Candlemass - Trouble - Ghost - Hell - Lord Vicar 8/10/11 @ Fuzz Club

από το Facebook των Hell:

HELL comes to Greece! Confirmed for Athens Fuzz Live Music Club, with CANDLEMASS and TROUBLE, 8th October

Χελλ γιέα!

Θα συμφωνήσω. αν και δεν ταιριάζουν πάρα πολύ με τους υπόλοιπους, θέλω πολύ να τους δω.

Χμ. Δεν ξερω. Ψιλοδιαφωνω απο την αποψη οτι οι Hell ειναι μια μπαντα εκεινης της εποχης. Χωρια που κατι φιλοι τους ειδαν προσφατα κι οι εντυπωσεις τους ηταν οι καλυτερες.

Εγω προσωπικα το συγκεκριμενο event θα το στηριξω κι ελπιζω πως οι Trouble θα παιξουν κανονικο set. Αυτο, θα το ηθελα να πω την αληθεια.

Οι Hell θα είναι ο λόγος που θα παρακολουθήσω τη συναυλία! Δεν φανταζόμουν πως θα τους έφερνε κάποιος διοργανωτής. Eύγε! Και για τους πολύ ψαγμένους NWOBHMεταλάδες πίσω από τους Paralex κρύβεται ο Kev Bower.

Θα ειναι ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ε… ενταξει, ολοκαυτωμα.

Candlemass - Trouble - Hell - Lord Vicar… ενταξει…

Αυτα ειναι…8)

Καλό κάψιμο…Τώρα να δούμε και την τιμή όμως με αυτούς τους 4 ε?

Ψιλοφεστιβαλάκι δηλαδή. Excellent.

4 μπάντες, λιγότερος χρόνος γιά την καθεμία… εκτός και αν το ξεκινήσουν στις 6 το απόγευμά ξερωγώ…

Κάτω από 50? θα το θεωρήσω καταπληκτική τιμή!

Αυτο σκεφτηκα και εγω. Καλυτερα να το σπαγαν σε 2 live.

Μπα κανονικα τους βλεπω να παιζουν. Πως εγινε με κατι αλλα πακετα τυπου Exodus, Pestilence, Cannibal Corpse κλπ που ολες οι μπαντες επαιξαν οσο παιζουν κανονικα στις περιοδειες τους. Κι η τιμη που μαλλον θα ειναι 40ρι μου φαινεται παρα πολυ λογικη επειδη οκ, να εβλεπες Candlemass μαζι με Lord Vicar, και Trouble μαζι με Hell, ποσα θα εδινες, 20 για το καθενα; Αποκλειεται.

Μια χαρα τουμπανο, περιμενουμε τα επισημα που θα διευκρινησουν τι και πως σχετικα με διαρκεια και τιμες για ν αρχισουμε τα πανηγυρια.

…αυτό ακριβώς…ολοκαύτωμα:metal::):!:

Τρομερό πακέτο!!

Εδώ πάντως λέει ότι οι Trouble θα συνεχίσουν με την αυθεντική τους σύνθεση (δηλαδή τον Eric Wagner και τον ντράμερ Jeff Olson). Τώρα δεν διευκρινίζεται αν εννοεί κάποια συγκεκριμένα live και αν ναι ποια…

[SPOILER]http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=5112[/SPOILER]

το δημοσίευμα είναι ολίγον συβιλλικό…

Παιδια έχω απορίες, αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει. Φίλος μου είπε πως οι lord vicar είναι πιο αργοι και απο θανατο (κάτι που προσωπικα δεν θα ακούσω) οπότε να μην τους ακουμπήσω. Trouble άκουσα λίγο και γούσταρα με το παραπάνω. Για hell μπορεί κανείς να μου δώσει μια ιδέα για τον ήχο τους και αν αξίζει να τους τσεκάρω? Μερσι προκαταβολικά :slight_smile:

Hell παιζουν heavy metal, υπαρχουν απο τα 80ς, ειχαν κατι ντεμος, βγαλανε φετος το πρωτο τους full lenght, για το οποιο εχω ακουσει πολυ καλα λογια αλλα εχω ακουσει μονο κομματια ως τωρα.

Κάποιον που να χει ακούσει ρωτάω ρε :stuck_out_tongue: