Converge

Έτσι απλά ξεκινάει το τόπικ για μια γκουπάρα που έχει γράψει ύμνους σαν το Hope Street, Concubine, Heaven in her arms και ειδικά το υπέρτατο The saddest day.

Για πείτε γνώμεις, απόψεις και εμπιρίες με αυτούς?

Την εμπειρια θα τη ζησουμε για τα καλα το καλοκαιρι, συμφωνα με αυτο

Κατα τ’ αλλα Jane Doe. Και πλακα πλακα δε μπορω να πω οτι εχουν μετριο δισκο (απ οσα εχω ακουσει δηλαδη). Η μεγαλη μλκια ειναι οτι εχω δεν εχω πολυτσεκαρει το τελευταιο τους…

Μεγαλοι!Τεραστιοι!Καψουρο-core! :stuck_out_tongue:
Περιμενω ποστ Signal που θα σκουζει/εκθειαζει/χανει τον ελεγχο.
Θα ηθελα παρα πολυ να τους δω λαιβ!
Τα εχω σχεδον ολα τους και ολα ειναι ενα και ενα!

Πως τις βγαζεις τις ορολογιες… ξερεις εσυ…8) 8) 8)

εοεοεο οεοεοε ο εοεοε οεοεοεεο
:smiley: :smiley: :smiley: :stuck_out_tongue:

νταξ
μπαντα απο τις λιγες
απο την τιμημενη Βοστωνη
πραγματικα ακραια
λαρυγγι μοναδικο
που μας χαριζει και καταπληκτικα artworks
οπως αυτο

αυτο

(το οποιο αρχισε να διατιθεται τις προαλλες σε ενα λαιβ που κανανε μαζι με τους neurosis (βοηθεια μας!!) )

και αυτο

(το οποιο ειναι ενα εργο του bannon που προβαλλεται σε μια εκθεση τεχνης στο l.a.)

το πρωτο κομματι τους που ακουσα ηταν το μεγιστο fault and fracture απο το θεικο jane doe
επαθα μεγαλη πλακα
τι παιζουνε τα ατομα???τι φωνη ειναι αυτη???
εφαγα απιστευτο κολλημα
βρισκω και ακουω μετα ολον το δισκο και μου φευγει το σαγονι

ο ντραμμερ τους ειναι απιστευτος
τον ειδα και λαιβ και εχασα αυγα και πασχαλια

kurt ballou μουσικη ιδιοφυια
περασα απο τις τρομερες κιθαριες του, χαριζει και φοβερη παραγωγη

απο αλμπουμς
jane doe ειναι οχι μοναχα η κορυφη τους αλλα και μια απο τις κορυφες ολοκληρης της ακραιας hardcore σκηνης των late 90’s μεχρι και σημερα

αναμενουμε φετος προσωπικο αλμπουμ-ep του bannon

και το project-ακι του “Irons” μαζι με twid hellion των αλλων θεων integrity!!

ΕΥΓΕ!!!

πριν 3 χρονια που τους ειδα ηταν απιστευτοι,ελπιζω και αυτη τη φορα να τα σπασουνε.ενταξει ειναι μειον που παιζουν μονο 55 λεπτα αλλα η φωνη του bannon τοσο αντεχει

Θεοί.
Οι δίσκοι τους ένας κι`ένας, επιδραστικότατη μπάντα, απλά respect!!!

Aγαπημένο μου το Petitioning The Empty Sky…

janne doe και τα μυαλα στα καγκελα

ΑΡΡΩΣΤΙΑ!!!

Το εχω σε limited αφισα διπλα σε αυτο (info)

Σαν συγκροτημα μπορω να πω οτι εβγαλαν εναν απο τους σημαντικοτερους δισκους της δεκαετιας (στο Jane Doe αναφερομαι).

Σε μερικους ισως να μην αρεσε το You Fail Me που πειραματιστικαν λιγο με τον ηχο αλλα εχει φοβερα τραγουδια, ειδικα αυτο το Last Light εχει φοβερους στιχους link).

Με το No Heroes επεστρεψαν και παλι στο παλιο στυλ τους, το σχολιο στο wikipedia παντως ειναι ολα τα λεφτα: “Although there are 14 distinct tracks, they are all part of a 14-part suite. It also should be noted that this is the first time none of the lyrics on the album deal with relationships gone wrong. Although “Grim Heart/Black Rose” could most likely be a “love” song.

Ο τιτλος καψουρο-hardcore ειναι ολα τα λεφτα :lol:

Παμε ενα Heaven In Her Arms:bow2:

Death was just a simple glance across a dim lit room
And those eyes did it
Those three words did it
Those three words killed him
And I surrender to it all
Between you and me, I surrender to you
Forgive me for the sadness
And the bringing of you down
I just needed a lover and I needed a friend
And there you were
Running from forever like all the rest
Three simple words bled me dry
Three simple word bled us dry, bled us dry
I love you

το κομματι δεν υπαρχει!!!

Καθυστερημένα αποφάσισα να ασχοληθώ μαζί τους και χθες κάνοντας ένα διάλειμμα από τις συνεχείς ακροάσεις του καινούργιου των Between The Buried and Me έβαλα στο iPod το περιβόητο Jane Doe.

ΟΛΕΘΡΟΣ!

Προσωπικά όταν βάζω να ακούσω hardcore, τέτοια πράγματα ακριβώς θέλω! Riffάτα, με κιθάρες “κριτσινάτες” (;p), “γεια σου” φωνητικά (στο Letterbomb που άκουσα σήμερα ας πούμε τα φωνητικά δεν υπάρχουν!), drums κουλά, και αυτοί έχουν και γαμάτους στίχους απ’όσα έψαξα.

Θα κοιτάξω να εμβαθύνω πιο πολύ. Είναι ό,τι πρέπει γι’αυτή την εποχή ειδικά (στη φάση που είμαι τώρα εννοώ)

Επίσης, καταπληκτικά εξώφυλλα. 8)

ΧΑΡΝΤΚΟΡ ρε

Μεγάλη μπάντα σίγουρα, αλλά το Jane Doe στέκει απελπιστικά μόνο του στην κορυφή (με επιφύλαξη γιατί δεν έχω ακούσει το καινούριο). Τα υπόλοιπα άλμπουμ τους είναι τουλάχιστον 2 σκαλιά κάτω από αυτό. Το Jane Doe όμως είναι για μένα ο καλύτερος 00ς hardcore δίσκος.

Kai live θερίζουν τα πάντα και τα κοάλα ε!
Πόσοι από δω ήταν και στο Αν το 2006?

Να αποχωρήσεις και να επιστρέψεις μόνο όταν έχεις λιώσει αρκετά το καινούριο.

:(:(:frowning:

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν το έχεις ακούσει ακόμα.
Μόνο τα 4 πρώτα τραγούδια πατάνε κάτω δισκογραφίες πολλών συγκροτημάτων.

λιώνω νέο σένσερ αυτό τον καιρό. Το κονβέρτζ είναι επόμενο στη λίστα. :slight_smile:

Quoted for truth._

Converge, οι πατέρες του mathcore και γενικώς τρελιάρηδες χαρντκοράδες. Jane Doe το απόλυτο άλμπουμ-έπος τους, με αγαπημένο κομμάτι το Phoenix in Flight.

Επίσης, το Axe to Fall είναι από τα πλέον αξιόλογα άλμπουμ της χρονιάς, ένας ‘‘γεμάτος’’ και χορταστικός δίσκος.

Σε σχέση με το Jane Doe πώς είναι; Πιο συμβατικό ή το ίδιο ακραίο;

Πιπερι ε ! Ειναι μαλλον το αμεσως καλυτερο απο το Jane Doe.
Τσεκουρι ετοιμο να πεσει οπως λεει και ο περιγραφικοτατος τιτλος του.