Chelsea Wolfe - Abyss (2015)

Άνοιξα θρεντ γιατί άκουνε πολλοί στο φόρουμ. Βέβαια έχει ερημιάσει πλέον οπότε δεν ξέρω πόσοι έμειναν. Τέλος πάντων. Βγαίνει 7 Αυγούστου.

Σήμερα βγήκε το πρώτο τραγούδι και την ακούμε πάλι ελαφρώς αλλαγμένη.

Το tracklist του δίσκου:

  1. “Carrion Flowers”
  2. Iron Moon
  3. “Dragged Out”
  4. “Maw”
  5. “Grey Days”
  6. “After the Fall”
  7. “Crazy Love”
  8. “Simple Death”
  9. “Survive”
  10. “Color of Blood”
  11. “The Abyss”

Το Iron Moon μαρεσε πολυ, περιμενουμε δισκαρα μετα το ΠΑΡΑ πολυ καλο Pain is Beauty.

*Τις κιθαρες αυτες τις ενιωσε απο τη πολυ παρεα με Russian Circles μου φαινεται.

Καλα εκανες και το ανοιξες το θρεντ. Αυτη δεν κατεβαινει ποτε της για live στα μερη μας;

έχουμε και το εναρκτήριο
Carrion Flowers

Μου αρέσει που πάλι αλλάζει στυλ.

Πολυ καλο το Carrion Flowers, βγηκε κ clip:

After The Fall
και τα τρία τα έχω ακούσει από μία φορά μόνο. Αυτό δεν μου άρεσε σε αντίθεση με τα άλλα δύο που ήμουν θετικός.

πλέον κυκλοφορεί κι ολόκληρο :):!:

anyone;

εμένα ωριμάζει πολύ αργά μέσα μου αλλά μου αρέσει. Αυτό το Simple Death ειδικά.

Το περιμενω στο Spotify οποτε απο βδομαδα , νομιζω στις 7 βγαινει.
Μετα τα πρωτα singlακια παντως εχω μεγαλες προσδοκιες!

Έχω την αίσθηση πως από το Grey Days κι έπειτα ακούμε κάμποση από την καλύτερη Chelsea ever. Εκτός Simple Death, είμαστε και με After The Fall.

Το After The Fall μου αρέσει πολύ και εμένα. Το Dragged Out είναι το μόνο που με χαλάει.

στο ότι είναι η καλύτερη ever διαφωνώ αλλά οκ, δεν είναι έκπληξη. Δεν ταιριάζουν τα μουσικά μας γούστα. Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ και το Mistake in Parting που η ίδια ντρέπεται.

Καλύτερος δίσκος της γενικά όχι, μερικές από τις καλύτερες στιγμές της ναι. Υπ’ αυτή την έννοια.
Καλά κι εγώ είμαι άνθρωπος που λέει ότι Αποκάλυψις<Pain Is Beauty, μη σκαλώνεις. Γενικά δίσκος για να μας μαυρίζει το καλοκαίρι. Και δεν περίμενα ότι θα της πηγαίνουν τόσο ηχητικά οι λαμαρίνες και η βρωμιά. Κατάφερε να κάνει ωραίο κοντράστ μεταξύ της φωνής της και του background ήχου. Θέλω μερικές ακροάσεις ακόμα για να ξεψειρίσω τα σημεία, αλλά σε μια γρήγορη αναδρομή, αυτή είναι η γενική εντύπωση.

Βασικά έπρεπε να βγει Οκτώβριο. Όταν λήκαρε έβρεχε κιόλας, έδινε λίγο την αίσθηση.

Ό,τι γράφει ο ρειζορ. Αν και εμένα προσωπικά μου αρέσει και το Crazy Love, οπότε, σε γενικές γραμμές, θα έλεγα ότι από το Grey Days μέχρι το τέλος δεν έχω εντοπίσει κάποιο ψεγάδι και είμαι ακόμα στη δεύτερη ακρόαση(μόλις τελείωσε). Το the Abyss πολύ αγαπημένο… <3

Γιατι σε χαλαει το Dragged Out ??
Γενικα πολυ καλη κυκλοφορια, φαινεται οτι πειραματιστηκε και εξελιξε τη μουσικη της .
Το Grey Days ειναι εμφανες turning point στο δισκο, και ενω στην αρχη δε μου ειχε κατσει καλα τωρα δενει ομορφα με τα πρωτα χιτακια - σα να ξεκιναει ενα part 2 εκει περα.
Συμφωνω κ εγω με Ραζορ για Αποκάλυψις<Pain Is Beauty παντως, χωρις αυτο να σημαινει κατι κακο για το πρωτο!

Σε είδα στο Cocus (Ποσείδι, Χαλκιδική) ωραία αδύνατη σερβιτόρα, καθώς έσκυβες για να αφήσεις τους καφέδες είδα το τατουάζ που έχεις με τους στίχους “we could be two straight lines in a crooked world” από το Tracks.
Σε ερωτεύτηκα <3
Περιμένω pm με το τηλέφωνο σου.

κατι στο ρεφρεν που με χαλαγε στην αρχη και στο after the fall αλλα τελικα εγινε απο τα αγαπημενα μου

για να πω και την unpopular opinion μου

Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs, Prayer For The Unborn, Mistake in Parting >
Αποκάλυψις, Abyss, Soundtrack VHS/Gold >
The Grime and the Glow >
Advice & Vices >
Pain is Beauty

εκτος συναγωνισμου τα sing songs together/sing more songs together γιατι οκ ειναι δυο τραγουδια

Εχω σκαλωσει τελευταια και το εχω στο ριπιτ ολη μερα.
Νεο κολλημα: Survive.

Υπέροχος δίσκος, πραγματικά. Παίζει παράλληλα και συνέχεια με το M από Myrkur φέτος το καλοκαίρι.

Ακριβώς τα ίδια .
Chelsea W , Myrkur, arctic monkeys, Portugal the man φέτος στις διακοπές .

Μια ερώτηση μονο…
Στο Color of Blood γιατί ψεύδιζει ;; Donald Duck ψευδισμα φάση.