Τι cd/dvd/lp αγορασατε σημερα

πόσο έχουν αυτά τα χρωματιστά singles της Keeper περιοδου?

το i want out ειναι λιγο πιο φθηνο, γυρω στα 10-12 ευρω βρισκεται, τα dr stein ειναι λιγο πιο τσιμπημενα, γυρω στα 15 θα ελεγα, το κιτρινο κ το ασπρο, γιατι το διαφανο με την κολοκυθα που βγαινει απο το gatefold 12" αρι πιανει αααααααλλα νουμερα :roll:
στα εφταρια πεφτουμε αρκετα, το μπλε i want out εχει 6-7 ευρω περιπου. οι τιμες που σου λεω ειναι χωρις μεταφορικα. βασικα ολα βρισκονται αν εχεις λεφτα, αλλα καλυτερα να κανεις υπομονη. πχ το μπλε 12" i want out το εβλεπα στα 15 ΒΙΝ, κ λεω δεν δινω τοσα, και τελικα το τσιμπησα στα 8 σε auction… υπομονη και κωλοφαρδια θελει…

Ούτε εγώ περίμενα να τα βρω, γι’αυτό κυκλοφορούσα ανέμελα άφραγκη.
Αλλά έκανα το λάθος και μπήκα στο rhythm records και υπήρχαν, ΝΑΙ :smiley:
Είμαι γενικά της παλαιάς σχολής, παλιά καλά κλασσικά δισκάδικα.

εχμ, βασικά τα έχω από τότε (πρέπει να κανανε 750δρχ αν θυμάμαι καλά) και απλά αναρωτιέμαι γιατί κάποιες φορές ακούω κάτι τρελά νούμερα. Εχεις βρει κάπου λίστα με το τι ακριβώς είχε τυπώσει η NOISE τότε?

οι επανεκδόσεις από που βγαίνουν? (πχ Walls Of Jericho σε gatefold, νομίζω τότε ήταν απλό, δεν είμαι και σίγουρος όμως)

για λιστα της Noise δεν ξερω καθολου, οτι βλεπω απο τα backcatalogues που εχουν μεσα καμια φορα οι δισκοι.

γενικα πιστευω να ξερεις οτι παιζουν ΠΟΛΛΕΣ εκδοσεις. για τις πιο προσφατες επανεκδοσεις, το Walls βγηκε απο την Back on Black σε gatefold (οντως το παλιο ηταν απλο) σε 2 εκδοσεις, διπλο κοκκινο βινυλιο και διπλο κοκκινο-κιτρινο (βασικα δεν ξερω ακριβως αν ειναι 2 εκδοσεις η καποιο misprint, αλλα βρισκονται κ στις δυο “εκδοσεις”). Τα δυο Keeper βγηκαν απο την Earmark, παλι σε gatefold, το part 2 σε πρασινο και κοκκινο βινυλιο, ενω το part 1 νομιζω σε μπλε και κατι αλλο, δεν το εχω αυτο ακομα…

αν εχεις τιποτα που να μην θελεις και τοσο απο δαυτους, ριξε ενα ΠΜ, ή για κανενα ντειντ…

EDIT : ρε ανθρωπα, googleαρε το ! κατευθειαν το βρηκα ! :stuck_out_tongue:

http://www.thecorroseum.com/labels/noise.html

σιγά μην κυνηγάω χρώματα :stuck_out_tongue: δεν είμαι συλλέκτης ρεσυ… ταχω γράψει και σε άλλο thread: [SPOILER]

[/SPOILER]

α και τι να μας πει το google, κανονικά έπρεπε να βγάζει link με το profile σου με τόσα Helloween που’χεις πάρει! :slight_smile: τα έχεις κάπου μαζεμένα? ανέβασε καμια pic

χαχαχα οχι δεν τα εχω καπου ανεβασμενα, τα εχω μονο σε μια λιστα σε excelακι…

αυτο που εχω ανεβασμενο ειναι η “αλλη” μου συλλογη… :wink:

[SPOILER]http://s421.photobucket.com/albums/pp299/nir_beer/MY%20SHIRTS/Shirts%20H/[/SPOILER]

well done! και παοκτζίδικο κασκολάκι! :lol:

αυτός [B][U]εδώ[/U][/B]σε κοντράρει πάντως, έχει φτάσει στα 431 items!

ε καλα, στις μπλουζες helloween ψαχνω αντιπαλο 8) για συλλογες με κυκλοφοριες ναι, ξερω κ αλλους με μεγαλυτερες συλλογες, δεν εχει να λεει, αλλα συγκεκριμενα αυτον που λες ηθελα να του μιλησω γιατι εχει αρκετα λαθακια στην συλλογη του αλλα δεν εχει πουθενα email ο τυπος ! πχ το κλασικοτερο ΟΛΩΝ για συλλεκτες helloween, δες το και καλα ντεμο-σιντι που του εχουν γραψει, τσεκαρε τρακλιστινγκ, αυτο ΔΕΝ ειναι ντεμο helloween, ειναι 3 κομματια απο τον πρωτο δισκο των …Jaguar !! χαχαχαχ, οτι ναναι, 3 στους 4 συλλεκτες το εχουν λαθος αυτο κ νομιζουν οτι ειναι αρχαιο demo Helloween :stuck_out_tongue:

εδιτ : μολις τσεκαρα, με το τελευταιο δισκακι εφτασα αισιως στα 150 κομματια helloween ! woohoo!

Δωρα χριστουγεννων-πρωτοχρονιας.

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

Εμειναν και 20 ευρω στην καρτα που νομιζω οτι συντομα θα εξαφανιστουν

Οι Bohemian Grove παιζουν ωραιοτατο παλιακο black metal.
Αν γουσταρεις τον ηχο τσεκαρες τους και παραπανω.
Ετσι και αλλιως τα δινουν οι ιδιοι για δωρεαν κατεβασμα.

Μηναρομπλογκ για πολλες μπαντες της πολης.

[B]New Model Army[/B] ‘‘No rest for the wicked ones’’
[B]New Model Army[/B] ‘‘Thunder and consolation’’

Καλογουστος.

The Beatles - Revolver
The Beatles - Abbey Road
Queen - Queen II
Queen - Sheer Heart Attack
Motörhead - Bomber/No Sleep 'Til Hammersmith/Iron Fist/Rock ‘n’ Roll/Nö Sleep at All

[B]Βινύλιο[/B]

[B]Wolvserpent-Blood Seed[/B]

[B]Cd’s[/B]

[B]Decemberance-Inside
Bohemian Grove-Age of Retrogression
Skogen-Forbannet Inn Isolation’s Stein[/B]

θανασης παπακωνσταντινου-βραχνος προφητης

Οπ, και γω, τι συγχρονισμός ήταν αυτός?

εδιτ άκυρο, νόμιζα ήταν το τι ακούτε #-o

χαχ το ακουγα λιγο πριν δεν ξερω αν πιανει:p

Wolves In The Throne Room - Celestial Lineage

Αν και όποτε βγει το σπλιτ Βohemian με No Hand Path, ετοιμάστε σαμπάνιες.

Έφτασε πριν μια εβδομάδα περίπου:

[B]Blodsrit - Helveteshymner (Digipack)[/B]

Κι ελπίζω μέσα στις επόμενες ημέρες να φτάσουν και τα εξής από το site της Peaceville:

[B]Carpathian Forest - Morbid Fascination of Death
Katatonia - Brave Murder Day[/B]