Conception

Σημερα καθησα και ξεθαψα το ‘‘Flow’’ και θυμηθηκα τι δισκαρα ειναι. Μετα εξ ακουλουθως θυμηθηκα ποσο τεραστια υπερμπανταρα γενικα ητανε. Να κανουν τωρα reunion να τους δουμε το καλοκαιρι. Επι τοπου. Αυτα.

Πειτε κι εσεις.

ατελείωτο respect στον Khan
ατελείωτο respect στον Ostby

ατελείωτο respect στους Conception. Μελωδία, συναίσθημα, πρωτοτυπία και ταλέντο.

Κανένας δεν πάει χαμένος και αυτό φάνηκε και από την ολοένα μεγαλύτερη επιτυχία των Kamelot, αλλά και το φαινόμενο των Ark.

Θα λάτρευα να τους δω live, θα ενθουσιαζόμουν στην ιδέα ενός νέου δίσκου.

Οι δύο προαναφερόμενοι παραμένουν φίλοι.

Έπαιξαν πρόσφατα στο Αμερικάνικο prog-power και κανένας σχεδόν μπέκος δεν ασχολήθηκε εκεί.

Οι Kamelot είναι εσχάτως αρκετά κερδοφόροι χωρίς να θυσιάσουν την ποιότητά τους. Ο Khan έχει αναφέρει πως είναι και θα είναι η προτεραιότητά του.

Παρ’όλα αυτά όλα είναι πιθανά.

Γαμώ τις κωλοδισκογραφικές που ακόμα πρέπει να πληρώνεις 20 ευρώ για να μπορέσεις να αποκτήσεις ένα από τα cd τους γιατί δεν μπορούν να κάνουν μια διανομή. Και πως να φτάσει στα αυτιά του μη υποψιασμένου? Ποτέ δεν είχαν στήριξη, τουλάχιστον αυτή που άξιζαν…Ίσως για αυτό το λόγο τους λατρεύουμε και περισσότερο.

You 'll see me shine and roll with the wind again
Silence couldn’t deal with your alibi
Disclosure of heaven’s gate
I have seen Gethsemane in your eyes.

Mισό να προσκηνύσω

:bow2:

Water Confines!!!

Θεός χωρεστους και αυτούς…

Υ.Γ Flow=το Rage for order των 90s…

ΘΕΟΙ!!!
μοναδικη,απιστευτη μπαντα!!
khan μεγαλειωδης φωνη
ostby μεγαλειωδης κιθαριστας!!

κολωφαρδοι αμερικανοι!!!

Μεγάλη αγάπη! Όλα τους τα albums είναι αριστουργήματα! Τα Parallel Minds & Flow είναι λίγο πιο ψηλά στις προτιμήσεις των περισσότερων αλλά και τα The Last Sunset & In Your Multitude αγγίζουν τη τελειότητα!

Το ‘‘The Last Sunset’’ ρε γμτ ποτε δε μου εκατσε τοσο καλα. Ισως επειδη το συγκρινα παντα με τα υπολοιπα. :-k

Μεγαλη μπαντα…τεραστια μπαντα των 90ς…αδικοχαμενοι και αυτοι!!
Το Parallel Minds ειναι το αγαπημενο μου αλλα και τα υπολοιπα ακολουθουν απο κοντα!!

Outshined τσεκαρε στο Γερμανικο Ebay…απο εκει τα χτυπησα εγω απο 7 μεχρι 9 ευρω το 1!!:smiley:

όχι για εμένα…
μιλάω γενικότερα πως είναι αδιανόητο να μην έχει τόσα χρόνια μια διανομή της προκοπής η δισκογραφία των Conception…
να μπορεί να τα βρει ο καθένας.
και επειδή πλέον δεν πιστεύω ότι υπάρχουν σπάνιοι δίσκοι, αλλά ακριβοί, καλό θα ήταν να υπάρχουν σε κάποια χαμηλή τιμή, έτσι ώστε να αναγνωριστούν ευρύτερα.

http://www.youtube.com/watch?v=z6knSSZmYlc

υπέροχο βίντεο. λέει ο τύπος ότι θα ανεβάσει κι άλλα από το λάηβ, για να δούμε…

ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ.

Καλα ρε παιδια, μονο 12 ποστς για αυτο το απιστευτο συγκροτημα ???!!!

ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕ ΓΙΔΙΑ !!!

Πως να περιγραψω και να αποδωσω με λεξεις το μεγαλειο τους, μου λετε ??

Απλα θα πω Ανωτερη Τεχνη.

Το Parallel Minds δεν το ακους απλα. Το μελετας.

:bow::bow::bow:

Σκατα στην noise records που κατερεε εκεινη την εποχη και δεν εβγαλε ποτε αυτο το αριστουργημα σε βινυλιο.
night of the vinyl dead ακους?? επανεκδωσε το σε πρασινο διαφανο κατα προτιμηση 180αρι:p ΤΩΡΑ ΛΕΜΕ!!

Flow=2 Parallel minds και τα προσκυνάμε και τα 2. Γενικώς απίστευτοι. Και κρίμα μια τέτοια φωνή να χαραμίζεται στο power. Γνώμη μου βέβαια.

Έχει κάνει όπερα ο άνθρωπος… Υποθέτω όμως ότι τον εκφράζει καλύτερα το power και είμαστε τυχεροί που συμβαίνει αυτό, γιατί δε νομίζω ν’ ακούγαμε οπερα. :stuck_out_tongue:

Parallel minds τεράστια αγάπη.

Όνως, πολύ λίγα posts για ένα πολύ μεγάλο συγκρότημα. Μη βρίσκοντας λόγια να το χαρακτηρίσω, ας το πω “μουσικό” γκρουπ, με τη νέννοια ότι παρήγαγε μουσική επιπέδου.
Αγαπημένο μου το The last sunset, χωρίς να υστερούν πουθενά τα επόμενα.
Respect…

αγαπάμε parallel minds…roll the fire γαμωωωωωω!!!

Μα οι καλυτερες τεχνικα φωνες, power τραγουδανε. :wink:

Άκουγα χθες το “Parallel Minds” όπως ταξίδευα με το αυτοκίνητο και θυμήθηκα την εποχή που το είχα πρωτοπάρει-βία 15 χρονών. Σοκ και γαμημένο δέος. “Roll the fire”, “Parallel Minds”, “Soliloquy”, “The Promiser”, τι διάολο γίνεται εκεί μέσα; Γιατί στο διάολο διαλύθηκε αυτή η μπάντα; Γιατί στο διάολο δεν κάνετε reunion;