Cristiano Ronaldo vs Lionel Messi

Και εγω ψηφιζω messi
Δεν δισταζει καθολου στα παιχνιδια που παιζει μεσα σε αντιθεση με τον christiano ronaldo που εχει δειξει πολλες φορες ότι δεν μπορει να συνεχισει και δειγματα βεντετισμου.http://www.rocking.gr/modules/forum/images/smilies/doh.gif

Και εγω ψηφιζω messi
Δεν δισταζει καθολου στα παιχνιδια που παιζει μεσα σε αντιθεση με τον christiano ronaldo που εχει δειξει πολλες φορες ότι δεν μπορει να συνεχισει και δειγματα βεντετισμου.http://www.rocking.gr/modules/forum/images/smilies/doh.gif

λοιπον δεν εχω ωρα για να επεκταθω,προφανως ειναι και οι δυο παικταραδες αλλα ο messi ειναι ισως ο καλυτερος ποδοσφαιριστης που εχω δει στην εποχη του:!: αν μεινει προσγειωμενος και δεν εχει τραυματισμους,ισως στο τελος της καριερας του να δει το ονομα του να στεκεται διπλα σε αυτο του ειδωλου του,του μεγαλου ντιεγκο

Messi οχι μονο επειδη ειναι Αργεντινος :stuck_out_tongue:

o messi ειναι στο top επιπεδο τεχνικης ever μαζι με maradona,garincha κ.λ.π…αν μπορεσει να γινει και ηγετης και οδηγησει και την αργεντινη σε επιτυχιες ισως γινει τριαδα μεσι-πελε-μαραντονα…και σιγουρα να μην εχει και τραυματισμους…

παντως ακομα δεν ξερω αν εχει φτασει τον ροναλντινιο στα καλα του…

κι ο ροναλντο ειναι παικταρας αλλα αδικει τον εαυτο του επειδη ειναι καραγκιοζακος και κλαψομουνης…

Ο Ρονάλντο κρύβεται στα μεγάλα ματς. Παραδειγματα:Στον 2ο ημιτελικό με τη Μίλαν το 2007 και στο Πορτογαλία-Γερμανία στο Euro εξαφανισμένος.Το ότι κλαίει(όπως στον τελικό του Euro) για μένα σημαίνει ότι πονάει την ομάδα του και το ότι είτε χάσει, είτε κερδίσει κλαίει σημαίνει ότι δεν είναι ποτέ ευχαριστημένος,που είναι επίσης καλό. Παρ’όλα αυτά Messi ψηφίζω γιατί είναι καλύτερος και δεν κρύβεται στα μεγάλα ματς.

μεσσι φυσικα.ο ανθρωπας μπορει να περασει τον καθενα με ενα απλο τσιμπιμα της μπαλας

Στα 10 χρόνια που παρακολουθώ σοβαρά μπάλα (υπό την έννοια ότι μπορώ να διακρίνω πράγματα) δεν έχω δει κάτι ανάλογο σαν τον φετινό Μέσι.

Πίστευα ότι ο Κριστιάνο Ρονάλντο της περσινής σεζόν δεν μπορούσε να ξεπεραστεί αλλά αφενός στα μεγάλα ματς δεν ήταν ο ηγέτης της ομάδας του αφετέρου ο φετινός Μέσι τον κάνει να μοιάζει απλά καλός παίκτης. Ακόμα και ο Ροναλντίνιο στα καλά του δεν φαινόταν στο γήπεδο τόσο πολύ όσο φέτος ο Μέσι. Φυσικά, για να πούμε ότι ο Μέσι έκανε όντως κάτι, θα πρέπει να οδηγήσει την Μπάρτσα τουλάχιστον στον τελικό του CL καθώς και να επαναφέρει την Αργεντινή στις επιτυχίες…

Και να μην ξεχνάμε ότι ο Μέσι έχει την τύχη να έχει συμπαίκτες έναν πάντα αξιόπιστο Ετό, έναν αφιονισμένο Ανρί, έναν ογκόλιθο Τουρέ, έναν ΑΡΧΗΓΟ Τσάβι καθώς και έναν σούπερ βελτιωμένο Ινιέστα…

φλωροι και οι δυο.
ΚΑΚΑ #22 is the man!8)

Έχει ένα δίκιο ο φίλος…Ψήφισα Μέσι γιατι απλά όταν τον βλέπεις αντιλαμβάνεσαι την έννοια χάρισμα απο τον Θεό…Πάντως αν μιλάγαμε σήμερα το poll θα έπρεπε να είναι Lionel Messi vs Ricardo Kaka…

Μεσι ΦΥΣΙΚΑ. Αλλα ας το παω αναποδα: γιατι ΟΧΙ στον πρωτο.

  • Ειναι κλαψας
  • Με την εθνικη ομαδα της χωρας του 2 γιουρο εχει παιξει πολυ μετρια.
  • Ειναι ολο φτηνα κολπακια.
  • Τρακαρε Φεραρι, πρεπει να σαι τρομπας για να το κανεις αυτο.:stuck_out_tongue:
  • Εμεις οι Παναθηναικοι ειμαστε οι 1οι που αμφισβητησαμε τα πρωτεια του και αποκαλυψαμε στους φιλαθλους την ταραχωδη εξωγηπεδικη ζωη του, οταν το 2003 σε ματς ΠΑΟ-ΜanU το συνθημα Gay Ronaldo δονησε την ατμοσφαιρα μετα απο 2-3 βουτιες και κλαματα του.:p:lol:
    -Ειναι Πορτογαλος ποδοσφαιριστης.

Και γιατι ΝΑΙ στο δευτερο

-Δεν ειναι ομορφαντρας, κι αυτοι ξερουν συνηθως λιγο παραπανω μπαλα.

  • Παιζει στη μη φυσικη του θεση και κανει αυτα που κανει.
  • Εχει 500 τροπους να σκοραρει. Τρομερο ρεπερτοριο λεμε.
  • Τον εχει χρισει ο Ενας διαδοχο του
  • Και να μην τον ειχε χρισει ο ενας, χριστηκε μονος του με το γκολ στη Χεταφε:yahoo:
    -Ειναι ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΣ ποδοσφαιριστης. Εδω τελειωνει ομορφα η κουβεντα._

μεσσι γιατι εχει αυτο το κατι που δεν εχω ξαναδει.βεβαια αυτο το ειχε και ο περσινος ροναλντο αλλα οχι σε τετοιο βαθμο

Πολυ θαψιμο ριχνετε στον Ronaldo … Νταξ παιχτουρα κ ο Messi αλλα προτιμω το στυλ του Christiano

A γεια σου.Το υπολοιπο ποστ σου μπορουσες να το χες βαλει και σε παρενθεση…

Χαιρομαι ιδιαιτερα οταν διαβαζω κατι τετοια

2 γκολ ο μεσσι σημερα οταν μπηκε σαν αλλαγη γυρω στο 60…το δευτερο πολυ γκολαρα…

Cristiano re !!!
φανατικά !!

Man Utd 7
Portugal 17

συγκρίνεται ο Kluivert ?

ήμαρτον… !!! :lol::lol:

δν έχει πάρει μόνο 2 τίτλους !!

The Most Beautiful Man in the World 2003
The Most Beautiful Man of World Cup 2006
The Most Beautiful Soccer Player on Euro 2008
The Best Aggressive Soccer Player of Man Utd 2008 30/8/08

Man Utd: European Winner of Champions League 08

Σιγά τον ωραίο ρε. Τον φαντάζομαι σε παλιό ραλί να μαρσάρει στο Μπουρνάζι. Κάγκουρας :lol:

ναι, κ με τη ferrari του στο νοσοκομείο πήγε !!!

ΝΑΙ!!! :lol: