Crust δισκοι

Κατ’ εμε στο top5 των καλύτερων japcore μπαντων, κι επειδή είμαι και φαν της σχολής των crude, θα έλεγα top3. Από το Hakodate και αυτοί της Ιαπωνίας, σχηματίστηκαν κάπου στα 90’s παίζοντας japcore παρόμοιο με τους crude, άπειρη ενέργεια, φοβερά κιθαριστικά σημεία και σόλο, τρομερές μελωδίες και τα σχετικά. Κυκλοφόρισαν μόνο Eps (τρια νομιζω) και κομμάτια σε διάφορες συλλογές. Στις ηχογραφήσεις τους μοιράζονται άτομα από crude (κι έχει συμβεί και το αντίθετο). Φέτος γερμανικά label κατάφεραν μετά από 2 χρόνια, να κυκλοφορήσουν όλο το υλικό τους, σ’ ένα από τα καλύτερα 12άρια του 2011:D:D:D

Splitαρα!! Ρωσοι (Ε123 λεγονται οι πρωτοι)

To etae μου ρχεται σε λιγες μερες λογικα:D

Σε αλλα:

War Fore Freedom, compilation Lp (2011)

[SPOILER]

by admc07
[/SPOILER]

Participant bands :

Επιθανάτιος Ρόγχος
Πορεία στο Περιθώριο
Τελευταίος Αιώνας
Cut Your Throat
Go Filth Go
21179
Totalalitar
Satans Reject
I Maledetti Ubriaconi
Ασύμμετρη Απειλή
Burn The Boredom
Aπέχθεια
Rajahtaa

Ηθελα να το ποσταρω εδω και κατι μερες αλλα δεν ξερω τις περισσοτερες μπαντες :stuck_out_tongue:

ε απ’ τον βορρα οι περισσότερες, crust-o-κατσα-grind

καλη συλλογη, αναμενουμε

Tην προσοχή σας, γιατί έσκασε μια τεράστια βόμβα πρόσφατα.

[B]Enslave - Far East Hardcore (2011, Japan)[/B]

MΑΛΑΚΕΣ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ. Ο καλυτερος έβερ συνδιασμός ισπανικού κράστ και τζαπκορ… Ο συνδιασμός αυτός σου πετάει στη μάπα στεγνά, ένα τρομέρο-απίστευτο neocrust, μία βέλτιστη μορφή του ανευ προηγουμένου… Tαχυτατο, Γεματο τρομερες ριφαρες (καποιες φορες τεχνικες), μελωδιαρες, γυναικεια-αντρικα φωνητικα. Της πουτανας πολεμος

Πρωτη ολοκληρωμενη δουλεια (LP) για την μπαντα μεσα σε 10 χρονια.

[B]http://www.youtube.com/watch?v=LRHJVkcpCyg[/B]

Mε εψησες και θα τσεκαρω.
Ο τιτλος εμπνευσμενος απο εδω ? http://www.youtube.com/watch?v=ytjEEgQ_hTM

Για την νεα σου μπαντα θα μας πεις καμια ωρα ?
Κανα λαηβ θα κανετε ? :smiley:

χαχαχαχαχαχ:lol:

Τσεκαρε τους!

Damad - Rise and Fall

(crust/sludge φαση)

Τι θα γινει με σενα ? :stuck_out_tongue:
’Οποτε ποσταρεις τραγουδι γιαπωνεζικου crust-punk, κολλαω ασχημα, και αφου παιζει πρωτα 6-7 φορες στο repeat μετα προχωραω παρακατω… :bow:

Eισαι japcore-ας τι να κανουμε τωρα!!! ασε τους crimson glory κι αυτα τα heavy metals για αλλους :lol:

Εχουνε feeling τρελο τα τζαπανεζακια τελικα ! 8O :wink:

καλά το enslave είναι τρομερή δισκάρα όμως. Χάνει όποιος δε το χει τσεκάρει.

Κατα τα αλλα ολοι ξερουμε που βρισκεται η αληθεια στο hardcore. Far east fuckerssssss

bump. + επι την ευκαιρια το Enslave παιζει μπαλα στα τρια αγαπημενα μου για φετος.

Aυτο εδω αποκλειστικα για αντρες.

Toυμπανακια που χτυπησαν ψιλουπουλα, συμπαθεια υπηρχε απο καιρο αλλα χρειαστηκε χρονος ως οτου το αλμπουμ να ‘‘ζυμωσει’’. Θρασοκραστ απο ΚΑΝΑΔΑ, πανκς, καταληψεις, δρεπανια, πολεμος. Πραγματικα ωραιος δισκος, απο αυτους που τους βαζεις κι ενα μειδιασμα σκα λογω (αμυδρου) συνειρμου με Nausea ελεω θηλυκης συμμετοχης.

Ωραίος ρε Angmar. Πολύ καλός δίσκος ο αποπάνω

Tους after the bombs μου τους προτεινε ενας που ξερει καλη μπαλα σε punk/crust, ως θρασα, και πραγματικα μου φανηκαν πολυ πολυ αξιολογοι!!!

Εαν σας αρεσαν, τοτε Limb From Limb - “Death Famine Plague” και Sanctum - “On The Horizon”, αυτα τα δυο πραγματικα πρεπει να τα ακουσετε οπωσδηποτε. Τραγικα παραγνωρισμενοι δισκοι. Τα εβαλα στο αλλο thread γιατι εχουν αρκετα death metal στοιχεια (Bolt Thrower βασικα) κι ειναι τιγκα μεστηπορωση.

ακούστε και τα νέα κομματάκια των δικών μας [B]jagernaut[/B]! Γαμούνε, ολεθρος

[B]http://www.youtube.com/watch?v=GD7KGdBBJZk&feature=related[/B]

ετοιμαζουν και κασετονι

O Καναδας αντεπιτιθεται. Νεο Iskra.

Οκ, splitακι ειναι, αλλα νεο Iskra.

[SIZE=“5”]ΙΣΟΠΕΔΩΣΗ[/SIZE]