Champions League 2017-18

Καποτε ισως, τωρα μιλαμε για το πιο αποκρουστικο θεαμα.
Οπως λεει και ο γεωργιου, λιβερπουλ να την πιεις στο ποτηρι. Ο κλοπ δεν παιζει κανενα συστημα, τους μαζευει πριν το ματς κ τους λεει ‘‘μπετε μεσα κ πηδηξτε τους’’ :joy:

2 Likes

Καλό ήταν το τικι τακα αλλά ως ένα σημείο μετά απλά κοιμοσουν όρθιος

Άτυχη η Μπάγερν, έχει και γυάλινους μερικούς παίχτες. Με τη μισή ομάδα κατέληξε να παίζει πάλι. Η Ρεάλ δύσκολα θα το χάσει (και) φέτος.

Δεν υπήρχε Ρεαλ στο χθεσινό παιχνίδι αλλά τελικά κατάφερε να το πάρει. Ο Ζινταν είναι άψογος πραγματικά

νισάφι όμως και από αριστερά κάθε επίθεση, ριμπερί και σέντρα, πιο προβλέψιμοι -και ανούσιοι- πεθαίνεις… ναι μεν άτυχη και σε φάσεις και σε τραυματισμούς αλλά και μετριότατη ομάδα από την άλλη…

όλα δουλεύουν πάλι για αυτό το καρκίνωμα φέτος

1 Like

Θα κάνει τη δουλειά που πρέπει η Λίβερπουλ

2 Likes

Ε άμα σου λείπει η μισή ομάδα σε τέτοια ματς, δεν μπορεί κάποιος να έχει απαιτήσεις. Χωρίς Νόιερ, Βιδάλ, Αλάμπα από την αρχή, χωρίς Ρόμπεν, Μπόατενγκ στο 20λεπτο. Τι πλάνα να κάνεις και πώς να παίξεις;

Η Ρεάλ έχει έναν κυνισμό που είναι ακριβώς αυτό που της χρειάζεται.

Κι αυτή χωρίς κέντρο είναι, από τους 6 παίχτες οι 3 είναι τραυματίες (Λαλάνα, Τσαν και προχτές ο Όξλεϊ-Τσάμπερλεϊν). Απλά έχει μομέντουμ.

Επειδή είδα μόνο φάσεις από τα τελευταία παιχνίδια και γενικότερα δεν ξέρω καθόλου το τι γίνεται στη Λίβερπουλ… τους τραυματίες τους έχει εδώ και καιρό; τραυματίστηκαν τώρα; ρωτάω γιατί ο τελικός (λογικά θα πάει) θα γίνει σε 1 μήνα… δεν προλαβαίνει να γυρίσει κανένας από αυτούς;

(έγραψες για τον Τσάμπερλεϊν προχτές… οκ)

Απαράδεχτη bayern, είχα πραγματικά πολύ καιρό να θέλω να σπάσω την τηλεόραση από τα νεύρα μου.

Υ.Γ. Ριμπερί φύγε αγόρι μου δεν κάνεις… Κατάρες και σε γκουαρντιόλα που κατέστρεψε το καλύτερο ποδοσφαιρικό υλικό της Γερμανίας από τη δεκαετία του '70.

Μόνο ο Λαλάνα μπορεί να προλάβει. Οι άλλοι δύο, όχι. Εντάξει, 5 ματς έχει συνολικά (θεωρώντας ότι θα περάσει στον τελικό), θα έχει ποιους να βάλει μέσα, απλώς δεν έχει λύσεις από πάγκο.

Που ακριβώς φταίει ο γκουαρντιολα σε αυτό, απλά η Bayern έτυχε να μην παίξει καλά εχθές

Γιατι επί τρία χρόνια προσπάθησε να κάνει τους Γερμανούς να παίζουν σαν Ισπανοί και χαράμισε παίχτες και παίχτες ενώ μάζεψε και κάτι τελειωμένους Ίβηρες να του κάνουν αέρα.

Κοίτα ισχύει αλλά εφόσον πήγε στη μπαγερν ο χαινκες βλέπεις διαφορετικη μπάλα. Άμα παρακολουθησες φέτος στο πρωτάθλημα την Μπαγερν θα καταλάβαινες.Εχθες δεν ήταν στην ημέρα της και φάνηκε από τα πρώτα λεπτά

Σαφώς διαφορετική μπάλα. Είναι και θέμα τύχης όμως και θέμα αυτοπεποίθησης πλέον. Άλλο να έχεις κερδίσει δύο σερί τσουλου άλλο να σε πελατιάζει κάθε χρόνο το σίχαμα. Ελπίζω να τα δώσουν όλα στη ρεβάνς και ότι βγει.

1 Like

Έτσι είναι φίλε μου η Ρεαλαρα κάνει την τριτη συνεχόμενη νίκη της. Βέβαια όπως είπα δεν έπαιξε μπάλα και μπορεί στην Μαδρίτη να χασει

2 Likes

Για το Ρεάλ - Γιουβέντους 1 - 3 και το πέναλτι που προσπαθούν κάποιοι να μας πείσουν ότι δεν ήταν. Το θέμα δεν είναι τι λέει ο Μήτσος από το Μπραχάμι που προσπαθεί να βγάλει το πέναλτι μαϊμού. Ας δούμε επιτέλους τι λένε οι ειδικοί του ποδοσφαίρου.

Άρθρο του Χρήστου Σωτηρακόπουλου,

http://www.england365.gr/article/116864/Πέναλτι-ήταν,-αλλά-την-κόκκινη-γιατί-τη-βγάζεις-κύριε-Όλιβερ;-

Κάνω quote μερικά σημεία του άρθου:

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν από τα βασικά στο Ρεαλ-Γιουβέντους για να μην τρελαθούμε:

Tο μαρκάρισμα του Μπενάτια είναι πέναλτι, από τη στιγμή που σε οποιοδήποτε άλλο σημείο του γηπέδου θα δινόταν φάουλ!

Το λέει άλλωστε και ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ που δεν νομίζω πως ξέρει καποιος από εμας καλύτερα τους κανονισμούς απο αυτόν που σφύριξε τελικό Euro και Champions league μεσα σε λίγες εβδομάδες το 2016.

Αλλά είπαμε: Δεν ξέρει ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ και ξέρουν οι προπονητές του πληκτρολογίου στο facebook που μας διαβεβαιώνουν ότι δεν ήταν πέναλτι.

…ξέρεις το πέναλτι δεν είναι επιστήμη, το είπε ο “ειδικός”, έχει δίκιο. Αν ήταν έτσι, τότε στο μυαλό σου δε θα υπάρχει ούτε μια αμφισβητουμενη φάση όταν σφυρίζει διαιτητής σε μεγάλη διοργάνωση, γιατί εξ’ορισμού όπως λες, αφού σφυρίζει εκεί έχει πάντα δίκιο. Εκτός αν εννοείς για τη συγκεκριμένη φάση, για το συγκεκριμένο διαιτητή και τίποτε άλλο. Αλλά μη γενικευεις.

Επίσης χειρότερος δημοσιογράφος από το Σωτηρακοπουλο δεν υπάρχει, ένα ξεχαρβαλωμενο βιβλίο ιστορίας που εκνευρίζει οποίον δεν έχει γεννηθεί έξω απτο Ανφιλντ. Σιγά μη διαβάσουμε και “αμεροληπτο” άρθρο του. Πόνεσε το γκολ του Wanyama ε χρηστακο?? ( φωνάζω μόνος μου γιατί πραγματικά είναι πολύ μπαγλαμας )

1 Like

Διαβασες τιποτα απο αυτα που γραφτηκαν εδω; Αν βρουμε καποιον δημοσιογραφο και καποιομ διαιτητη που λενε τα αντιθετα απο τον Σωτηρακο και τον Κλατενμπουργκ, θα σημαινει οτι δεν ηταν πεναλτυ; Εσυ ματια και κριση δεν εχεις;

2 Likes

Σταμάτα να κουοτάρεις άρθρα του Σωτηρακόπουλου και του σπορ24 και βλαχοατάκες του Χέτφιλντ για να μας πείσεις για την αντικειμενικότητα της κάθε παπαριάς που πετάει το πληκτρολόγιό σου.

Σε λίγο θα μας πεις και ότι οι ομοφυλόφιλοι είναι εξαμβλώματα κουτάροντας τον Τσάρτα.

2 Likes

Τσιάρτας είναι ρε μπούλη.