DARK TRANQUILLITY - Atoma

Εδω και λίγο καιρό έχω κολλήσει με το άλμπουμ!! Έχει μια βδομάδα που για κάποιο λόγο δεν μπορώ να σταματήσω να το ακούω.

Οι Dark Tranquillity ήταν και είναι μια μπάντα που μας προσφέρει υψηλής ποιότητας τέχνη…!!

Αντιθετα,τον εχω ψιλοξεχασει τον δισκο γιατι δεν με ικανοποιησε οσο περιμενα,εφυγε ο αρχικος ενθουσιασμος.

Εγώ πάλι τον εκτίμησα μετά από καιρό και αρκετές ακροάσεις, δε φτάνει τα επίπεδα της αρχικής μου έκπληξης με το construct (όπως έχω γράψει άλλες εισκοσιδώδεκα φορές στο θρεντ τώρα που το διαβάζω πάλι) αλλά στέκεται πολύ καλά και ο Stanne έχει γράψει μερικούς εξαιρετικούς στίχους (πάλι).

Σε αλλά νέα, να έχεις φίλο στη Σουηδία που πήγε στο προχθεσινό πάρτυ στο μπαρ με όνομα 2112 για την μπύρα τους και να σου στέλνει βίντεο στο οποίο ο Stanne σε δουλεύει που λείπεις και τι ωραία που περνάνε αυτοί και τέτοια, αξία ανεκτιμήτη :")

3 Likes

Μέχρι κι εγω ζήλεψα τωρα… μου θύμησες το 2000 στο Woodstock που είχα καθίσει καμία ώρα με stanne και Jivarp, βλέπαμε τους the haunted και λέγαμε διαφορα.

Στα του δίσκου, έχω την ίδια γνώμη με πριν. Δισκαρα, καλύτερος απο τους 2 προηγούμενους , αλλά πρέπει να σκληραίνουν λιγο ξανά και να επαναφέρουν τις κιθάρες. Αν και δεν το βλέπω να γίνεται…

Αυτό σ’ αρέσει;

όχι, η “κωλοτούμπα” δεν είναι η σωστή λέξη τελικά γιατί γυρνάς ξανά στην αρχική σου θέση, εγώ εννοούσα κάτι τέτοιο:

(δώσε στοιχεία για την κωλαρατουμπα της εικόνας όμως)

(τι να σου πω, τυχαία έπεσα πάνω της, το μόνο hint θα μπορούσε να είναι η ρωσική σημαία που κρέμεται στο βάθος)