Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Μαλλόν οι περισσότεροι την έχετε δει Requiem for a dream…Έπαθα τη πλάκα μου…Για το μόνο που έκλαψα ήταν για τη μαμά του πρωταγωνιστή που τρελάθηκε…Πολύ καλή ηθοποιός!!! :wink: Δε νομίζω να τη ξαναδώ,όχι γιατί δεν μ άρεσε απλά δε θέλω να τη ξαναδώ… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Την έχω δει 9 φορές, είναι η πλέον αγαπημένη μου ταινία. Τράβα τσέκαρε και το Π.

Το τόπικ σου είναι λίγο άσχετο με τον τίτλο, αλλά καταλαβαίνει κανείς τι θες να πεις.

Billy Elliot λοιπόν, πάλι. Εξίσου ευχάριστο με την πρώτη φορά.

Τελεια τελεια ταινια αλλα συμφωνω για “Π”… Δες το οποσδηποτε…Και σιγουρα θα θες να το ξαναδεις…

Το χάρντκορ. Πειραγμένη ταινία, πέρα για πέρα.

Love Actually. Υπερθεϊκό (!) .
+
Ring 0 (πάλι) για τις πρώτες πρωϊνές ώρες.

Γράφετε ρε να ενισχυθεί το τόπικ

Ταινία δεν είδα ακόμα (σε λίγο θα δώ το Fistfull of Dollars) αλλά είδα 3-4 επεισόδια STAR TREK (Season 2 από την κλασική πρώτη σειρά, ΦΥΣΙΚΑ) και αν δεν έχετε δει StarTrek ζείτε στο σκοτάδι. Δείτε τα όλα, είναι η επιστημονική φαντασία όπως θα έπρεπε να είναι, την εποχή μάλιστα που το internet δεν ήταν καν μακρινό όνειρο για τους περισσότερους.

To eurotrip to exei dei kaneis?Den einai kai i pleon sobari tainia alla ebgale gelio.Alli kali tainia itan to twilight samurai i to ovosodo(italiko).Kales tainies gia na peraseis tin ora sou.Kai gamo itan to battle royale I+II.Epikes tainies.Oso gia to love actually einai i kaliteri comedy pou xo dei giati i pio polles einai megales mlkies.

To documentary των Queens of the stone age!!!
Eχει και live απο Monters of reality ,Kyuss και Screeming Trees.
Παρα πολυ καλο!

21 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ . πολυ κλάμα :cry:
θεϊκή ταινία, αριστουργηματικές ερμηνείες, με εξαιρετικό τρικ που έκανε ο σκηνοθέτης με το να μην αφήσει την ταινία με τη σειρά αλλά να την παίξει κομμάτι - κομμάτι (τουρλού - τουρλού) για να σε κρατήσει καθηλωμένο και κλαμμένο μέχρι το τελευταίο λεπτό. Α και ωραίος τίτλος για την ταινία ό οποίος τίτλος έχει μεγάλη ιστορία! 8)

Για μενα η καλυτερη ταινια του 2004. Επισης οσοι πιστοι τσεκαρετε “Την επελαση των βαρβαρων” και την “επιστροφη”

Ε και το Amores Perros

HIGH FIDELITY

TAINIARA!!!

Schindler’s List. Τα έσπασε όλα.

h lista tou sintler poly kalh an kai ligo megalh,alla aksizei gia na deis to telos ths…
to Philadelpheia eida xthes kai elege polla.gamw tis ermhneies apo tom hanks kai denzel washington

Ειλικρινά δεν κατάλαβα όμως πως πέρασαν 3 ώρες. Καθόλου κουραστικό.

Χθες, Runaway Jury (Οι ένορκοι.) Πολύ καλό.

Οι " 7 σαμουρα’ι’ " απο τον Κουροσαβα. Αυτες ειναι ταινιες…

Επος :twisted: :twisted: :twisted:

Μήνυμα Σιωπής και τον Χρησμό της Πεταλούδας…μιας κ ειχε περάσει καιρός από την τελευταία καλή ταινία…

\m/

Btw, στο Μετρόπολις στην Ομόνοια κάνει 4.90 το DVD ε…

\m/

Btw, στο Μετρόπολις στην Ομόνοια κάνει 4.90 το DVD ε…[/quote]

Πλάκα μου κάνεις τώρα…!! :?: Αν όχι αύριο πάω να το πάρω!!! thanks!!

Α! Και ο χρησμός της πεταλούδας στο ίδιο ράφι είναι, με τα 4.90. Ελπίζω να τα βρεις γιατί είχα πάει κάποτε, και μετά από 4 μέρες πάλι είχαν μείνει λίγα. Γκουντ Λακ.:stuck_out_tongue: