Crust δισκοι

EVERYTHING WENT BLACK-Cycles of Light

Δεν ξέρω αν είναι crust αυτό που άκουσα,αλλά μου θύμισε κάποια άλμπουμ που πόσταραν κάποιοι γνώστες του είδους,κ μου άρεσε πάρα πολύ.Στο παρακάτω λινκ υπάρχει το άλμπουμ σε στρήμ.
http://www.ampmagazine.com/23091/featured-stream-everything-went-black-cycles-of-light/

έντιτ: αν δεν ανήκει εδώ ας το μεταφέρει κάποιος…κάπου.

ε δε το λες και κραστ αυτο τωρα!

και martyrdod Λοιπον στη southern lord, με συμβολαιο πολλων αλμπουμ. [B]http://castingstone.blogspot.com/2012/01/martyrdod-news.html[/B]

Σκατά γαμω, αλλα ειναι τοσο γαμημενα μπανταρα, που… Θυμαμαι το σοκ που επαθα οταν ακουσω πρωτη φορα το sekt (βινυλιο)

Πρέπει να γίνεις hipster του crust
π.χ. “πάει το crust που άκουγα τόσα χρόνια, όλοι ξεπουλήθηκαν για τα φράγκα πλέον”

γιατί οι hipster τι θεωρησαν ξεπουλημενο?

ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑ ΔΕ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΑΝΕ

σκατά,πάνε και αυτοί. [-X
νεο δισκο σε στουντιο που γραφουν γνωστα μεταλ και με πιθανες “συμβουλες” απο το label πως θα πρεπει να ειναι ο δισκος=σκατα δισκος…
Τελικα ειναι προβλημα αυτο με τις μπαντες που βλεπουν το diy σαν ακομη ενα σκαλι για να ανεβουν. κλασικο παραδειγμα οι magrudergrind και καλα πολιτικοποιημενο diy,live σε υπογες κτλ. Τελικα κατέληξαν να βγάλουν κυκλοφορια με την scion… #-o

ναι, ωραία όλα αυτά, αλλά πού το στηρίζεις αυτό:

νεο δισκο σε στουντιο που γραφουν γνωστα μεταλ και με πιθανες “συμβουλες” απο το label πως θα πρεπει να ειναι ο δισκος=σκατα δισκος…

έχεις κάποιο παράδειγμα μπάντας που “καταστράφηκε” από τη southern lord?
Πέρα από το στανταράκι της “μέταλ” παραγωγής (που ούτως ή άλλως οι Martyrdod μια χαρά μεταλλικό ήχο είχαν και ως τώρα) και το δεδομένο ότι οι νέες κυκλοφορίες θα έχουν κουλτουρε artwork (νο προμπ από μένα) και λιμιτεντ εντίσιον και ακριβή τιμή (εδώ προμπ), έχεις παράδειγμα μπάντας που “κάηκε” στη southern lord?

Kαι γενικά αν θυμάμαι καλά η ΣΛ έβγαλε και το Masakari, το All Pigs Must Die, το Sarabante, το Nails κι ένα κάρο άλλα, δεν είδα κραξίματα.

Κι εγώ ανησυχώ με την όλη φάση αλλά μήπως να χαλαρώσουμε λιγάκι;

Μπας και έχεις μετοχές στη southern lord? Απο που και ως που να χαλαρώσουμε λιγάκι? Ο καθένας λέει τι γνώμη του. Οι martyrdod μια χαρα χαώδη ήχο έχουν και καμιά σχέση με μεταλ νέας κοπής. Πάντως εχω την εντύπωση οτι γενικότερα πολλα label θελουν συγκεκριμένα πράγματα ίσως και για για να πιάσουν κ αλλα κοντινά ακρωατήρια… νταξ ημουν υπερβολικος αλλα ως εκεί,τι γνώμη μου λεω…

Καλά ρε χελθι και συ.
Δε νομίζω να το εννοεί οπως νομίζεις. Να χαλαρώσουμε εννοει να μην αρχίσουμε τις ακραίες αντιδράσεις. Ρηλαξ. Λογικό είναι ν αξενερώνουμε.
Και γω μέχρι ενα σημείο ξενερωνω οχι μόνο για το “ξεπούλημα” λέμε τωρα…αλλά και το τι κοινό θα προσελκύσει αυτο το ανοιγμα σε εταιρίες, της σκηνής

Κάτσε ρε συ ποιες ακραίες αντιδράσεις? νταξ δεν ειπα και τπτ το τρομερό,σιγά.
Σπαζομαι παντως να βλεπω οτι και καλα πρεπει να στηριξω κατι που ειπα κ τι με ενοχλει και τι με κανει και με ρανει,σιγα μην δωσω και αναφορα. fanboy-ισμος και με label,ε ρε γλεντια. :stuck_out_tongue:

η SL σε θεμα ατιτιουντ ειναι πριξοπουτσια οσο δεν πάει … “τι είναι της μόδας ? Έλα να χωθούμε” και ο Ααρον τερνερ τα ίδια έκανε . Και για να μαι πιο ακριβής να ουμε δεν είναι τόσο οι εταιρίες, γιατί στην τελική και γω αν είχα εταιρία ότι μαρεσε θα έβγαζα . το πρόβλημα είναι που έχουν κάτι στρατιές κωφάλαλα γίδια που ακολουθάνε πιστά και εναλλάσσουν ιδεολογίες, εμφανίσεις , μουσικές προτιμήσεις , γνώμες με το κιλό . στο χωριό μου χιπστερζ τους λέμε. Και το παρελθόν της SL δεν είναι αρκετό για να αποφύγει τον χαρακτηρισμό. Χιπστεροεταιρία είναι άσχετα με τις μουσικάρες που κυκλοφορεί… γκρίνιαξα κ γω κ ξαλάφρωσα . και Sarabante πήρα το lp που το βγαλε η Σάρα ρεξ :smiley: -----> τρου αρα

οπως και μασακαρι που το λπ το βγαλαν τεσσερα label (μεταξυ αυτων και το δικο μας scarecrow):stuck_out_tongue: αστειευομαι

Και να πω και κάτι άλλο τώρα. Πέρα από τις περιπτώσεις sarabante, masakari, που είναι λίγο ξεχωριστές, αν είσαι μία μπάντα που έχει υπογράψει ρε παίδι μου για κάποια συγκεκριμένη ποσότητα δουλειάς με την southern lord (ακομα κι αν τα μελη της δεν ειναι χαρτογιακαδες ρε παιδι μου), και δεν τηρήσεις κάποια γερρή συμφωνία, τοτε δε μπλέκεις με δικηγοριλικια, μηνυσεις κλπ? Απορία ειναι κατα βαση, αλλα σιγουρα σε ακραια περιπτωση μπορει να συμβει κατι τετοιο. Ε ρε φιλε αυτο δεν ειναι πανκ πως να το κανουμε

Μ’αρέσει ρε χέλθι που έκανα και quote τα λεγόμενά σου για να εστιάσεις στο σωστό σημείο, πού να μην έκανα δηλαδή, αλλαντάλων κατάλαβες.

Ούτε μετοχές της σάουδερν λορντ έχω, ούτε φανμποης εταιρειών είμαι, σταμάτα να βλέπεις φαντάσματα. Καταλαβαίνω ότι για τους crust φανς που δεν έχετε επαφή με το χώρο που κινούταν η ΣΛ μέχρι τώρα είναι “κάτι μεταλλάδες που βάζουν χέρι στο ΚΡΑΣΤ ΜΑΣ”, αλλά εγώ σα σλατζ ακροατής εδώ και δεκαετία και βάλε την έχω μες στα πόδια μου συνέχεια και την ξέρω απ’έξω και ανακατωτά.
Γενικά ισχύουν αυτά που λέει ο ΒΒΒ, επίσης οι τύποι είναι σιχαμένοι έμπορες που έχουν κάνει το limited φάμπρικα και βγάζουν φράγκα από (ιδιαίτερα καλαίσθητα είναι η αλήθεια) βινύλια των 35 ευρώ (τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν δεν είχαν διαλυθεί οι Fall of Efrafa θα ήταν ιδανική μπάντα για την εταιρεία ΧΟΧΟΧΟΧΟ!). Παρότι πολλά από τα καλύτερα πράγματα στον ευρύτερο χώρο του sludge και του drone έχουν βγει από τη southern lord, αποφεύγω να τα αγοράσω επίτηδες λόγω αυτού του ξενερωτικού attitude. ΟΜΩΣ:
Η southern lord δεν είναι η τυπική χαρτογιακάδικη metal εταιρία με τα χρονοδιαγράματα και τις πίπες, είναι μια ανεξάρτητη εταιρία που (βλέπω πως) δίνει ελευθερία στις μπάντες της να κυκλφοορήσουν δίσκο όποτε γουστάρουν (το τελευταίο Weedeater πχ βγήκε μετά από 4 χρόνια), οπότε όταν βλέπω αυτό:

νεο δισκο σε στουντιο που γραφουν γνωστα μεταλ και με πιθανες “συμβουλες” απο το label πως θα πρεπει να ειναι ο δισκος=σκατα δισκος…

σε βρίσκω υπερβολικό και στο επισημαίνω.

Λοιπον οκ το μονο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. πως ξερεις οτι η southern lord ειναι ολα αυτα που λες? αγιοποιεις την εταιρεια… τα χρονοδιαγραμματα ειναι το τελευταιο. δλδ αφηνει τι μπαντα να κανει οτι γουσταρει? ας πουμε οι ταδε αποφασιζουν να ηχογρφησουν κλανιες γιατι ετσι ρε παιδι μ,τι γινεται τοτε?
Τελος το κατι μεταλλαδες βαζουν χερι στο κραστ μας ειναι αηδιες.
Δεν γουσταρω ρε παιδι μ στην καθε σαουθερν κατι που απο τις ριζες του ειναι αλλου,χανει την αξια του για μενα πως το λενε? Στη τελικη θα κραζω οτι δν μαρεσει και θα λεω οτι οι martyrdod για τους επομενους 20 δισκους θα ειναι σκατα,οκ?
Τωρα αν εσυ με βρισκεις υπερβολικο,δν με ενδιαφερει καθολου. αυτα

Πρώταπόλα στο ξαναλέω: Χαλάρωσε, κουβέντα κάνουμε.

Σου’χω απαντήσει ήδη

:expressionless:

Το κυκλοφορεί κανονικά. Πέρα από κάποιες κυκλοφορίες της που ήταν όντως χάλια, έχει στο ρόστερ της τους Boris που έχουν ηχογραφήσει και κυκλοφορήσει ό,τι καμενιά μπορείς να φανταστείς.

Τα κεφαλαία και τα εισαγωγικά ήταν για να καταλάβεις ότι το λέω με τάση χαβαλέ, μάλλον έπρεπε να βάλω και emoticons. Στο τελευταίο νο προμπ από μένα, ό,τι γουστάρεις προφανώς, άμα γουστάρεις βριστους κιόλας, δεν είναι γκόμενές μου, όμως:

Στα φόρουμ όταν γράφεις κάτι, είναι ανοικτό προς σχολιασμό απ’όλους. Αλλιώς κάνεις blog/προσωπικό site και δε σε σχολιάζει κανένας. Σε φόρουμ όμως, άμα βλέπω κάτι που διαφωνώ, το λέω. αυτά.

ρε healthy μονιμως στην τσίτα είσαι να ούμε … πωωωω ρε σαματάς για το τίποτα …

Ο bleedin με το DIY μπλογκ που θα το πουλήσει στη σαουθερνλορντ για να μπορέσει να ζήσει, να σταματήσει να μιλάει τώρα.

Κλαίω!