Clopy Paste (Artwork Related Topic)


Floodgate-Penalty

Επι της ευκαιριας του συγκεκριμενου ακουσματος,θυμηθηκα ακομα ενα που ειχα τσιμπησει το 97 απο την Velvet Music International mail order.Α,ρε εποχες!!!

Tartaros-The Grand Psychotic Castle

Wallachia ? Wallachia


Mortem-Demon Tales


Reverend Bizarre-In the Rectory of the Bizarre Reverend

Το Mortem δεν ειναι μονο με αυτο το εξωφυλλο.
Εγω εχω το βινυλιο με αυτο

Δισκαρες και τα δυο.


Accept-Restless and Wild

Tyran’ Pace-Long Live Metal

Ισως λιγο τραβηγμενο…:smiley:


High Power-High Power


Wolf-Wolf

Οκ,δεν ειναι και ιδια ουτε το εχουν κλεψει οι Wolf.Αλλα υπαρχουν και ομοιοτητες.

1.Αθλιο εξωφυλλο
2.Ντεμπουτο μπαντας
3.Παιζουν παραδοσιακο Heavy
4.Ανθρωπος-Ζωο (ειτε Λυκανθρωπος λεγεται ειτε κατι σε τιγρανθρωπο)
5.Οι δισκοι ειναι πολυ καλου επιπεδου

Μπουμ.

Δεν ξέρω αν έχει ποσταριστεί, αλλά έχουν χαθεί και οι μισές εικόνες του θρεντ για να ψάξω. So:

[SIZE=“3”]William Blake’s “The Ghost of a Flea”[/SIZE]

Gilgamesh - Another Fine Tune You’ve Got Me Into [1978]

Bruce Dickinson - The Chemical Wedding [1998]

…και παίρνω πάσα :

[B]William Blake - “Nebuchadnezzar” [/B]

[B]Atomic Rooster - Death Walks Behind You[/B] (1970)

εσώφυλλο [B]Bruce Dickinson - The Chemical Wedding (1998 )[/B]

Άσχετο btw αλλά υπάρχει κι ένα φιλμάκι του 2008 με τίτλο “Chemical Wedding” του οποίου το σενάριο έχει επιμεληθεί ο Bruce Dickinson : [I]http://en.wikipedia.org/wiki/Chemical_Wedding_(film)[/I]

δεν ξερω αν εχουν ξαναμπει αλλα

[SPOILER][SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER][/SPOILER]

OK WE GET IT:!:

Είναι λίγο far-fetched και συνειρμικό… είδα το ένα όμως στα album που ξεθάψατε και το άλλο στο τι ακούτε και έγινε το κλjικ.

Ούτεπουξέρωτιείναι

Ταλόγιαείναιπεριττά

εσεις που βάζετε εικόνες απο έργα τέχνης, το καταλαβαίνετε οτι δεν έχουμε κλοπή/αντιγραφή έτσι?

Ε ρε φίλος, είναι ένα έργο που χρησιμοποιήθηκε δις σε εξώφυλλο, γιατί δεν σου κάνει? Και είναι και γαμώ τα trivia.

ε ρε φιλη. εδω λεμε για κλοπές του εικαστικού μέρους απο κάποια άλλη μπάντα/καλλιτέχνη. εδω έχετε ποσταρει 3 δις φορές εικονογράφηση του william blake. ε φτάνει

[I]Είχαμε μια σοβαρή κουβέντα[/I]

@κριμσον Πφφφφ. Δες το λίγο πιο διασταλτικά το θέμα, άνοιξε το μυαλό σου. :stuck_out_tongue:

οκ. την επόμενη φορά που θα παω να δω μωρα στη φωτια, θα πάω να γράψω εντυπώσεις σε thread iron maiden :stuck_out_tongue:

Ο [B]panagiotis [/B] είπε επίσης

και ο [B]μπεκροκεμπάπ[/B]

Τελικά υπάρχει και

δεν ξερω αν εχει ξαναποσταριστει :stuck_out_tongue: εμενα παντως αυτα μου μοιαζουν πολυ

Δεν άντεξα, δεν το έχει δει κανείς ως τώρα;