Clutch

και εγω πριν κανα 2 βδομάδες που κοιτούσα τα σετλιστ τοσα παίζουν σχεδόν ολο το αλμπουμ… εμενα προσωπικά δεν με χαλάει

δε νομιζω οτι χαλιουνται κ πολλοι

Εγω θέλω και τα έντεκα. … (το έχουν κάνει)…

Κανενας που να τους βλεπει αυριο Λονδινο??

Τι εγινε ρε παιδια? Πως και μειναμε απ’εξω? Πρωτογνωρο για Clutch. Παντα γεματοι χωροι και μας γουσταραν πολύ…
Μακαρι να χωρεσουμε πουθενα…

1 Like

Για το Psychic είναι η περιοδεία πάλι?

Γιατί ήρθαν για αυτό.

Καινούριο Clutch, στα συνηθισμένα μονοπάτια

Κάπως υπερφορτωμένο στιχουργικά μου φάνηκε.

Υπερφορτωμένος είναι γενικά ο δίσκος με 15 τραγούδια και 58 λεπτά διάρκεια. Υπάρχουν όμως προφανώς εξαιρετικές στιγμές στο άλμπουμ με αποκορύφωμα το back to back με χάλκινα funk ρυθμού 70ς και το μερακλίδικο το ροκ εν ρολ με το πιάνο. Αν ήταν όλος ο δίσκος στο στυλ αυτό και με 3-4 τραγούδια έξω, μάλλον θα παραμιλάγαμε.

Τι 15 τραγούδια και 58 λεπτα βρε παλικάρια,δεν θα το αντέξω!!Τα 4 κομμάτια που έχουν κυκλοφορήσει δεν με έχουν ταρακουνήσει!!Βασικά ούτε το Psychic Warfare με είχε κερδίσει…

Ας ξαναπαιξουν ολο το earth rocker και είμαστε εντάξει…
Σαν φεστιβάλ ειναι. Θα ειναι ηλίθιοι αν παιξουν πάλι σχεδόν ολοκληρο νεο δίσκο/υλικό.

Μέτριο και άνισο άλμπουμ.Κατώτερο από τα δύο προηγούμενα σίγουρα.Πολύ φόρτωμα και σε κομμάτια και σε στοίχους και σε παραγωγή.Ξεχώρισα τα Emily Dickinson , Good fire, Lorelei και το ομώνυμο.Παρόλα αυτά εννοείται πως θα τους τιμήσουμε στο live αφού πάντα κάνουν πάρτι ζωντανά.

Ίσως είναι όντως κατώτερο από τα 2 προηγούμενα και όντως έχει φορτωμένη παραγωγή αλλά έχει κι άλλα κομμάτια καλά, το αδικείς νομίζω μόνο με αυτά τα 4. Πχ το funky “In Walks Barbarella” και το - ακόμη ένα - πανέξυπνο σε στίχους “How to Shake Hands”, τα ροκ ν ρολ “Vision of Quest” και “Weird Times”.

Βασικά ήδη έχουμε πει το μισό δίσκο… Για μένα συνεχίζουν το σερί με τις καλές κυκλοφορίες με αιχμή το groove, τους φοβερούς στίχους και τα κομμάτια γεννημένα για live. Live οι Clutch είναι περίεργη φάση. Μπορεί να έχουν όρεξη και να το απογειώσουν, μπορεί να είναι διεκπεραιωτικοί. Στην Ελλάδα πάντως πάντα έχουν όρεξη, οπότε δε χάνονται.

1 Like

Finally & at last κι επιτέλους they Release(d) it:

4 Likes

NAI

3 Likes
3 Likes

δυναμίτης !

4 Likes

Λείπουν ακόμα 5 κομμάτια για να κοντράρουν στα ίσα την πρώτη εξάδα του Earth Rocker

4 Likes