Champions League 2017-18

Το κουτάκι γράφει “βασίλισσα της Ευρώπης”, κάτσε καλά!

1 Like

Ας την γραφουν και πριγκηπισσα τα παπαγαλακια αν θελουν, εγω ξερω οτι αν η ομαδα μου (Γιουβεντους) ειχε παρει ετσι 4 στα 5, δε θα ηταν πλεον ομαδα μου, αλλα θα ειχα αλλαξει ομαδα εδω και τουλαχιστον 2 χρονια.

Δεν είναι λίγο αντιφατικο το να λες αυτά τα πράγματα για τη ρεαλ και να λες ότι υποστηρίζεις τη Γιουβεντους? Η ομάδα αυτή υποβιβάστηκε για στημένα παιχνίδια.

H Ρεάλ το πήρε δίκαια, ήταν καλύτερη και θα το έπαιρνε και με Σαλάχ μέσα.

Ο Ράμος κάνει άλλο ένα από τα γνωστά βρώμικα μαρκαρίσματα καθώς δεν έχει κανένα λόγο αφού έχει ανατρέψει τον Σαλάχ να συνεχίσει να του κλειδώνει το χέρι. Ουσιαστικά κάνει ένα φαινομενικά τυχαίο μαρκάρισμα χωρίς να χρειαστεί να δώσει κλωτσιά και να διακινδυνέυσει κάρτα. Κατάλοιπο αυτών που δίδαξε ο υπερεκτιμημένος (και αποτυχημένος) Μουρίνιο και κόντεψε να αλλάξει οριστικά το DNA αυτής της υπερομάδας. Ευτυχώς αυτός έφυγε όπως του άξιζε, δυστυχώς αυτό το σκουπίδι έχει παραμείνει ετσιθελικά στη Ρεάλ και θα το υποστούμε μερικά χρόνια ακόμα.

2 Likes

@separss δεν θα μου προκαλουσε εντυπωση αν μαθαινα πως εισαι ενας απο τους συγγραφεις του <<το κλεμμενο πρωταθλημα,νατοι νατοι οι πρωταθλητες 2017-2018>>.
τετοιου τυπου επιχειρηματολογια θα υπαρχει και εκει μεσα.
Κατα τα αλλα μια χαρα στα ειπαν ο Παντελης και ο Κουιντομ που ειναι απο αυτους που ξερουν μπαλα απο δω μεσα.

Οχι, δεν υποβιβαστηκε ΑΥΤΗ η ομαδα για στημενα παιχνιδια. Η ομαδα που εχει η Γιουβεντους τωρα εχει ξεφορτωθει καθε βρωμικο παραγοντα που ηταν υπευθυνος για τα στημενα παιχνιδια, και εχει χτισει μια συμπαθεστατη και πολυ καλη ομαδα τα τελευταια 6-7 χρονια, κι ενω πληρωσε (και με το παραπανω) τα στημενα παιχνιδια που αναφερεις, αφου ουσιαστικα την κατεστρεψαν για 5 χρονια.

Σου θυμιζω οτι στο Calciopoli ενεπλακησαν καμια δεκαρια ομαδες λιγοτερο ή περισσοτερο, και επεσαν τιμωριες προς ολες τις κατευθυνσεις.

Το θεμα ειναι πως δεν υπαρχει τιποτα το αντιφατικο, γιατι αν η Γιουβεντους καταντουσε σαν την Ρεαλ, θα σταματουσα να την υποστηριζω, ειναι πολυ απλο. Οπως δεν τη στηριζα καθολου στην υποθεση με τα στημενα παιχνιδια. Παρεμπιπτοντως, η Γιουβεντους ηταν ΜΑΚΡΑΝ η καλυτερη ομαδα στην Ιταλια και το 2005 και το 2006, δηλαδη τις δυο χρονιες που της αφαιρεθηκε το πρωταθλημα, και θα το ειχε κατακτησει για πλακα ειτε με τα στημενα παιχνιδια ειτε οχι. Καλα να παθει ομως, γιατι εστησε παιχνιδια. Αρα δε θα την λυπηθω που της αφαιρεθηκαν τα 2 πρωταθληματα, κι ας τα αξιζε στο γηπεδο ουτως ή αλλως. Δε βλεπω την αντιφαση που γραφεις.

1 Like

Στο site της τα αναφέρει κι αυτά στο μέτρημα :stuck_out_tongue:.

1 Like

Ε και μενα τι μου τα λες, δεν ειμαι υπευθυνος της ιστοσελιδας της Γιουβεντους :stuck_out_tongue:

1 Like

Με μπέρδεψε το " ομάδα μου ". Γιατί αλλο το δε τη στηρίζω στα στημένα ( λογικό), άλλο το υποστηρίζω και άλλο το αν έκανε αυτά που κάνει η ρεαλ το θα σταματουσα να την υποστηρίζω. Γιατί η ομάδα σου έκανε ας το πούμε παρόμοια πράγματα αλλά δε σταματησες να την υποστηρίζεις. Μάλλον εννοείς διαφορετικά το ομάδα μου από το πως το καταλαβαίνω εγώ.

Αυτό ακριβώς το σημείο με μπέρδεψε για την ακρίβεια

Αυτα τα πραγματα ειναι δυναμικα και αλλαζουν. Δεν ορκιστηκα ποτε αιωνια υποταγη σε μια ομαδα, οπως κανουν αλλοι κι αλλοι. Και δε βρισκω οτιδηποτε κανει μια ομαδα που μου αρεσει να υποστηριζω χρυσο και τελειο. Μεγαλωσα βλεποντας την Γιουβεντους των Ravanelli, Roberto Baggio, Vialli, Pessotto, Boksic, Vierchowood, Deschamps, Padovano κτλ, την αγαπησα για την μπαλαρα που επαιζε, και μετα μου αρεσε το πως εξελιχθηκε αυτη η ομαδα και απο τελη 90s μεχρι και τα σκανδαλα του Calciopoli ειχε μετατραπει στην Juventus των Del Piero, Nedved, Buffon, κτλ. Απο το 2012 περιπου και μετα η Juventus με εχει κανει να την παρακολουθω ξανα. Ειναι ΤΟΣΟ απλο. Τι ακριβως δεν καταλαβαινεις?

1 Like

Όλως τυχαίως ο Παντελής και ο Κουίντομ υποστηρίζουν τις ίδιες ομάδες με σένα. Επίσης αντιπαθούν τις ίδιες ομάδες και τους ίδιους αθλητές με σένα. Επομένως δεν μου κάνει καμία εντύπωση που τους αναφέρεις σαν παράδειγμα.

Σας ενώνει λόγου χάρη η εμπάθεια που έχετε για το Λεμπρόν. Ο Κουίντομ περιμένει κάθε φορά στη γωνία πότε θα χάσει ο Λεμπρόν για να μπει στο φόρουμ και να στάξει φαρμάκι (άλλη μια νίκη για την Χ ομάδα για να πάει σπίτι του ο υπερεκτιμημένος και τα γνωστά που γράφει).

Ο αποκλεισμός των Celtics πριν λίγες ώρες τού χάλασε τη σούπα βέβαια και τώρα θα αναγκαστεί να περιμένει τους τελικούς μπας και χάσουν το δαχτυλίδι οι Cavs και βγει στο φόρουμ ο Κουίντομ να πανηγυρίσει. Κι εσύ τα ίδια φυσικά.

Άντε σταματάω γιατί βγήκα off topic…

1 Like

Ειχες κοψει την συνηθεια να μιλας για ΝΒΑ εδω και για μπαλα στο ΝΒΑ θρεντ αλλα χαιρομαι που επεστρεψες στα γνωστα λημερια. Δεν ειμαι σιγουρος τι ακριβως κριτικαρεις βεβαια. Καθε αποκλεισμος του Λεφλοπ ειναι μια νικη για το αθλημα, και καθε του νικη ειναι αλλη μια αποθεωση του αντιαισθητικου μπασκετ και μια θυσια του ωραιου θεαματος στο βωμο της αριθμολαγνειας και των στατιστικων.

Πριν αναρωτηθεις γιατι τετοια “εμπαθεια” οπως λες για τον Λεφλοπ, πρωτα κατσε διαβασε χιλιαδες αρθρα απο κοσμο που τον αντιπαθει παγκοσμιως και εχουν γραφτει καποια στιγμη τα τελευταια 8 χρονια, και μετα ελα πες μας αν εχει καποια βαση αυτο ή οχι.

#appreciateoverratedness

4 Likes

Δεν έχω κάποια αντιπάθεια στον παικταρά Λεμπρόν, στους γλείφτες και στα λιβανιστήρια του έχω. Ο Λεμπρόν είναι ο καλύτερος παίχτης του καιρού μας, αλλά όχι ever (και δεν πιστεύω ότι θα γίνει κιόλας).

Επίσης, υποστηρίζω Λίβερπουλ και ΠΑΟ διαχρονικά, αλλά όχι με τον τρόπο που νομίζεις εσύ. Εσύ για πες μας τι υποστηρίζεις :stuck_out_tongue:.

1 Like

Υποστηρίζεις παο?? Νταξει πες το από την αρχή

Ναι, αλλά μου αρέσουν και ο Ολυμπιακός, ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ κιόλας.

3 Likes

Είσαι φίλαθλος απλά πράγμα που εγώ δεν μπορώ να το κάνω

Δεν είναι για όλους αυτά τα πράγματα.

1 Like

Ε ναι δεν μπορείς να είσαι παο και να υποστηρίζεις και το γαυρο ανωμαλία λέγεται

“Μεγαλείο ψυχής” θα το χαρακτήριζα περισσότερο.

2 Likes