Community [TV]

Αχ, Άννι…

παει και η σηζον 2 =/

[SPOILER]ρε, πραγματι, η σειρα σηκωνει μεγαλη αναλυση. εκει που πραγματευεται την απλη πραγματικοτητα, απο το πουθενα πεταει σουρεαλιστικα γεγονοτα και πλοκες, και γενικα εχει απιστευτες λεπτομεριες.

πολυ μαγεια χανεται αν δε μπορεις να κανεις relate με τα πραγματα για τα οποια μιλαει ο Abed, και αυτο ειναι το μειον της σειρας, μειον δηλαδη που δεν εχει τα φοντα να πιασει σε ευρυτατο κοινο.

πανεμορφο που ειναι και τοσο επικαιρο, δηλαδη αρχισα τα κλαματα οταν μιλαγε για το Cougar Town.

Τroy. Υπερτατος θεος. Και στην πραγματικοτητα ειναι και γαμω, mancrush κανονικο. Σεναριογραφος για το 30 Rock, stand up comedian και [U]ραππερ[/U] :|. Και ωραιο κομματι δηλαδης (καλα στιχουργικα ειναι κυριως για τον πουτσο, αλλα δε βαριεσαι)

Donald Glover προσκυναμε.

ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ [U]ΑΥΤΟ[/U];

και ξανα, ω annie. θα σε γλιτωσω εγω απο το dildopolis.

Ναι ειναι εξυπνη σε αρκετα σημεια σειρα, και με καλο καστινγκ, την ειχα ανφερει στις σειρες 2010-2011 απ’οτι θυμαμαι. Ειχα γραψει μαλιστα απλα να δειτε το Modern Warfare επεισοδιο για να πειστειτε ποσο κουλ νεανικη κωμωδια ειναι.

Ομως…

Δες μια (αν και δεν θα σου φτασει) το Spaced (Simon Pegg, Nick Frost: Shaun of the Dead, Hot Fuzz, Paul) και ελα ξαναγραψε :wink:
Σου εγγυωμαι οτι η τοποθετηση σου αυτη ειναι προσωρινη, εκτος και αν δεν εχεις καμια επαφη με playstation 1 και star wars :stuck_out_tongue:

http://www.imdb.com/title/tt0187664/ :wink:

Αγγλικη σειρα η καλυτερη κωμικη σειρα εβερ? Ουτε για πλακα
(αν και σε εμπιστευομαι οτι θα γαμαει)

8O8O8O8O
Πως το συμπερανες αυτο;
Για κανε μια βολτα και δες ποσες us εχουν γινει απο τις uk.
Για μενα προσωπικα, ειναι η καλυτερη στο συνολο.
Μπορει να ελεγα καποια αμερικανικη (always sunny in philadelphia πχ) αν δεν ειχαν αυτο το χουι τα αμερικανικα δικτυα να τραβανε μεχρι και απ’τα @@ μια σειρα και να φτανει τις 6-10 20ρες σεζον, εχοντας χασει ηδη απο τη μεση την προσωπικοτητα της.

Βεβαια, εχω πολλες αγαπημενες (Seinfeld, Curb Your Enthusiasm, Arrested Development, BlackAdder, Black Books, The Office UK φυσικα, IT Crowd, Fawlty Towers, Monty Python κλπ κλπ κλπ) αλλα το Spaced εχει δεθει μαζι μου λογω του οτι εζησα την εφηβικη μου περιοδο εκεινη την περιοδο (1999) και μου ρχονται ευχαριστες αναμνησεις απο τα ανεμελα εκεινα χρονια.

ρε παιδια το IT Crowd πως σας αρεσει,ειδα τα πρωτα 6 επεισοδια και το βρηκα ελεεινα ΗΛΙΘΙΟ,κρυο και βαρετο.

Απολαμβανω το ΚΑΛΟ αγγλικο χιουμορ, το οποιο θεωρω ομως οτι σπανιζει. Απο οσες εγραψες, γουσταρω Blackadder πολυ, Black Books αρκετα, ενω δεν εχω δει Office, IT Crowd. Το Faulty Towers… meh…

Aπο τις αμερικανικες, γουσταρω τις πιο “καμμενες”. Το Seinfeld ενω καταλαβαινω γιατι εκανε τρελη επιτυχια, δε μαρεσει γιατι ειναι 20 χρονων σειρα και λιγο “ξεπερασμενη”. Το Curb Your Enthusiasm δε μπορω να το δω πανω απο 5 λεπτα, το Arrested Development ειδα δυο επεισοδια και θελω να το συνεχισω αλλα δεν ειναι προτεραιοτητα.

Απο αυτα που ΔΕΝ ανεφερες, θεωρω οτι Community, Modern Family ειναι τελεια, ενω τωρα βλεπω ενα που δεν το ξερει πολυς κοσμος και λεγεται Parks And Recreation. Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον αρεσει το στυλ κωμικης σειρας mockumentary.

Επισης βλεπω πολυ ευχαριστα How I Met Your Mother, The Big Bang Theory, Friends, τα οποια δεν τα θεωρω τιποτα φοβερες σειρες, απλα τα απολαμβανω με το φαγητο μου ή ως διαλειμμα απο το διαβασμα (βεβαια πρεπει να αναφερω οτι 2η-3η σεζον των πρωτων δυο ειναι πραγματικα ΠΑΝΕΞΥΠΝΕΣ). Απλα αυτο το laugh track με ξενερωνει παρα πολυ. Τελος, Frasier, η καλυτερη σειρα των 90΄ς. Και αν παμε πιο παλια, Married With Children.

:ban:

α οκ,μου αλλαξες γνωμη με ολα αυτα που ειπες,ειναι γαματο.

τι να σου πω
για εμενα το IT Crowd ειναι απο τις πιο αστειες σειρες που εχω δει
αν εξαιρεσεις τον τρόυ (νομιζω, ο ιρλανδος ,δεν θυμαμαι πως τον ελεγαν) ολοι οι αλλοι ειναι φοβεροι
και απο πρωτη σεζον δεν γελασες με την επισοδειαρα the haunt of bill κατι ?

Ειδα τα πρωτα 6 και το μονο που εβλεπα ηταν μια νευροσπαστη γκομενα να γκαριζει και να ακουγονται τα ηλιθια ηχογραφημενα γελια,εναν καρανερντ με ηλιθια εμφανιση να λεει κρυες μαλακιες με ηλιθια φωνη και εναν ψιλοκαθυστερημενο τυπα να προσπαθει να ριξει καμια γκομενα και να το παιξει εξυπνος.

Πραγματικα μου φανηκε ηλιθια η σειρα.

ον τοπικ

Αρα η καλυτερη σειρα για σενα ειναι το Frasier.
Ωραιος, παει να πει οτι εισαι μεγαλυτερος μου (εγω ειμαι 28 ) και σου ταιριαζει πιο πολυ το χιουμορ του Frasier αποτι εμενα με το Spaced.

Ναι το Parks (οπως και το The League που ξεκινησε ταυτοχρονα) καλο ειναι απο τη δετερη σεζον και επειτα, με ξεχωριζοντες την πρωταγωνιστρια και τον μουστακαλη (τον οποιο τον θυμαμαι και απο λιγο Children’s Hospital που ειχε και κει την πλακα του).
Αλλα αν θες mockumentary, τοτε πηγαινε Καναδα μερια.

Ειχα δει με παρεα πρωτα την πρωτη τους ταινια και απο κει διαπιστωσα το ποσο γελοια με την καλη εννοια σειρα προκειται να δω.
Οποτε αν θες να γνωριστεις με τη σειρα, δες πρωτα την πρωτη τους ταινια. Δεν θα χαθεις πιστεψε με.

Trailer Park Boys ftw! και φανατιλες των RUSH φυσικα (σε αρκετα επεισοδια παιζει απο πισω καποιο κομματι, και μαλιστα στην πρωτη τους ταινια, απαγαγουν τον Lifeson ;p )

Offtopic stop. Ετσι και αλλιως το Community ειναι νεα σειρα σχετικα και κακα τα ψεμματα, μερικα απο τα τελευταια τους επεισοδια τα εκαναν για να τα κανουν.

Καλά πήγε αυτό το θρεντ 3η σελίδα?

Πηγαίντε να δείτε στο πιο όμορφη τι ποστάρεται βραδιάτικα…

http://darkustv.blogspot.com/search/label/community Φοβερή ανάλυση της σειράς episode by episode :slight_smile:

κι η καναπεδοπατατα κανει ωραιες αναλυσεις για το κομιουνιτι

Λυσσάξτε:

Λυσσάξτε

http://www.hitfix.com/blogs/whats-alan-watching/posts/exclusive-omar-comin-community-casts-michael-kenneth-williams

ΟΟΟΟ ΣΣΣΙΤ!!!

Ο ΟΜΑΡ ΣΤΟ ΚΟΜΙΟΥΝΙΤΕΪ!! 8O 8O 8O

Αυτή η σειρά έγινε ΑΚΟΜΑ πιο ενδιαφέρουσα

edit:

Και John Goodman μέσα!

‘Ανεβαίνει’ η σειρά και στα ονόματα του καστ…όχι πως ήταν απαραίτητο.

ειμαι στα 4 πρωτα και seriously, ελπιζω-προσμενω σε αισθητη βελτιωση αργοτερα(ευτυχως που δινω πιστωση χρονου μεχρι και ολοκληρη σεζον στις περισοτερες σειρες που δεν μου κολλανε εξ αρχης) γτ ειναι -ευκολα- μεχρι τωρα χαλια…μοναχα Τσεβυ Τσεης <3