Crippled Black Phoenix-I, Vigilante

είμαι χιπστερ και σηνστερ :!:

δε ξέρω τι να πω ρε κορίτσια, τι μπάντα είναι αυτή, έχω χάσει τον ύπνο μου ναούμε.
ήξερα ότι θα βγάζανε κάτι καλό, είναι πολύ νωρίς για να αρχίσουν να πέφτουν. αλλά αυτό το κωλόπραμα δε το χορταίνω. δε ξέρω αν είναι καλύτερο απ’τα άλλα δυο, δεν με ενδιαφέρει. αυτές οι συγκρίσεις δε χωράνε εδώ, όχι γι’αυτή τη μπάντα, δε γίνεται. να τις κάνετε για τα Maiden και τα Metallica (είμαι φαν και των δύο, σους).
αύριο έχω ραντεβού το πρωί με τη σαμανοκλίκα, και αν τους στήσω, θα φταίει τούτο δω.

ΜΕΓΑΛΟ αλμπουμ!!! ΜΕΓΑΛΟ γκρουπ!!! χθες βρηκα χρονο να το ακουσω λογο εξεταστικης…
τα λογια ειναι περιττα πριν το ακουσω εμπαινα και εβλεπα τα σχολεια σας αλλα ημουν αρκετα συγκρατημενος και μολις το ακουσα(3-4 φορες στο ριπιτ) μου τα διαλυσε ολα!!!
για μενα θα ειναι σιγουρα μεσα στα τοπ 5 της χρονια…
ευγε!!! :D:D

Ένα μεγάλο ευχαριστώ που μου αποκαλύψατε ίσως την καλύτερη κυκλοφορία της χρονιάς.

εντελως ασχετο αλλα για πες απο ποια ταινια ειναι το quote στο song for the loved
(βεβαια παιζει να το ξερεις και να φανω μαλακας, αλλα για πες)

τη συγκεκριμένη δε την έχω δει, άρα δεν είναι τελείως legit το ότι ξέρω την ατάκα, γιατί είναι μέσω γκουγκλαρίσματος.
την έχω κατεβασμένη όμως, λόγω του κομματιού!

The Reflecting Skin.

Ο προηγούμενος ήταν καλύτερος, συνεχίζουν να μη με ενθουσιάζουν.
Ούτε Burnt Reynolds δεν έχει.

έχει fantastic justice όμως!

…και μια ντουζίνα τραγούδια λιγότερα.

  • απειρο

Γενικότερα η αλληλουχία των κομματιών από το 2 ως και το 5 σε καθηλώνει!!

Ναι, γιατί το Troublemaker δεν καθηλώνει καθόλου…
Και τα 5 τραγούδια του δίσκου είναι δεκάρια ακατέβατα. Μιλάμε για 46 λεπτά γεμάτα άπειρες ανατριχίλες, κλάμματα και ονειρώξεις…

Ε μωρέ, αυτό το έβαλαν λόγω Bastogne blues επειδή είναι για το Β’ Παγκόσμιο κ έτσι :stuck_out_tongue:

γενικά δεν είμαι καμιά φαν των cbp κι ούτε έχω λιώσει τους άλλους δίσκους τους, αλλά κάπως μου κάθισε αυτός ο δίσκος. δε βαριέσαι ούτε δεύτερο, οι φλόυντ πάνε κι έρχονται κι όπως είπε ο boig η αλληλουχία των κομματιών καθηλώνει.

Δε θα τα χαλάσουμε για ένα τραγούδι…:stuck_out_tongue:
Και για να πω την αμαρτία μου, το πρωί που ξανάκουσα το δίσκο κατάλαβα ότι έχεις δίκιο. Πολύ δυνατό και το Troublemaker!!

Είναι θεοί :respect: Και τα 5 κομμάτια είναι αριστουργήματα. Έχω κολλήσει τρελά με τη διασκευή που έκαναν στο Of a Lifetime, με το Fantastic Justice και το We forgotten who we are. Ο δίσκος ακούγεται άνετα άπειρες φορές στη σειρά. Πιστεύω ότι live θα ακούγονται τέλεια τα κομμάτια για αυτό πρέπει να έρθουν σύντομα.

ένα μπράβο στον κύριο Μουστάκα για την κριτική του. το 'ψαξε το θέμα.

και ένα ακόμα μπράβο που δεν έτρεξε στο φόρουμ να μας λινκάρει!

Γιατί είναι κακό αυτό?

Είχε τύχει να πάρει το μάτι μου μια κριτική που μ’ ενδιέφερε κανά δίμηνο μετά. 4μηνο βασικά

well, κοίτα την κεντρική λίγο παραπάνω! αν την είδες δυο μήνες μετά, ίσως δε σε ενδιέφερε και ιδιαίτερα.

besides, δεν έχω κάνα πρόβλημα να λινκάρουν όπου θέλουν, και στο rapidshare ακόμα (:|), απλά να μη πετάνε ένα ξερό λινκ και να φεύγουν.

Ε, σόρυ. Που να φανταστώ εδώ μέσα ότι θα δώ κριτική του agents of the underground από strung out ωστέ να κοιτάω καθημερινά τη μαλακιούλα πάνω που ενώ θα’ πρεπε να κυλίεται, αλλάζει ξαφνικά!

Tέσπα εγώ δε διαφωνώ να λινκάρουν οι εδιτορς κριτικές. Και γιατί μπορείς να δεις κάτι που δε πήρες χαμπάρι και για να συζητησεις μαζι τους “αυτοπροσωπως” (καλά το δεύτερο γίνεται ούτως ή άλλως εκτός από εδιτορς που δεν έχουν account ΧD)

τεσπας! Τερμα οφτοπικ

Για την ιστορία, το νικ του Μουστάκα πιο είναι?

νομιζω stargazer adonis. Καπως ετσι