Cave In

Γνωριζετε αυτο το σπουδαιο συγκροτημα;Εγω εχω ακουσει μονο το perfect pitch black και μερικα αλλα τραγουδια απο την δισκογραφια τους και τους θεωρω τεραστιους,με σπουδαιο τραγουδιστη/συνθετη και στιχους με νοημα.Ο ηχος τους ειναι πραγματικα μοναδικος και τους ξεχωριζει απο τον σωρο.Οσοι τους ξερετε πειτε καμια αποψη,οσοι δεν τους ξερετε ακομα ακουστε τα τραγουδια τους και προσκυνηστε.Βtw ειναι αληθεια οτι διαλυθηκαν;αν ισχυει πολυ κριμα

Tα πιο alternative (λιγότερο κάφρικα) Jupiter και Antenna έχω ακούσει. Θεϊκό το πρώτο, πολύ καλό το δεύτερο. Κάποια στιγμή θα ακούσω και τα υπόλοιπα. Έβγαλαν και το EP φέτος (Planets of Old) που από 2-3 ακροάσεις μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.

αρα υπαρχον ακομα,oh yeah.Ελπιζω ο θεουλης ο brodsky να βγαλει κανα καινουριο full length album γιατι το προηγουμενο ηταν πριν πολυυυυ καιρο δηλ το 2005

Βασικα γαμανε οτι και αν εχουν παιξει ! Squall κανε ενα search στο τοπικ με τα deathcore οπου εχουμε μιλησει
αρκετα για αυτους.Και γενικα εχουμε πει αρκετα πραγματα για τους Cave In στο φορουμ.
Υπερτατη μπαντα σιγουρα.Το perfect pitch black το γουσταρω πιο πολυ επειδη ηταν πρωτη επαφη.

‘‘Jupiter’’ μόνο έχω ακούσει. Τα σπάει, οι μελωδίες τους είναι φοβερές και σου μένουν.

τελεια μπαντα!!

μαρεσουν σχεδον ολα τους

αλλα το until your heart stops με εχει κολλησει στον τοιχο

moral eclipse και τα μυαλα στα καγγελα που λεμε!!!

επισης απο το perfect pitch black
λατρευω αυτην την κομματαρα

Τρομερη μπαντα.

Εγω θα πω το Antenna σαν αγαπημενο δισκο μιας κι απ’αυτο τους εμαθα.Και το Perfect Pitch Black ειναι εξισου γαματος δισκος.

Antenna με μικρη διαφορα απο Jupiter.Τρομερα albums κ τα δυο οπως κ να χει!

κατι σοβαρο.

Antenna και εγώ! Απο εκεί τους έμαθα, με τη βοήθεια της προηγούμενης ενσάρκωση του Rock Hard (Rock On το έλεγαν; ), και κόλλησα.

Δυστυχώς, αυτά τα κάφρικα πρώτα τους βήματα, ακόμα δεν μου έχουν γίνει οικεία. Προτιμώ την περίοδο απο Jupiter και μετά.

Α, και το Tides of Tommorow EP, σπέρνει!

kαι το creative eclipses μετραει!!!

Το καλο ειναι οτι εχουν albums για ολα τα γουστα.Εγω μιας και καθησα και ακουσα σοβαρα δισκογραφια σχετικα προσφατα μ’αρεσε περισσοτερο το until your heart stops.Και τα αλτερνατιβ πολυ καλα και αρκετα ευφανταστα για το ειδος τους.Μ’αρεσει παρα πολυ το perfect pich black και ακομα περισσοτερο το νεο e.p και απο τι φαινεται θα επιστρεψουν στα πιο καφρικα φωνητικα.Me like.

Το έχω γράψει αρκετές φορές αλλά το ξαναλέω.

Ο τρόπος που συνδύασαν και τις 2 περιόδους τους στο καινούριο ep είναι υποδειγματικός.
Τέλεια τα drums στο Retina Sees Rewind και το μπάσο στο The Red Trail από άλλο κόσμο.

Του χρόνου περιμένουμε καινούριο υλικό από Old Man Gloom :smiley:

Κανένα νέο ακόμη απο αυτούς τους έμορφους και έχουν περάσει αρκετά χρόνια απο την τελευταία στούντιο δουλειά.

Προσωπικά αγαπημένο το Antenna, μου αρέσουν περισσότερο οι alternative τάσεις τους. Βασικά δεν γίνεται να γράφεις κομμάτια σαν το Youth Overrided και να μην είσαι μπαντάρα.

Νέο άλμπουμ εδώ και τώρα!

Πέρσι έβγαλαν το EP Planets of Old όπως γράφει ο rip_noob! Για LP δεν έχω ακούσει αν και νομίζω ότι κάτι ετοιμάζουν.

Cave In To Release New Disc White Silence :smiley:

yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!

edit: βρηκα και νεο κομματι απο λαιβ εκτελεση
http://revolverblips.dailyradar.com/video/cave-in-centered-6-22-10/

Tους έμαθα με το Antenna και αυτό έχω ακούσει περισσότερο, αλλά εντελώς υποκειμενικά ψηφίζω hands down until your heart stops, γιατί δεν είμαι και τόσο alternative τύπος αυτή τη στιγμή :roll:

(edit) - μαλακία ψήφος. τελικά έβαλα να παίζει το beyond hypothermia.

Antenna για μένα. Τους βρίσκω να μου ταιριάζουν περίσσοτερο με το αλτέρνατιβ υφάκι, παρά με του Βοστωνέζου κάφρου…
Και δόξα τω Θεώ έκαναν το reunion τους και όλοι είμαστε χαρούμενοι. :lol:

τους γνώρισα και τους αγάπησα με το jupiter…πανέμορφος δίσκος…