Crust δισκοι

Εμενα μ’αρεσουν πιο πολυ τα καινουργια τραγουδια παντως.
Φοβερα και απορω πραγματικα γιατι τα επαναηχογραφησαν για το βινυλιο.

Aν δε κάνω λάθος το αρχικό πλάνο ήταν η ηχογράφηση για το βινύλιο, όπως κι έγινε, με τον ρομπιν βολκερτ (που χει κάνει δουλειές για the now denial, burial, και πολλά άλλα).

Απλά επειδή αυτό θα καθυστερούσε λίγο, κι επειδή είχαν να εμφανιστούν και να κυκλοφορήσουν κάτι πάρα πολύ καιρό (σχεδόν δυο χρόνια) έκαναν τη φάση της κασέτας πρώτα, η οποία και γαμάει μάνες.

Το βινύλιο νομίζω θα έχει ένα ακόμη κομμάτι (intro ή outro) και σίγουρα επίσης θανατηφόρα παραγωγή. Ο Γερμανος ειναι εγγυηση.

οχι δεν εισαι ο μονος…

Ώπα, εγώ νόμιζα ό,τι ακούμε στην κασέτα θα ακούσουμε και στο δίσκο. Διαφορετική ηχογράφηση τελικά;

Πάντως μετά από τόσες μέρες η κασέτα δεν έχει σταματήσει να παίζει. Είναι αυτό που είπε ο worst, βασικά, ότι σε αυτό το στυλ χτυπάνε τους πάντες με τέτοια κομμάτια. Πολύ δύναμη, ρε παιδί μου.

Τωρα εδεησα.Πιο μπλακ μεταλ πεθαινεις οι Iskra.
Και μου θυμησαν και πολυ Marduk και οι δικες τους συνθεσεις.
ΚΑΒΛΑ νονεδελες !

τι πράμα είναι αυτό? τί ολεθρος? καινουρια μπαντα απο Αθηνα λεει…

[B]http://karhozat.bandcamp.com/[/B]

πωωωωω δυνατο πραμα ^^^^

έσκασε και το νέο 7αρι επιτέλους.ντι μπιτ όπως /πρέπει/.το τσίμπησα εχτές.έχει και πολύ ωραίο κολάζ artwork από τη μπάντα.!!!ίσως ήθελα να ακούω λίγο παραπάνω τη φωνή.

Nice! Θα αποκτηθεί λίαν συντόμως.

Ολόκληρος ο νέος δίσκος “Funeral Mouth” των sludge/crust θεών, Planks, στριμάρει στο [B][U]CVLT Nation[/U][/B].

Αδιανόητη τελειότητα, από μια από τις πιο κρίσιμες, ακραίες μπάντες των καιρών μας.
Ο δίσκος βγαίνει στις 12/10 από την Golden Antenna.

Ο δίσκος της χρονιάς για μένα το funeral mouth…πολύ δυνατός και δεν το περίμενα σε τέτοιο βαθμό. Οι συνθέσεις δεν είναι οι κλασσικές που μας έχουν συνηθίσει, τα black στοιχεία είναι πολύ περισσότερα απ’ότι παλαιότερα

Εμένα πάλι μου φάνηκε πιο ποστ-μέταλ και ελαφρώς πιο μονοδιάστατος από τους προηγούμενους. Έχει κομματάρες (το “An Exorcism Of Sorts” κλάνει στα μούτρα όλη την ποστ-μέταλ σκηνή), έχει ριφάρες, αλλά λείπει αυτό το σοκαριστικό που είχαν τα “Planks” και “The Darkest Of Grays”. Βέβαια, οι τύποι είναι πολύ μπροστά και γαμάνε και πάλι, απλά έτσι γκρινιάζω λίγο…

Εντίτ: Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έβαλα εδώ. Πολύ πιο πολύ κολλάει στο σλατζοθρέντ.

Είσαι λιιιγο υπερβολικός.

Αν προσθέσω ένα “σύγχρονη” είμαστε οκ;

Εντάξει προφανώς είμαι λίγο υπερβολικός λόγω ενθουσιασμού, αλλά δεν υπάρχουν και πολλές μπάντες που παίζουν έτσι τη σήμερον ημέρα. Μόνο οι Tombs μου έρχονται έτσι στα γρήγορα.
Πάω να τους βάλω να παίζουν εναλλάξ γιατί πωρώθηκα τώρα…

Δεν ξέρω τι εννοείς σαν σύγχρονη αλλά άμα μου έγραφες οτι “το “insert random τραγούδι των neurosis” κλάνει στα μούτρα όλη την ποστ-μέταλ σκηνή” θα το δεχόμουν.

Anyway πάμε παρακάτω.

[CENTER]τώρα καλά μπήκε αυτό εδώ;

[B]
ΤΟΞΙΚΟΣ ΕΜΕΤΟΣ

ΘΕΡΜΟΠΥΡΗΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ[/B]

http://www.mediafire.com/?lzj81cca5bzodp7[/CENTER]

Εμεις λυσσάμε αλλά οι περισσότεροι δεν ακούνε. Παράθεση από maximum rock n roll για τους αμαθείς και ημιμαθείς:

Here?s a double demo review from this months MRR, by Robert Collins and Matt Badenhop respectively. This 7-song ANTIMOB tape may be impossible to find by now (maybe not though!), but it?s more of a preview of the band?s upcoming LP anyway, so keep your eyes peeled for that in the near future!

Second demo from this Greek powerhouse, ANTIMOB blow the Eurocrust paradigm out of the water. Definitely rooted in modern melodic heavy hardcore/crust, but with healthy nods towards raised Japanese fists, this is a short teaser before their forthcoming full length. Raging from start to finish, this is nothing short of pure excellence?if they were from Japan or the States, the band?s name would be on the tip of everyone?s tongue. Mandatory.

? Robert Collins

This is an absolutely crushing effort by this long running Greek hardcore band. The songs on this tape seem to flow as some kind of continuous hardcore journey or something?it just keeps moving, never letting up. No copycatting, gimmicks, trend following or tribute bullshit on this tape. Just pure, honest, passionate hardcore punk with galloping drums, tense/memorable riffs, a gritty and convincing vocal attack and an underlying darkness lurking throughout every song. There is nothing pretentious or superficial here. If you are looking for some generic D-beat, noise-not-music ?raw? punk, goth/darkwave throwback, INFEST worship, bands singing in languages they don?t know just ?cause their favorite bands sing in it, ?anarcho? bands who aren?t anarchists, or any of the other stale, overdone sub-genres of punk, look elsewhere. As I understand it, this is a demo recording of their upcoming LP. Judging by the sound of this tape, I predict that the ANTIMOB LP will be the best hardcore record of 2012. I?m so fucking tired of trendy sounds and images. Give me more ANTIMOB! Yamas, boys!

? Matt Badenhop

kisses and goodnight.

ο δεύτερος τα είπε τέλεια.
στην πρώτη κασσέτα είπα από μέσα μου γαμάτη μπάντα,σαυτήν λέω ότι είναι η αγαπημένη μου από ελλάδα.
antimob are possessed.

[U]Εδώ[/U] ακούμε το split warvictims/skunk που θα κυκλοφορήσει τον οκτώβριο

Πολωνία

Για όποιον ψάχνει και αλλού για Sarabante.