Τι ταινία είδατε σήμερα στο cinema?

Για να κανεις μια τριωρη ταινια πρεπει να εχεις λογο ( οχι υπερθεαμα). Κανενα νοημα δεν βρηκα στο να βλεπω τον ντικαπριο να σερνεται στα χιονια επι 30 λεπτα. Αν βρηκες εσυ μπραβο σου.

Είσαι άδικος. Σερνόταν και στα χώματα και στο νερό.

Ενταξει να του δωσουμε βραβειο επειδη εγινε λουτσα

Εδώ ο Snake από το MGS αγαπήθηκε που σέρνεται συνέχεια, στον Leo θα σκαλώσουμε;

Sorry που παρεμβάλλομαι στον διάλογό σας αλλά

αυτό εδώ πραγματικά παίζει να είναι η καλύτερη σύνοψη Tarantino που έχω διαβάσει στη ζωή μου :lol:

Sorry που παρεμβάλλομαι στον διάλογό σας αλλά

αυτό εδώ πραγματικά παίζει να είναι η καλύτερη σύνοψη Tarantino που έχω διαβάσει στη ζωή μου :lol:

Sorry που παρεμβάλλομαι στον διάλογό σας αλλά

αυτό εδώ πραγματικά παίζει να είναι η καλύτερη σύνοψη Tarantino που έχω διαβάσει στη ζωή μου :lol:

Χαχαχαχααχαχαχαχ κοίτα τι έγινε ρε

Σβήστε τα έξτρα ωρέ

το Revenant ηταν απο τα πιο πανεμορφα και τεχνικα αρτιοτερα ΤΙΠΟΤΑ της συγχρονης κινηματογραφικης ιστοριας…

αδιάφορος ο Ντικαπριο, τρομερος ο Χαρντυ σε ενα τελειωμενα κακογραμμενα κλισε ρολο -και αυτο τα λεει ολα για το ποσο πιο ουσιαστικος ηταν απο τον οχι κακο αλλα απλα αδιαφορο Ντικαπριο-

πραγματικα, ενα πανεμορφο και απιστευτα εντυπωσιακο δηθεν ψευδοφιλοσοφικο survival τιποτα

δεν το θυμαμαι καν πια

Oχι ! Το κανει ακομα καλυτερο και ας λατρευω τον Ταραντινο !

Χριστοφοραρα εχθές! Ήμουν με τη γυναίκα μου και ήταν γεμάτο γυναίκες! Ωραίο εργάκι , πολύ φλατ αλλά πέρασε η ώρα εύκολα .
Έιχε πλάκα που το αυτοκίνητο που γινόντουσαν οι επιθέσεις στους μετανάστες είχε πινάκιδα ΧΑΑ.

Πες τα μεγαλε

The Revenant θα δω μέσα στο Σ/Κ

Χθες είδα Γιο του Σαουλ.

Γράφτηκε και πιο πριν, ιδιαίτερη ταινία σίγουρα διαφορετικό take στο ολοκαύτωμα και όχι μια από τα ίδια αλλά… ομολογώ η σκηνοθεσία με κούρασε, πολύ κιόλας. Για να κάνω μια εύκολη περιγραφή είναι σαν μια προσπάθεια η λογική του found footage να γίνει πιο κινηματογραφική. Το όλο εγχείρημα ξεκινάει πολύ αποτελεσματικά με την πρώτη απίστευτη σκηνή αλλά προσωπικά από το πρώτο μισάωρο και μετά κουράστηκα υπερβολικά. Καταλαβαίνω την όλη αποθέωση αλλά δεν νομίζω πως θα κάτσω να την ξαναδώ ποτέ μόνο και μόνο για αυτήν την ιδιαιτερότητα της. Όταν μάλιστα κάποια στιγμή μπήκαμε και στην λογική της shaky cam για περισσότερο ρεαλισμό… ε εκεί παρέδωσα πνεύμα.

:expressionless: Ε… Όχι.

Την Πεμπτη που μας περασε ειδα το ‘‘Δεσμοι Αιματος’’ το ΣΚ πολυ πιθανον να παω να δω ή το Αλατι της γης ή το Durak

Παίζει ακόμα το Durak κάπου;

Γενικώς το Durak δεν το προτείνω, πολύ καρικατούρες οι χαρακτήρες και εξαντλεί όλο του το περιεχόμενο τάχιστα, κάνοντας μια τεράστια κοιλιά μέχρι το τέλος. Το Αλάτι Της Γης, πάντως, είναι must. Τεκμήριο του ότι ο Wenders πρέπει να παρατήσει εξ’ ολοκλήρου τη μυθοπλασία και να στραφεί στο ντοκιμαντέρ.

δυστυχως το βγαλανε

[B]The Revenant[/B]

Πριν από καμιά ώρα επέστρεψα από τον κινηματογράφο. Εντάξει δεν ξέρω τι λέτε εσείς εγώ μια φορά είδα μια ταινία κόσμημα, ένα αριστούργημα. Χώθηκα για 2,5 ώρες στην πολυθρόνα και όταν επέστρεψα σπίτι σχεδόν ντρεπόμουν να ανοίξω τον υπολογιστή.
Ο Ιναρίτου μου θύμισε πως ο κινηματογράφος είναι η τέχνη της εικόνας πάνω από όλα. Κινηματογραφεί τέλεια ένα ολόκληρο πρωτόγονο κόσμο εκδίκησης και επιβίωσης με τα ζωώδη ένστικτά να επικρατούν, με τον άνθρωπο να είναι ακόμα ένα κομμάτι της φύσης. Όντως, όπως είχα διαβάσει, δανείζεται στοιχεία από Μαλικ (το The New World έρχεται εύκολα στο μυαλό) αλλά παραμένει πιο συγκρατημένος και πιο εστιασμένος στην πιο άγρια πλευρά. Ωραίες όλες οι ερμηνείες, εξαιρετικός DiCaprio (όπως σχεδόν πάντα βέβαια). Για μένα ταινίες σαν και αυτή είναι ο λόγος που πηγαίνω σινεμά. Το The Revenant άλλωστε “απαγορεύεται” να το δεις σε μικρή οθόνη, όποιος το δεν το δει σινεμά δεν το έχει δει, έτσι απλά.

Εύκολα ότι καλύτερο έχει κάνει ο Ιναρίτου.

Το είδα και γω σήμερα και έπαθα πλάκα. Τρομερή ταινία και ψήνομαι να το ξαναδώ.

Sent from my XT1572 using Tapatalk