Crust δισκοι

Το antimob μας γάμησε τα μυαλά. Όλα τα κομμάτια ένα και ένα! Ειδικά το [B]Δόγμα[/B] και το [B]Αγανάκτηση και Υποταγή[/B]

Εμενα το Ερχεται κηδεια ειναι το αγαπημενο μου παντως.

κι εμενα μαζι με δογμα, και καθε μερα νεκροι. Πιστευω αλλωστε πως αυτα τα τρια ειναι και τα πιο κοντινο στον ιαπωνικο ηχο, τα αλλα εχουν πιο “μαυρες” διαθεσεις. Συνολικα γαμαει ασαλιωτα τα παντα

Aκουστε το ε. ΡΙΦΑΡΕΣ

THE WAY OF ALL FLESH
The bleating of the lamb heralds nurture. Pray for the teat. Where the trail of grace stops dead lies the way of all flesh. The bleeding of the sheep heralds nature. Prey for the teeth. Where predators fear to tread lies the way of all flesh. Sometimes come the mother, sometimes come the wolf. Sometimes come neither in empty places it walks. Between nature and nurture lies the will. Where there is a will there is a way: the way of all flesh.

Eiltank - Stiller Beobachter 2010

Ναι είναι 2 χρονών δίσκος, αλλά εγώ τώρα τον πήρα χαμπάρι!
Γερμαναράδες.
6 κομμάτια, 11:21 διάρκεια
Oι Tragedy/Wolfpack/Wolfbrigade αλλαξοκωλιάζονται με το old school crust.
Δεν μπορούμε να πούμε πολλά, δεν έχουμε να πούμε πολλά.

Αντί για τα φετινά Tragedy, Wolfbrigade ακούστε αυτό εδώ, σοβαρά…
Μονάχα ΞΥΛΟ!!!



Ωραιοι αυτοι btw.

Για όποιον μπορεί να ενδιαφέρει , σήμερα έχουμε crossover καλεσμένους με μπλουζάκια black flag και φυλαχτό DRI στην εκπομπή Go fish Go!

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=1355619&postcount=21

teargas τα σπάει.!
βγήκε νέο Forward-War Nuke and Death Sentence.δεν είχα ιδέα.
α και το κομμάτι των selfish απτο σπλιτ με crude είναι σούπερ αλητεία…

Καλά για το forward έχω καυλώσει! Μακράν από τους φετινούς δίσκους που περιμένα πιο πολυ. ΘΑ το ψαξω επιτοπου.

crude / selfsih, παρ’ οτι πραγματικα οι αγαπημενες μου μπαντες, το εφταρι δε μου αρεσε καθολου (το πηρα βεβαια για τη συλλογη, αλλα μεχρι εκει)!

ναι δυστυχώς οι crude και με το corner και μαυτό με προβλημάτισαν :-k

το corner εμενα μ’ αρεσε μεχρι καποιο βαθμο. Δεν ηταν σε καμια περιπτωση change everything ή attitude, αλλά είχε ωραία κομμάτια. Μια χάρα κομμάτια ρε παιδι μου, αλλά με τόσο απαράδεκτη παραγωγή που ειλικρινα ξενερωσα παρα πολυ. Πιστευω οτι τα ριχνει φουλ.

Αντιθετως στο κομματι του σπλιτ δεν ξερω τι ακριβως κανουν:lol: Σα κομματι δηλαδη ειναι μαπα. Οπως και να χει ειναι η αγαπημενη μπαντα μεταξυ ολων των αλλων οποτε χαλαλι! χαχα

btw εχωσα forward χεχεχε

αυτό είναι ,με τη παραγωγή κάτι έπαιζε…και πιθανά αυτό με απέτρεψε από το να του δώσω τη σωστή προσοχή.δλδ το ακουσα όταν βγήκε μερικέσ φορές και αυτό ήταν.
τώρα για το forward μία το άκουσα ,και δε μπορώ να πώ τελική γνώμη.το ξαναβάζω εννοείται τώρα!!!

λοιπόν πολύ χαίρομαι που οι forward βγάλαν ένα τέτοιο δίσκο.ένα κλίκ πιο ρο απτα υπόλοιπα και με τίγκα κομματάρες μέσα.εδώ δεν έχει whats the meaning of love(τέλειο) αλλά μόνο βόμβες.αγαπημένα τα boycot και enouch.γάμησε absolutely…

Το νέο E.P. από From Ashes Rise πώς σας φάνηκε; Μόνο το ‘‘Rejpice the end’’ τσέκαρα στο Youtube και μάλλον έφυγε για αγορά. Σαν να μην πέρασε μία μέρα από το ‘‘Nightmares’’.

εμένα μάρεσε πολύυυ.το rejoice σε αποσπά απτο άλλο κομμάτι αρχικά αλλά και το rage of sanity http://youtu.be/VKh1sTitREA είναι το ίδιο καλό.ποτέ δεν ήταν απτις αγαπημένες μου μπαντες αλλά τώρα τους είδα με άλλο μάτι:D

Οι νεοσύστατοι Αθηναίοι Process Of Decay ηχογράφησαν πρόσφατα το υλικό τους, 8 crust φουρνέλα και μας τα παρουσιάζουν.

Αυτή είναι η δεύτερη απόπειρα των παιδιών γιατί στην πρώτη γίνανε τέρμα λιώμα στο στούντιο και δεν μπόρεσαν να παίξουν.

http://processofdecay.bandcamp.com/
Στην σελίδα του BandCamp έχει και σύνδεσμο για την σελίδα τους στο fb, για να τους κάνετε like να γουστάρουν και να σας σπαμμάρουν με χοντροκομμένο χιούμορ και τα επερχόμενα live τους, από Σεπτέμβριο…

Καλή ακρόαση!

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ FACEBOOK ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΑΥΜΑΣΜΟ ΜΑΣ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΕΝΑ LIKE…#-o

γαμει το λαιβ αλμπουμακι

:smiley: Είναι κατά βάθος γλυκύτατα παιδιά, χαμογελάνε και κοκκινίζουν με [B]κάθε [/B]νέο like! :slight_smile:

Θενξ και για τα καλά λόγια!:smiley:

Σήμερα η μέρα είναι η αφιερωμένη στο ‘‘Εξωτικός παροξυσμός’’. Τα παιδιά πέτυχαν γαμάτο ήχο, πολύ καλύτερο από το 7’’. Σαν τραγούδια, όμως, τα παλιά μου είχαν αρέσει πιο πολύ. Εδώ έχουν ένα στυλ πιο ‘‘σφτιχτό’’ κατά κάποιον τρόπο, χωρίς πολλές εναλλαγές από κομμάτι σε κομμάτι- πάντως παίζουν πολύ καλά ό,τι παίζουν, τα τραγούδια είναι ποιοτικά.

Υ.Γ. Μόνο εγώ όποτε ακούω το στίχο ‘‘οδεύουμε στη λιτανεία’’ (από το ‘‘Έρχεται κηδεία’’) γελάω γιατί μου φαίνεται σαν ‘‘οδεύουμε στην Ιταλία’’; :stuck_out_tongue:

Μία παρατήρηση! Το νέο album των antimob, είναι άτιτλο. Εξωτικός Παρξυσμός είναι το Label που ανέλαβε την κυκλοφορία του (και το τρέχει μέλος των antimob). Από κει και πέρα, κατά την ταπεινή μου γνώμη, το συγκεκριμένο άλμπουμ είναι από τους καλύτερους hardcore δίσκους που κυκλοφόρησαν στα μέρη μας την τελευταία 15ετία σίγουρα μαζί με το άλμπουμ των χειμερία νάρκη, το split των επιθανάτιος ρόγχος και καποια αλλα (και ίσως ο καλύτερος για τα γούστα μου). Και μένα μου αρέσει περίσσοτερο το ύφος που είχαν τα κομμάτια της μπάντας στο σπλιτ με burial (φιλί από φορμόλη και ώρα της λύσσας) και που συντηρείται μόνο με το κορυφαίο -όλων- κομμάτι “Δόγμα”, αλλά δε μπορώ παρα ν’ αναγνωρίσω ότι πλέον παίζουν μπάλα με τους δικούς τους όρους. Το στυλ που παίζουν είναι σίγουρα μοναδικό, δηλαδή απέκτησαν δικό τους -αποκλειστικό- ήχο. Αυτά!