Champions League 2015 - 2016

Ρεάλ με τα χίλια στον τελικό λοιπόν.
Ρονάλντο ήρθε η ώρα να με κάνεις παντοτινό οπαδό σου.

ηταν πολυ δυσκολο για τον γκουαρντιολα μαλλον να κατεβασει αυτην την ομαδα στην ισπανια…επρεπε να παιξει χωρις σεντερ μπακ γιατι ειμαστε χιπστερς και δεν μας αρεσουν τα μεηνστρημ εμας

οσο για την ατλετικο, ειναι η προοδευτικη σε πιο refined εκδοση

Τώρα σε πείραξαν τα οφσάιντ και τα πέναλτι? 15 χρόνια δε σε χάλασαν όμως, αντιθέτως σε έκαναν μάγκα. Καραγκιόζ μπερντέ μια ζωή, Αι σιχτίρ :stuck_out_tongue:

Να επενδύατε, να φέρνατε Ριβάλντο και Ζιοβάνι, να γινόσασταν και σεις μάγκες :!:

Το γκολ ήταν οριακά οφσάϊντ, αν ήταν, οπότε δικαιολογείται ο διαιτητής. Το πέναλτυ, απαράδεκτο. Γενικώς νομίζω ότι η Ατλέτικο ενώ πέρασε δίκαια τη Μπαρτσελόνα, δεν άξιζε περισσότερο από τη Μπάγερν να είναι στον τελικό. Βλέπω να το παίρνει η Ρεάλ.

Δεν υπάρχει περίπτωση να το χάσει αυτή τη φορά η Ατλέτικο παίδες.

Ο Τσόλο Σιμεόνε δυο φορές δεν την πατάει από κανέναν.

Εδω δε φαινεται να υπαρχει offside αν και στο πρωτο ριπλευ φαινοταν

Το γκολ του Γριζμαν μάλλον δεν ήταν οφσάιντ αλλά το πέναλτυ ήταν αισχος καινσε σημείο που απαγορεύεται να κάνεις τόσο εξοφθαλμο λάθος

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνε και μια πρόβλεψη για την Πρέμιερ του χρόνου :!:

Για τη Βαλένθια του 2000, ρε γαμώτο.

ΚΑΝ’ΤΟ

Δε θυμάμαι βέβαια η Βαλένθια του 2000 να έπαιζε με 10 παίκτες στη μικρή περιοχή της ούτε (πολύ περισσότερο) να έχει ένα βλαχοτραμπούκο στον πάγκο.

ενταξει δεν παιζει επιθετικο ποδοσφαιρο, αλλα κοντρα και μαλιστα καλα. παντα μια ομαδα στα τοσα χρονια θα το κανει καλα και θα σηκωνει κουπα. φυσικα και στηριζουμε ατλετικο, ποτε με ρεαλ ετσι κι αλλιως.
οσο για εκεινη τη βαλενθια ειχε παιχταραδες, αγιαλα (αδυναμια σαν αμυντικος), αιμαρ, κιλι γκονζαλες, μεντιετα, κανιθαρες,κλαουντιο λοπεζ… βλεπεις τα ονοματα και κλαις λιγο οταν θυμασαι να το σηκωνει ο καν τελικα

Καλά ρε, εγώ για το σενάριο που θα στηνόταν το έγραψα. Ίσα-ίσα που είχα παίξει πρόκριση της Ατλέτικο πριν από τον πρώτο ημιτελικό.

Για πρέμιερ του χρόνου, βλέπω την ομάδα σου που δεν θα έχει Ευρώπη και θα αφοσιωθεί έτσι στο πρωτάθλημα. :–

Mακάρι να το πάρει η Ατλετικο. Κρίμα που ο Ζιζου έχει συνδεθεί ως παικτης και τώρα προπονητης με την αντιπαθέστατη Ρεαλ

Περιμενα πιο ανετη επικρατηση της ρεαλαρας χτες, εχασα κ το οβερ 1,5 ομαδος που χα παιξει απτο 15’… Πιστευω να τα καταφερουμε απεναντι στην ατλετικο οπως πριν δυο χρονια αν κ τη σεβομαι απειρα για τον τσαμπουκα της κ το ποδοσφαιρο που παιζει

τραγικη η Σιτυ εχθες!!
Περιμενα κι εγω πιο ανετη επικρατηση της Ρεαλ αλλα δεν της βγηκαν καποιες φασεις.
Για τελικο δεν ξερω.
Μαλλον Ρεαλ πιο κοντα να το σηκωσει.

Είχε η περσινή νικήτρια βλαχοτραμπούκο που πρόσφατα επιτέθηκε λεκτικά σε γυναίκα δημοσιογράφο. Δεν πειράζει, ας το πάρει και φέτος βλαχοτραμπούκος.

Δε μου αρέσει ιδιαιτέρως αυτό που παίζει η Ατλέτικο και προτιμούσα να περάσει η Μπάγερν, αλλά η Ατλέτικο αυτό που κάνει, το κάνει φανταστικά καλά. Πάντως, βλέπω να το παίρνει η Ρεάλ τελικά. Όλοι γι’ αυτή δουλεύουνε, ήταν πάρα πολύ τυχερή στις κληρώσεις (η Σίτυ πολύ λίγη, ο Γιαγιά πλέον είναι πρώην παίχτης, η Βόλφσμπουργκ η πιο αδύναμη των 8, η Ρόμα σιγά μη τη δυσκόλευε), αλλά και η τύχη είναι στο παιχνίδι.

Η Βαλένθια της δεύτερης χρονιάς έπαιζε πολύ πιο αμυντικά από αυτή της πρώτης χρονιάς. Την πρώτη χρονιά ήταν απολαυστική, έριξε και επικό ντόρτι στη Μπαρτσελόνα στον ημιτελικό, αλλά η εμπειρία της Ρεάλ την ξεγύμνωσε στον τελικό. Είχε ομαδάρα τότε πάντως (την οποία, παρεμπιπτόντως, είχε σε μεγάλο βαθμό φτιάξει ο Ρανιέρι).

Όχι “σε μεγάλο βαθμό”. Σχεδόν ολοκληρωτικά δικό του έργο ήταν εκείνη η Βαλένθια. Μην τα ξαναλέμε.

Perfectly suits me mate 8)

Άλλοι παίζουν κάθε χρόνο Ευρώπη για τη συμμετοχή στη φάση των 16, όχι εμείς. :roll:

Για τον ενρικε λες? Τι εκανε?

Προφανως στον τελικο με ατλετικο οπως και προπερσι. Ειχε και πιο δυσκολο δρομο προς τον τελικο