Τι cd/dvd/lp αγορασατε σημερα

Χερουβείμ - Project 22 (cd, 2010)

Σκιτσαρα ε!Αυτα ειναι εξωφυλλα…

α ωραία, είμαστε τουλάχιστον δύο που συνεχίζουν να τους ακούνε…

CD απο play.com

Jimmy Page / Robert Plant - No Quarter

Spiritual Beggars - Ad Astra

The Cure - Disintegration

David Bowie - Rise And Fall Of Ziggy Stardust

Nirvana - Nevermind

Pixies - Doolittle

Radiohead - OK Computer

Pearl Jam - Ten (With 3 Bonus Tracks)

Iron Maiden - Powerslave (Remastered) (Enhanced)

CD απο frontiers

Kiske/Somerville - Kiske/Sommerville x3

LP


(Azaghal - Codex Antitheus)


(Kargvint - Seelenwerks Fortgang)

Πούθε αυτό καμάρι μ; :stuck_out_tongue:

To προηγουμενο Σαββατο αγορασα το Βlue Record και σημερα παω Public και παραγγελνω το Trident των Unearthly Trance και τι να δω??Το Red Album…Γινοταν να μην το αγορασω??:stuck_out_tongue:


+

+

Απο Floga records :wink:

Πού βόσκει αυτό; :-k

http://www.flogarecords.com/store/index.php :wink:

Δωράκι 8)

Αγορά

CD

Βινυλιο


(Averse Sefira - Tetragrammatical Astygmata double 10" mLP gatefold with two inserts on red / black splatter vinyl, distributed in Europe by Norma Evangelium Diaboli)

Πανέμορφα δείχνουν Πάνο! Με γειές!!:smiley:

Να’σαι καλα φιλε μου :slight_smile:

Μερικά ακόμα βινύλια που πήρα στη Νέα Ορλεάνη το σεπτέμβρη αλλά άκουσα σωστά τώρα (ωστε να μην παραθέτουμε απλά τα εξώφυλλα):
GEORGE GUESNON:The Creole Blues

Το δισκάκι ξεκινά με τον ίδιο να λέει «hello jazz lovers everywhere?. Eχει συμμετοχή με κιθάρα (αλλά κυρίως) με το banjo σε πολλά δισκάκια που έχω αγοράσει από τη Νέα Ορλεάνη. Είχε πολλές blues εγγαφές για την Decca (ήδη από τα 30s) και στη συνέχεια σε Blue Note κα Ηταν και αυτός από τις κλασικές φιγούρες που έπαιξαν στο Preservation Hall στα 60ς.

BUNK JOHNSON:1944 vol.4

O Willie Gary ?Bunk? Johnson ήταν από τις εχέξουχες φυσιογνωμίες στα πρώτα χρόνια της jazz στη Νέα Ορλεάνη παίζοντας τρομπέτα. Αν και βρήκα πολύ «πράμα» από τις αρχαίες ηχογραφήσεις, προτίμησα αυτή τη συλλογή της American Music σε επανέκδοση της γιαπωνέζικης Dan Records το 1979 (το εσώφυλλο, φουλ στα γιαπωνέζικα έχει πολύ γέλιο αλλά έχω την αισθηση οτι απλά διαφημίζει τις υπόλοιπες κυκλοφορίες της Dan).

JABBO SMITH:Volume Two

O (γεννημένος στη Georgia) Jabbo Smith είναι ένας τρομπετίστας/κορνετίστας που αν και δεν ήταν από τη Νέα Ορλεάνη έπαιξε εκεί και σε πολλούς δίσκους του συναντάμε στανταράκια της τοπικής jazz σκηνής, δεν έκανε ποτέ φυσικά την επιτυχία του «η Νεα Ορλεάνη είμαι εγώ» Louis Armstromg. Εχω πετυχει το δίσκο και σε remastered cd με τίτλο Hot Jazz In The Twenties Vol.2. Συμμετέχουν οι Omer Simeon(clarinet), Ikey Robinson(banjo) Το φοβερό μ’αυτόν πάντως είναι ότι είχε παίξει τα καλυτερα του μέχρι να κλείσει τα 21! Ακου εδώδείγμα της δουλειάς του. Εζησε μέχρι τα 90 νομίζω…

PERCY HUMPHREY:Climax Rag

O Percy Humphrey (1905-1995) ήταν από τους καταξιωμένους τρομπετίστες στη Νέα Ορλεάνη με τις φωτογραφίες του να κοσμούν πολλά άλμπουμ από το Preservation Hall. «Κεφάτη» «χορευτική» jazz (άλλωστε η μπάντα του εδώ λέγεται Joymakers), όπως ακριβώς παίζεται μέχρι τις μέρες μας σε πολλά κλαμπ εκεί…

Aπό το παζάρι σήμερις

Πολύ όμορφη φάση το παζάρι σήμερα. Πήραμε:
Anvil - Forged In Fire 5 ευρώ

Paradise Lost - Draconian Times (πρώτη έκδοση) 7 ευρώ

Rotting Christ - Passage To Arcturo (επανέκδοση του 2006, το πρώτο από δεξιά) 10 ευρώ

Zemial - In Monumentum 10 ευρώ

και αυτό για το οποίο φουσκώνω από υπερηφάνεια που ήρθε επιτέλους στα χέρια μου

Dark Angel - Darkness Descends (πρώτη έκδοση σε βινύλιο) :yahoo: :yahoo:

25 ευρώ

Συνόλο 57 ευρώ

σημερα ηρθε μετα σπο ενα μηνα:bounce::bounce:

Darkness - Defenders of Justice