Community [TV]

Έχουν γίνει αναφορές,αλλά μετά από αυτό το φινάλε,νομίζω αυτή η κωμωδία αξίζει δικό της θρεντ…

7 τύποι μοιράζονται μια ομάδα μελέτης σε ελεεινό κοινοτικό πανεπιστήμιο των ΗΠΑ…

Πολλές αναφορές σε ποπ κουλτούρα,αρκετές φορές ελαφρώς δυσνόητη,πολλά meta αστεία στην σειρά,αλλά αν την ‘πιάσεις’ θα κρατηθείς πιστεύω σε ανταμείβει με το παραπάνω!

Η σειρά συνδυάζει παρεείστικο κλίμα σε στυλ friends,nerdiness σε στυλ bbt,κλασσική φοιτητική ζωή ταινιών όπως το american pie και καμμένα meta αστεία τύπου arrested development.

Με λίγα λόγια,καφρίλα,εξυπνάδα, και αμερικάνικος χαζορομαντισμός,all in one.

Η σειρά με έπεισε πολύ σε αυτούς τους 2 κύκλους -ο 2ος τελείωσε στις 13/05,με ένα φινάλε το οποίο δύσκολα ξεπερνιέται από ανατρεπτική σειρά δράσης,πόσω μάλλον από κωμική σειρά- που πραγματικά χρειάζεται να καταβληθεί μεγάλη προσπάθεια για να μην καταστούν οι επόμενοι κύκλοι αναμάσημα των 2 που πέρασαν.

Ακόμα και το clip show (όπως επεσήμανε και γνωστό blog για σειρές της αμερικάνικης τηλεόρασης),έκαψε άπειρες ιδέες για πολλά επεισόδια,κάτι που λογικά σημαίνει πως αυτή η σειρά δεν τα χρειάζεται.Δηλαδή,έχει πολύ πράμα ακόμα :roll:

Από χαρακτήρες έχουμε τα πάντα…Τον γόη,τον nerd,τον αθλητικό-κάγγουρα,την χριστιανή την μάνα,την bimbo,την ακτιβίστρια και τον ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ.Αυτή είναι η μια σκοπιά των Jeff,Abed,Troy,Shirley,Annie,Britta και Pierce, γιατί οι χαρακτήρες,αντίθετα με άλλες σειρές (ονόματα δεν λέμε,γιατί είναι πολλές), είναι πολυεπίπεδοι και κατά πολύ απρόβλεπτοι.

Επίσης υπάρχουν πολλοί χαρακτήρες οι οποίοι αλληλεπιδρούν με την παρέα και την συμπληρώνουν,όπως ο ελεεινός πρύτανης,ο μεθυσμένος βρετανός ανθρωπολόγος,και ο ΘΕΟΥΛΟΣ ΥΠΕΡΤΑΤΟΣ ΚΙΝΕΖΟΣ ΠΡΩΗΝ ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΙΣΠΑΝΙΚΩΝ ΤΣΑΝΓΚ!!! (Εδώ κάνουμε bow και κλαίμε από συγκίνηση)

[spoiler]Ο 67χρονος Pierce,είναι κατά την γνώμη μου ένας από τους σημαντικότερους δείκτες για το που θα κινηθεί η σειρά του χρόνου.

Οι σεναριογράφοι προσπάθησαν αρκετά για να του δώσουν την εικόνα του μαλάκα,και είναι στο μεταίχμιο,στην κόκκινη γραμμή του ‘φεύγω-δεν φεύγω’,όχι τόσο από την σειρά,όσο από την παρέα,κάτι που κατά την γνώμη μου έχει να προσφέρει ΠΟΛΥ γέλιο του χρόνου.[/spoiler]

Τελικό συμπέρασμα:Θα κάνω το άλμα και θα πω πως είναι από τις πιο έξυπνα αστείες,η πιο ρηξικέλευθη, και η πιο ολοκληρωμένη,δηλαδή και καλύτερη,κωμική σειρά που έχω δει.

ΥΓ: Η σειρά με έκανε να θέλω να ξαναπιάσω Arrested Development…

Δε διαβασα καν το ποστ γιατι πρεπει να φυγω, αλλα θα πω μια λεξη για τη σειρα.

Αψεγαδιαστη.

ΥΓ. Αγαπω την Αννι, προλαβα, μακρια ολοι σας, ειναι δικια μου.

Πφ, δικια σου, προλαβα τη Μπριτα! =D

Την αγαπω τη σειρα και μαλιστα οταν την ειχα αρχισει δεν ειχα ενθουσιαστει, αλλα κανει θεαματικη ανοδο μετα απο τα πρωτα επεισοδια. Ειναι τελεια, μου φτιαχνει το κεφι, σατυριζει φουλ και και και…

[SPOILER]πειντμπολ. :’)[/SPOILER]

Ενταξει αλλα που και που θα κανουμε και καμια ανταλλαγη ε? :wink:

ιτς ε ντιλ! ^^

Μόνο η καλύτερη κωμική σειρά των τελευταίων δυο ετών!

σηζον 1 κατεβαινει.

σας καθιστω υπευθυνους. θα σας βρω. θα σας κυνηγησω.

Πραγματικά λυπάμαι όσους κάθονται και βλέπουν το how i met από συνήθεια και μόνο και δεν έχουν τσεκάρει το community και το modern family.

Δοκιμαστε αφοβα παιδια.
Και για μενα η καλυτερη κωμικη σειρα εκει εξω(αν και θελω να δω arrested οπωσδηποτε),η 2η σαιζον πολυ καλυτερη της πρωτης,διδυμο τρου αμπεντ υπερθεικο,αννι μεγαλη καψουρα,τζεφ καγκουρας,πιρς απολυτος.

Στηριξτε ασαπ :!: οκ8ενξ

κατεβηκε χτες το βραδυ και θα την αρχισω σημερα…
αντε να δουμε…
με εχουν ψησει ηδη φιλαρακια γι αυτη τη σειρα, τους ειχα δει τρομερα ενθουσιασμενους

γινονται και κατι τετοια που σε κανουν να αγαπησεις τη σειρα ακομα περισσοτερο

εψαχνα ποσο καιρο καλη κωμωδια ρε πουστη,αντε επιτελους.

οι σκηνες στο τελος καθε επεισοδιου ειναι ολα τα λεφτα,λατρευουμε γουηρντο Αμπεντ

Modern Warfare :’)

Για την σειρά πρέπει να εκφέρει άποψη όποιος έχει δει αυτό το επεισόδιο και μετά…απλά αξεπέραστο

Μα τι λέμε τώρα, και μόνο για το επεισόδιο Advanced Dungeons and Dragons η σειρά θα έπρεπε να ειδωθεί από όλους.

Troy and Abed in the mooooooooorning!

σηζον 1 σε δυο μερες.

συγκινηση.

troy <3

γενικα αποσο μπορω να ανακαλεσω, νομιζω δεν εχω ξαναδει σειρα που να μην υπαρχει ουτε ενας χαρακτηρας που να μη χωνευω.

αγαπη.

ποιος ηταν αυτος που διεκδικουσε Annie;
Η παρεα σου. Η παρεα μου. Στο παρκιν. Για ξυλο.

Τελείωσα και τις 2 σε 3,μπητ ντατ.

Επίσης,χώνωμαι κι εγώ στο ξύλο γιατηνΆννιρεγαμώτο!!!

Η 2η σεζόν πάντως παίζει να είναι πιο δύνατη

‘You are just an average looking guy.With a big chin.’

:’)

αθλιε χιππη.

ωπα, χοντρο, παρτο πισω!

αει ρε.

[SPOILER][/SPOILER]

[SPOILER]


[/SPOILER]

[SPOILER][/SPOILER]