Candlemass + Grand Magus 3 Οκτωβρίου στην Αθήνα

Πες τα χρυσόστομε!!! Με τόσα που έχω δώσει στα πήγαινε-έλα και διαμονές Αθήνα λόγω συναυλιών τώρα θα χα ιδιωτικό τζετ!!! Και όχι τπτ άλλο ίσως να ακυρωθεί τελευταία στιγμή (για τις μαλακίες λόγους τους) και στην Αθήνα και δεν θα φτάνει που θα έχουμε χάσει εμείς οι ‘‘εκτός’’ του κόσμου τα λεφτά + την ταλαιπωρία θα βγαίνουν πάλι από πάνω οι Αθηναίοι και θα παραπονιούνται σαν να έπεσε ο ουρανός στο κεφάλι τους, επειδή βγήκαν μια βόλτα από το σπίτι τους να πάνε στο κλαμπ!!!

Mererefin κόψε τις μπηχτές της παντελώς ηλίθιας κόντρας Αθήνα-Θεσσαλονίκη…

Προσωπικά στενοχωρέθηκα κάπως π δε θα γίνει το live και πάνω μιας και η Θεσ/κη έχει καλό και πεινασμένο κοινό λόγω κυρίως του περιορισμένου αριθμού lives στη συμπρωτεύουσα… Ατυχής στιγμή, anyway… :?

Eμενα αλλα μου λενε φιλοι απο πανω.Ο,τι τα παρατανε διοργανωτες επειδη πλεον δε πολυπαταει κοσμος…

Δεν είναι μπηχτές Αθήνα VS Θεσσαλονίκη (το θεωρώ ηλίθιο ανταγωνισμό για όσους τον νιώθουν) είναι ΚΑΘΑΡΗ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ. Πάντοτε εμείς τρώμε την πατάτα και σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις βλέπω κόσμο από Αθήνα που τα έχει όλα τα συναυλιακά γεγονότα στα πόδια του χωρίς περιττά έξοδα,ταλαιπωρία και και και να μην τα εκτιμάει και να παραπονιέται συνεχώς για εισητήρια, για χώρους, για διοργανωτές και δεν συμμαζέυεται.

Παρομοίως εσένα σε βλέπει ο άλλος από το Ρέθυμνο να παραπονιέσαι και να γκρινιάζεις όμως.

Σκασμος εσυ,μιλας κιολας.

Αφενός είμαστε η πόλη των μπουζουκιών κλπ, αλλά αν βάζεις και 35? όπως πχ στους Paradise Lost, sτο διάολο όλες οι συναυλίες.
Πριν διάβαζα το τόπικ του σαμαν περί διοργανωτών κλπ, είναι διαφορετικό θέμα με αυτό, είμαστε εκτός εδώ.

Αυτό είναι άλλο θέμα… Παίζει; Δεν το γνωρίζω…

Τα γνωστά συγκτροτήματα που τα ακούσει πολύς κόσμος πάντοτε γεμίζουν και γίνεται και χαμός. Τώρα άμα φέρνουν σχετικά ψαγμένα… ούτε Αθήνα δεν μαζεύουν θα μαζέψουν εδώ?

Eπειδη μιλησεις για διψα του κοσμου για λαιβζ.Ε για να το λενε οι ιδοι οι Θεσσαλονικεις παιζει,ξερω γω?(Σωστος Σκουρτζ αν και συνηθως ακομα και για την ιδια μπαντα,το τικετ πανω ειναι λιγο πιο φθηνο.Ετσι δεν ειναι?)

Μένω Σύρο. Οπότε άστη τη γκρίνια.

Οι εταιρειες που φερναν πολλα γκρουπς(Wizard,KazanDB) τα τελευταια χρονια εξαφανιστηκαν,εκλεισαν μαλλον.Διοργανωτες ειναι πια κυριως τα μαγαζια,το Principal και το Eightball φερνουν τα περισσοτερα γκρουπ.Και τον τελευταιο καιρο η SPS Projects φερνει πολυ πραγμα.

Για το λαηβ,εστειλα e-mail στο Principal χτες,μου απαντησαν τωρα οτι οντως ακυρωθηκε λογω εκλογων και θα παιξουν μονο Αθηνα,και οτι προς το παρον μεχρι τον Απριλιο του 2010 δεν τους δινουν αλλες ημερομηνιες…

για σας δουλευουμε ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ Ο ΟΞΑΠΟΔΟΣ, για σας ανοιγουμε θρεντς εναντια στην αλτεργκραου, καναλια σε λαστ φμ, τραμπουκισμους σε παιδια που κολλανε αφησες της αλντεγκραου, απειλες στην οικογενεια λωρη, οπως επισης πηγαινουμε και στη μεταλλικη μεκα του Αγρινιου και μας βαπτιζουν με φωτια και τσεκουρι ΜεταλλαδεΣ, τα κερατακια του χιεβυ μεταλ σε ταττου που θα τα κουβαλαμε αιωνια στη πλατη μας. ΚΑΙ αυτο ειναι το ευχαριστω, ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ και χωσιμο στους πρωτευουσιανους;

Όσο και άσχημο θα φανεί, η εξέλιξη αυτή είναι θετική για μας εδώ, γιατί την μέρα των εκλογών ο γυρισμός θα είναι δύσκολος με τους πανυγυριτζίδες νικητές των εκλογών:!:
Από την άλλη δεν μπορούσαν να παίξουν Κυριακή(Αθήνα)-Δευτέρα(Θεσσαλονίκη);:!:
Απ’όσο ξέρω δεν έχουν άλλη συναυλία, μια μέρα θα τον χάλαγε τον μαυρονυχά;:-k:!:
Σοκ, έλα Αθήνα!

Δε το πιστεύω ότι ο χοντρός ακύρωσε τους Grand Magus… :(8O:cry:

Ναι. Αυτον τον λυκο ομως.

Καλο και το τελευταιο, αλλα αυτο ειναι καλυτερο.

Εγώ ψηφίζω Μοnument γιατί αυτό το πάνω μου είχε φανεί ανέμπνευστο.

Και το Monument ειναι καλυτερο απ το τελευταιο. Γνκ δεν ξερω, πολυ σουπα παραγωγη. Με ξενερωσε μετα απο καμποσες ακροασεις.

το Μοnument ειναι το καλυτερο, το γουλφς ειναι οντως ανεμπνευστο ενω βγαζει μια ομορφη αισθητικη των πραγματων.

To Iron Will ειναι το καλυτερο,το Monument δεν μ’αρεσε τοσο,τελος.