Crippled Black Phoenix

Σήμερα αν δεν κάνω λάθος κυκλοφορεί το EP… Έχει βρει κανείς τίποτα εκεί έξω…??

Μόλις βγήκε από τον φούρνο…

http://www.youtube.com/watch?v=I8skrEYG3Lg

ορμάτε…

δεν έχω καταφέρει να πάω μετά το how we rock ακόμα. κόμματος. πάμε μωρή μπαντάρα.

To έχω ακούσει 2 φορές. Μάλλον έχω διαφορετική άποψη.

Και τα δύο κομμάτια που έχουν ακουστεί μέχρι στιγμής τα βρίσκω αρκετά απλοϊκά στις μελωδίες τους, προσπαθούν να εκμαιεύσουν εύκολο, ανώδυνο, τυρένιο συναίσθημα…το How We Rock δε, είναι ένας επιτηδευμένος, με-το-ζόρι ύμνος. Δεν τα βγάζω και σκάρτα τα κομμάτια προς Θεού, απλά δεν έπαθα το πολιτισμικό σοκ που περίμενα. Είμαι μάλλον αυστηρός, αλλά με έμαθαν να είμαι:p

είναι εκεί έξω… ψαχτείτε…:wink:

σόρρυ κιόλας, αλλά τι “τυρένιο” ρε μαν; όχι πως εγώ πρόλαβα να το ακούσω πάνω από 2 φορές σύνολο, αλλά όχι κιετσι. ΠΟΛΥ διαφορετικό σίγουρα, και λογικό να χαλάσει κάποιους, προσωπικά μ’άρεσε πολύ.

Στείλτε το ρε σεις σε πμ

Όχι και τυρένιο το Jonestown Martin

Σας χώνει όλους. Ο Quorthon συναντά την Rose Kemp και στο αμέσως επόμενο κομμάτι, “Long Live Independence”, πάνε για ταμπάκο στο κτήμα του Jay Munly.

http://www.wdr.de/tv/rockpalast/

μπείτε δω να δείτε λαιβ στριμ… να δούμε τι λένε και τα καινούρια σε λαιβ εκτέλεση…

εδιδ: μονο σε μένα φαίνεται κάπως ο νέος τραγουδιάρης…??

Με το που μπήκα, Fantastic Justice και σηκώθηκε η τρίχα.

Οκ, για να πω την αλήθεια προτιμούσα περισσότερο τον Simpkin (που είχαμε ακούσει εδώ) από τον Vistic (που ακούσαμε στο λαηβ στρημιν). Όσο αφορά τα παλιά κομμάτια ε. Ο Vistic παραέχει βραχνή φωνή. Ένηγουεη, είναι νωρίς ακόμα.

Εμένα πάντως δεν μ’άρεσε καθόλου. Πολύ ροκσταριλίκι και ποζεριά. Μια χαρά ήταν ο γιός του μπασσίστα

Παιδιά, στο καινούριο E.P. ποιος τραγουδάει; Ο γιος του μπασίστα που ήταν και στις συναυλίες εδώ ή άλλος;

όχι… πλέον τραγουδάει ο J.E Vistic… και από όσα είδα στο live δεν ενθουσιάστηκα καθόλου…

Σήμερα ήρθε το βινύλιο… παίζει αυτή την ώρα και όλα είναι μια σκάλα πάνω… ειδικά το how we rock είναι απίθανο…

Το ακούω αυτές τις μέρες το E.P. και μου φαίνεται μια χαρά. Το τελείωμα του ‘‘How we rock’’ είναι όλα τα λεφτά, Ο.Κ. κλασική μελωδία, αλλά δεν μπορείς να μη συγκινηθείς. Πολύ εντύπωση (θετική) μου έκανε το ‘‘Jonestown Martin’’, να και κάτι που δεν έχουμε ξανακούσει από τους C.B.P. Τα χωροδιακά σημεία όντως φέρνουν σε Bathory! :stuck_out_tongue: Ωραία τραγούδια όλα, ακούγονται πολύ ευχάριστα.

και εγω τις τελευταιες μερες το ακουσα.πανω κατω αυτα που εγραψες.ωραιο σφηνακι8)

από fb της μπάντας:

CBP does not operate within the boundaries of convention. The music will remain true to the original blueprint of CBP, while at the same time evolving and moving forward… With this in mind, CBP announce with much pleasure and conviction, the arrival of Swedish vocalist Daniel Anghede (of Hearts Of Black Science, check’em out people) This follows the departure of John E Vistic, who did a great job on the “No Sadness Or Farewell” EP. It’s not our job to explain details, but only to tell you that this move is a very positive one and that CBP are more settled and focused than ever. We look forward to the next round of live performances in July and hope some of you get to experience the next chapter in CBP history and welcome Daniel in to the fire. … CBP are happy… More moving and shaking to be announced very soon.

άντε να δούμε γιατί να πω την αλήθεια στο τελευταίο live που είχαν μέσω stream δεν ενθουσιάστηκα…

Ωραία νέα, η αλήθεια είναι. Εμπιστευόμαστε Justin, ξέρει τι κάνει.

Eπιτέλους, μια ταιριαστή επιλογή. Ωραία νέα, όντως.