Celtic Frost

Μαλακίες.
Και είχαν πολλά να προσφέρουν ακόμα.Με ένα άλμπουμ σαν το Monotheist, οι Celtic Frost ξεπέρασαν κάθε προσδοκία και δημιούργησαν τεράστια πράγματα πάλι. Καλοί και οι Apollyon Sun, ενδεχομένως θα 'ναι αξιόλογη και η επόμενη δισκογραφική προσπάθεια του Fischer, αλλά Frost απλά δεν θα πλησιάζει.
Ή κάτι τέτοιο.

[SIZE=“4”]INTO THE PANDEMONIUM[/SIZE]
Μνημιώδης έργο, κανένας ΜΑΣ δεν μπορούσε να φανταστεί ή να εκτιμήσει τι είχαν προσφέρει εκείνη την εποχή οι frost και πόσο μα ΠΟΣΟ μπροστά από την εποχή τους ήταν οι τύποι. Φαντάζομαι πώς ΟΛΟΙ το διαπίστωσαν με τον ερχομό του MONOTHEIST και με την επαναδιάλυσή τους ( δυστυχώς )!

Οι Σουηδοί metallers AMON AMARTH αντικατέστησαν την προφανώς διαλυμένη Ελβετική metal μπάντα CELTIC FROST στη λίστα του Metalcamp festival, το οποίο θα πραγματοποιηθεί στις 3-9 Ιουλίου, το 2008 στο Tolmin της Σλοβενίας.

πανε και τα λαιβ…

Έλαααα δε θέλω αρνητική διάθεση! Διαλύθηκαν, ok, ίσως στο μέλλον επαναδραστηριοποιηθούν ίσως και όχι… Το thread όμως εδώ είναι προς τιμήν τους! :wink:

Επιπλέον άν δεν έχουμε νέα από Frost, προκειμένου να είναι μόνο memorial, μπορούν τουλάχιστον να ειπωθούν εδώ νέα που αφορούν την πορεία μελών της μπάντας, φαντάζομαι κάτι θα κάνει ο Warrior είτε Apollyon Sun είτε οτιδήποτε άλλο… 8)

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

ΣΩΣΤΟΣ !!!

δεν εχω ακουσει τα Cold Lake & Nemesis αξιζουν ή ειναι πολυ glam για Celtic Frost??

Ποσο γαμει ομως το Monotheist!!
Αργησα να το ακουσω ο βλακας, αν το χα κανει οταν επρεπε δεν υπηρχε περιπτωση να χασω το live.

ειχαν παιξει 2 κομματια απο κει , το Ain Elohim & το 14λεπτο ( Synagoe Satanae πως λεγεται δεν θυμαμαι…το βρισκω πολυ βαρετο παντως μπορουσαν να βαλουν 2-3 στην θεση του)
προσωπικα ηθελα A Dying God Coming Into Human Flesh , Os Absysmi (επισης δεν θυμαμαι πως λεγεται…)

To Synagoga Satanae είναι έπος. Όπως και το Os Abysmi Vel Daath.

Το “Cold Lake” κατά τη γνώμη μου είναι χάλι μαύρο… Άν θες να τ’ακούσεις για ν’αποκτήσεις γνώμη είναι άλλο θέμα, αλλά πιστεύω δεν αξίζει καθόλου. Όσο για το Vanity/Nemesis είναι ένας πολύ καλός δίσκος στα γνωστά μονοπάτια των Frost. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. :wink:

Triptykon: το καινούργιο συγκρότημα του Tom Fischer (πρώην Celtic Frost).

Ο πρώην ηγέτης των Celtic Frost, Thomas Gabriel Fischer, ύστερα από την προ ημερών αποχώρησή του από το συγκρότημα, ανακοίνωσε τον σχηματισμό της νέας του μπάντας, Triptykon. Μπορείτε να δείτε το λογότυπό τους εδώ, ενώ ένα sample track με τίτλο “Crucifixus” βρίσκεται στη σελίδα τους στο MySpace, εδώ.

Ο Fischer είπε: “Οι Triptykon είναι ηχητικά όσο είναι ανθρωπίνως δυνατόν πλησιέστερα στους Celtic Frost. Ο δίσκος που ετοιμάζω θα περιέχει υλικό που προοριζόταν για τον διάδοχο του ‘Monotheist’. Θέλω ο δίσκος να προκύψει σκοτεινότερος, βαρύτερος και ελαφρώς πιο πειραματικός από το ‘Monotheist’.”

http://www.soundmag.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=874&Itemid=30

Δλδ κατι σαν celtic frost no2?:stuck_out_tongue: :-s Περιεργο το λογοτυπο τους.

Το ακουω τωρα.

BTW, ψιλομλκια τιτλος για μπαντα.

monotheist & pandemonium και α δυο αλμπουμαρες απλα . ειδικα το πρωτο οταν το ειχα ακουσει ειχα μηνει μαλακας .

Ξεθάβω γιατί έτσι και μετέπειτα είδα αυτό τις προάλλες και απόρησα…

[SPOILER]με μένα…8O8O

8O8O:eek::eek::?#-o

Ακόμη δεν έχω ακούσει το Vanity.[/SPOILER]

Άσε το Vanity και πιάσε Morbid Tales/Emperor’s Return.

Eγώ έχω λιώσει Into the pandemonium και To mega therion αλλά για κάποιο λόγο δεν έχω ακούσει ούτε νότα απ’ το Monotheist παρ’ όλο που το εκθειάζει όλος ο κοσμάκις. :-k

Ποσταρετε και αλλοι ρε !Σκατοφλωροι!
Η μπαντα που με ενα ουγκ να πουμε γονατιζει το μισο ακραιο μεταλ για πλακα.

Oχι , τα Μοrbid Tales / Emperor’s Return τα λατρεύω, Morbid Tales έχω ψηφίσει εδώ, είναι το πρώτο τους που χα πάρει (η έκδοση που τα χει και τα 2 ουσιαστικά με κάτι bonus).
Απλά το επανέφερα επειδή είπα ανοησίες.

A, εντάξει τότε.

Manos, Monotheist ASAP!

Είναι η απόδειξη του ότι μια μπάντα μπορεί να βγάλει αριστούργημα και μετα το reunion.

Ελα ρε ελα ρε!
Μάνο κλείσε το πισί. Τώρα. και βάλε Μονοθέιστ. ΑΚΟΜΑ?

Οι φροστ ΕΙΝΑΙ το ακραίο (κι όχι μόνο) μέταλ. Τέλος!