Cavalera Conspiracy

The debut album from Cavalera Conspiracy is entitled Inflikted and it will be available internationally on March 24th, 2008 and in the United States on March 25th, 2008. Recording took place this past July at Undercity Studios in Los Angeles, California with Logan Mader (former Machine Head guitarist) and Lucas Banker of the Dirty Icon production team. Also, Rex Brown (Pantera, Down) cameos on bass on “Ultra-Violent”, and another track features a collaboration with Max, Joe and Richie Cavalera (Incite) all on vocals. Album art and a preorder date for the album is still pending. The tracklist for the album is confirmed to consist of the following songs:

  1. Inflikted (download)
  2. Sanctuary (download)
  3. Terrorize
  4. Black Ark
  5. Ultra-Violent
  6. Hex
  7. The Doom Of All Fires
  8. Bloodbrawl
  9. Nevertrust
  10. Hearts Of Darkness
  11. Must Kill

Η πρωτη ακροαση με πηγε σε εποχη 91 :lol: :stuck_out_tongue: :slight_smile: :smiley:

Συντομα θα γινει και το review…

Αντε και μετα απο αυτό οδηγουμαστε μαθηματικα να φευγει ο “μογλης” απο τους Sepultura και να γινεται η μεγαλη επανενωση:band: :metal: =D>

:lol: :lol: Ο Moγλης!!!Καλοο!!:smiley:

Το αλμπουμ το εχω ακουσει 2-3 φορες και φαινετε οντως αρκετα καλο…θυμιζει σιγουρα παλιες καλες εποχες…χωρις να με ενοχλουν καποιες μοντερνες πινελιες που εχουν μεσα καποια κομματια!Θα μιλησω αναλυτικοτερα οταν το ακουσω περισσοτερο και για καποια συγκεκριμενα κομματια που μετρανε…

Ακουσα μονο τα πρωτα 2 που εγιναν διαθεσιμα μεσω Ιντερνετ.Ω Γαια.

Αμα και τα υπολοιπα κομματια ειναι τοσο καλα,ο δισκος θα σπερνει.
Και μετα οπως λεει ο gore,αντε και ενα reunion :roll:

Καταπληκτικό είναι και βαδίζει στα ίδια χνάρια με το κορυφαίο “Dark Ages”.
Με λίγα λόγια γαμάει και είναι όπως πρέπει και να κάνουν το κωλορηγιούνιον επιτέλους.

Aντε και καλό reunion συντομα…(Δεν το εχω ακουσει ακομα το album,αλλά αφουν παιζουν οι αφοί Cavalera είναι εγγύηση…)

Bασικά ο δίσκος είναι μέσ’ στην πόρωση. Όσο τον ακούω τόσο δεν ξεθυμαίνει η αρχικός μου ενθουσιασμός. Τελειώς αναμενόμενο βέβαια το αποτέλεσμα, μου θύμισε chaos ad + dark ages μαζί με τις hardcoro - thrashies των Nailbomb. Πιο πίσω από το 93 δεν με πήγε, αν εξαιρέσεις μερικά σόλος που θυμίζουν κάτι από arise και Beneath the remains. Το reunion περιμένω να είναι απείρως καλύτερο…

yeah
ειναι ακρως πορωτικος
και γω πιο πισω απο το 93 δεν παω με εξαιρεση καποια σημεια
στο συνολο θα λεγα οτι ειναι ενας συγχρονος μοντερνος thrash δισκος σαν και αυτους που βγαινουν αρκετα τελευταια κυριως εξ αμερικης
δειχνωντας το ποσο μεγαλη επιρροη ηταν οι sepultura σε ολη αυτη την σκηνη και το ποσο αναποφευκτη ειναι η εξελιξη των παλαιοτερων μπαντων και η αλληλοεπιδραση τους με τις νεοτερες παντες.

Είναι καλύτερο απ’ότι έβγαλαν οι Σεπς μετά την φύγη του Μαξ και ισάξιο με τα Soulfly albums. Ως εκεί.

Ωραίο album,δυνατό,κλασικο Cavalera…Δεν κανει την μεγαλη διαφορά,αλλα βεβαια λιγη σημασια εχει αυτό…

Το εχω εδω και μερες αλλα δεν το εχω ακουσει με πολλη προσοχη.
Τα πρωτα τραγουδια του δισκου ειναι αρκουντως πορωτικα.

Καλο το κωβο να ειναι τουλαχιστον οι δουλειες τους σαν SEPULTURA, SOULFLY μου αρεσαν

Βγηκε και το artwork :

Λιτο θα το χαρακτηριζα :roll:

…ελπιζω το περιεχομενο να’ναι καλυτερο:roll:

Ωραίο είναι, αλλά χειρότερο από Σόλφλαι. Εγώ λέω να αφήσουν τις μαλακίες και να φωνάξουν τα παιδιά.

υπαρχει και αλλο ενα artwork που δειχνει κατι ανοιγμενες χειροπεδες

Βασικά αυτό έχω δει και εγώ:

Χμ αυτο ειναι καλυτερο.
Εγω απο το blabbermouth το ειδα παντως.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=89965

Το εξωφυλλο με τις αλυσιδες ηταν το εξωφυλλο του προμο.
Το κοκκινο ειναι το κανονικο.
Επειδη αναφερθηκε το Dark Ages,εχω να πω οτι το Dark Ages το τοποθετω
πολυ ψηλα.Σχεδον διπλα στο Chaos AD :-s

Kαλα ντε μη βαρατε :tomato:

απλα η δισκαρα ?!?

προσωπικη μου αποψη…
Δεν συγκρινετε με κανενα soulfy,Αυτο το νεο project ειναι μακραν καλυτερο! θυμιζει οντως εποχες sepultrura 91-93.
Με ξαφνιασε μπορω να πω δεν το περιμενα τοσο δυναμικο

ΚΑΙΡΟΣ ΓΙΑ REUNION REEE!!!

Bασικα ειναι οι σεπουλτουρα που θα επρεπε να ειναι μετα το 1996(το dante συνεχιζει βεβαια να ειναι δισκαρα).
Το αλμουμ βαραει ασχημα και περα απο 2-3 μετρια κομματια, ειναι πολυ καλο. Σε 1-2 κομματια επισης μου φαινεται οτι ο rizzo το παρακανει με το “κεντιμα”…

Για συγκριση με soulfly δεν τιθεται καν θεμα. Δηλαδη καλο και χρυσο το dark ages, αλλα αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Εχει αερα αλλης εποχης ετουτο εδω…8)