Cavalera Conspiracy

Συμφωνω οτι εχει αερα αλλης εποχης!

Δεν μπορω να αναφερθω για τους τωρινους sepultrura γιατι εχω παψει να ακουω με τη αφιξη του ντερικ μου ειναι σχεδον αδιαφοροι…
Αν και το dante ειναι καλοδουλεμενο (ισως το καλυτερο απο against και μετα)

Zωντας για αυτην την στιγμή…

Πόσοι απο δω συμφωνούν ότι το Inflicted είναι το πιο πορωτικό κομμάτι που ακούσανε τελευταία???

I agree.Inflikted :metal:

Ναι, είναι κομμάταρος, αλλά το άλμπουμ είναι μπόμπα και περιέχει εξίσου πωρωτικές στιγμές.
The Doom of All Fires πχ.

Ο δισκος ειναι απιθανος.Απειρες Κομματαρες!!!Τα αγαπημενα μου ειναι τα Sanctuary,Ultra-Violent,The Doom of All fires,Nevertrust!!!

Στο The Doom of All Fires εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν αναφορες σε αλλες
μπαντες/τραγουδια/κυκλοφοριες.Σε ενα σημειο λεει …apocalyptic raids (:bow:)

Στο Nevertrust μιλαει μεχρι και για τους Emo!!!8)

Nevertrust Society!
Nevertrust The System!
Nevertrust The Enemy!
Nevertrust The Politics!
Nevertrust The Emokids!

Να και το Βιντεοκλιπ του Sanctuary!!!

Άλλος ένας δίσκος που δείχνει τι εστί cavalera…Και οι 2 τα σπάνε…Απο το album μέχρι στιγμής έχω ξεχωρίσει sanctuary,bloodbrawl,nevertrust.
Σε μερικές φάσεις,μου θύμισε beneath the remains φάσεις,κατι acoustic και πορώθηκα
Αυτο όμως που με χάλασε είναι τα κόλπα του Rizzo:-s
Τι Το κρατάνε…Αντε να βγει

:wink: (Αν και η εισαγωγη θυμιζει εντονα το prophecy…:stuck_out_tongue: )

Επισημα κυκλοφορει 25 Μαρτιου…αυτο που υπαρχει στα τορρεντουδια ειναι original?

πωπω τη κομματαρεσ εχει μεσα ο δισκος . εποχες chaos :!: :!: :!:

επιτελους καβαλερα :!: :!: :!:

απλα αλμπουμαρα :!: :!:

Γενικα δεν τους πολυακουγα ,αλλα ο νεος δίσκος fucks the world απλα…τον κατεβασα Σκ και τον ακουσα τις απειρες και γουσταρω τοσο πολύ που δεν ειναι οτι στα προηγούμeνα :Devoted to metalheads δηλ.Μεγαλη και ωραια εκπληξη…Αυτο θα πει μουσικά εξέλιξη:wink:

Μιλαμε βγαζει πολυ καυλα το αλμπουμ! Ειναι απο τα καλυτερα μεχρι στιγμης για το 2008!
Μου φερνει στο μυαλο το μπλακενιγκ, καυλα-παθος-μισος-καυλα-παθος-μισος:p

Ω ναι,χωνει πολυ ομορφα.
ΡΙΓΙΟΥΝΙΟΝ ΡΕ.

Και reunion να μην γινει στα @@ σου ρε. Εδω βαλαν μπρος την παλια καλη συνταγη!
Ασε τον Kiser να το παιζει καποιος…Αλλος εχει πλεον το ονομα και αλλος την χαρη!!!

??

σε εχασα εντελως

λες οτι δεν τους πολυακουγες
αλλα τους βρισκεις εξελιγμενους??
προς πληροφορηση μουσικα δεν ειναι κατι που να μην εχουν κανει ειτε οι sepultura ειτε οι soufly

νταξ δεν συγκρινεται καμια με τους παλιους seps

οσο ωραιος και να ναι ο δισκος (που ειναι)
οι sepultura ειναι μοναχα με τον kisser

Φοβερός δίσκος! Είναι αλήθεια πως δεν τον περίμενα τόσο καλό. Πάντως δεν φέρνει σε καμία περίπτωση beneath the remains kai arise, αλλά τα μεταγενέστερα τους (Chaos κτλ.). Άλλωστε αυτό είχαν δηλώσει και οι ίδιοι σε συνέντευξή τους, νομίζω. Θέλουμε reunion τώρα!!.. Καλοί και έτσι, αλλά με Kisser, άλλη κλάση:wink:

“Μεγάλος” ο δίσκος, γυρνάει πίσω τον ακροατή, τρελά γούστα!!!

Πάμε άλλη μία…!