Converge

Ωραίο θα ταν να δούμε ένα τέτοιο ριβιού. Ακόμα κι αν ξέρεις πώς είναι κάτι, σε τέτοιες περιπτώσεις είναι σαν εκείνη την παλιά διαφήμιση: θέλεις να τ’ ακούς (…να το διαβάζεις κτλ.)

Πραγματικά, για όποιον το έχει ζήσει, η εμπειρία ενός live Converge συγκρίνεται με λίγα πράγματα στη μουσική.

Είναι το Homewrecker το πιο χορευτικό κομμάτι τους;

Αυτό το πανκ ριφφ.

κοιτα μαλλουρα ο nate!!!

Converge "Unloved And Weeded Out"
Format: CD, 4X7"EP, 12"LP (coming soon)

A Deathwish 12"LP version is coming soon of this long out of print title.
The previous Reflection Records version (available in Europe only) of this 12"LP has been out of print for years.

Converge are the underground’s proven aggressive music pioneers. They fuse the most exciting elements of hardcore, metal, and punk rock together into ademented, non-definable hybrid. Their trademark approach is unmistakable, making them one of the most important bands active within the independent music scene today.

“Unloved and Weeded Out”, is a collection of 14 rare, out of print and highly sought after early tracks from the band. All of the songs were remixed and remastered by acclaimed producer and member Kurt Ballou at Godcity Studios. Clocking in at just over 40 minutes, this rare material is essential to the ever growing Converge catalog.

Και γαμώ τα δισκάκια το αποπάνω

μαλακες οι converge θα βγάλουν σπλιτ 7" με [B]drop dead[/B] (legendary us crust-punk κι όχι μόνο):!::o

τι σκατόφλωροι είναι αυτοί στο κοινό?!

Ξαναφέρτε τους να τα ριμάξουμε όλα

το σπλιτάκι εμένα δε μου’πε πολλά πάντως.

καλο ηταν,χορευτικο,αντε να μην αργησει ο νεος δισκος παρα πολυ

δεν ήξερα καν ότι έχει λικάρει:| τρέχω

Το δικό μου ριπ πάντως έχει απαράδεκτο ήχο.

εμένα το σπλιτάκι μ’ άρεσε. Οκ υστερεί σε παραγωγή (πράγμα που το υποβαθμίζει λίγο σε σχέση με το Axe ti Fall πχ), αλλά τα κομμάτια είναι γαμώ

<3

θέλω.

FULL SET
ΣΤΗ ΜΑΠΑ!!!

Το τελευταιο τριτο απο φετινο σετ στην αμερικανικη τους περιοδεια [B]εδω[/B].

ΥΓ.: Το απο πανω, απλα, γαμησε. :smiley:

Λοιπόν έβαλα να ακούσω το περιβόητο Jane Doe ,αφού άκουσα ένα κομμάτι από το καινούργιο λόγω της ραδιοφωνικής εκπομπής για τα 30 κορυφαία της χρονιάς και είπα να τους τσεκάρω. Τα φωνητικά με ξένιζαν στην αρχή αλλά σιγά σιγά τα συνηθίζω. Γενικά όμως μια λέξη έχω να πω για τον δίσκος αυτό.
[B][SIZE=“4”]ΟΛΕΘΡΟΣ[/SIZE][/B]
Γενικά τι άλλο να τσεκάρω από αυτούς και αν γίνεται προτείνετε μου και καμιά παρόμοια μπάντα γιατί νομίζω δεν λέει να μείνω μόνο στους converge.

Πόσο κομματάρα αυτό το Ηeaven in her arms ρε πούστη μου !!!

Παρομοια μπαντα με Converge δυσκολο να πω γιατι δεν ακουω πολλες μπαντες παρομοιου
υφους.Αλλα τι παρομοιο υφος/μπαντα ? Τι σκατα το λες αυτο που παιζουν οι Converge ?
Μεχρι να σου απαντησει καποιος πιο εξοικειωμενος με τον ηχο θα σου προτεινα να ακουσεις
ολα τα Converge που υπαρχουν.Ξεκινα απο το φετινο,πηγαινε στο Axe To Fall που ειναι ονομα
και πραμα δισκος και μετα προς τα πισω.Δεν νομιζω να απογοητευτεις.

όπως λέει ο Κοσμάς είναι πολύ ιδιαίτερη μπάντα, αλλά μπορεί να σ αρέσουν και οι:

Botch, dillinger escape plan, knut, burnt by the sun, today is the day, keelhaul, coalesce, Genghis tron

ισως και breach και harvey milk και Big Business

α ναι. και lethargy