Dark Tranquillity

καλα εγω απο το 2006 τους ακουω αλλα ηταν η πρωτη μου ντεθ μεταλ μπαντα και τους αγαπησα πολυ ειδικα στην αρχη. καθε αλμπουμ τους το εχω λιωσει με απολυτη μανια και ειδικα το fiction που βγηκε λιγο αφοτου αρχισα να τους λατρευω. αλλα παντα αλλαζαν απο αλμπουμ σε αλμπουμ οπως λες. κανενα δεν μοιαζει με καποιο αλλο. ακομη και το the minds i η το fiction (σε σχεση με τος προκατοχους τους) εχουν διαφορες.

απο το τελευταιο μου αρεσαν μονο 3-4 τραγουδια αλλα γενικα ηταν πολυ πιο soft. δεν το περιμενα κατι τετοιο απο αυτους. πανως επειδη το κατεχουν το θεμα ελπιζω η το επομενο η το μεθεπομενο -και μετα απο λιγο κραξιμο- να ειναι δισκαρες. αλλιως θα εινια μεγαλη απογοητευση…

(οσο για τα πηκτρα οκ,το ειπα πανω στα νευρα μου πυ δεν ακουσα κομματαρα)!

εμενα που το αγαπημενο μου ειναι το προτζεκτορ να το κοιταξω γιατρε? :stuck_out_tongue:

Μια χαρα το κομματακι.

ειναι πολυ ξεχωριστο αλμπουμ αλλα δεν ειναι καθολου παραλογο να αρεσει πιο πολυ απο τα αλλα σε καποιον. αυτο δειχνει και το μεγαλειο αυτης της μπαντας. :slight_smile:

το φιξιιον ομως γαμαει πιο πολυ! :lol:

The Gallery με -σχεδόν- κλειστά μάτια!
Για μένα βγάζει τόσο συναίσθημα όσο κανένας άλλος δίσκος τους. Μπορώ να τον ακούω συχνά και να απολαμβάνω…

Να δηλωσω οτι το κομματι με εχει πωρωσει τις τελευταιες βδομαδες, απο τα αγαπημενα μου της χρονιας.

[I]Wear the mask…

Be the mask, you hide behind
You’re not supposed to see
I know you’re faking it
So take a look around…
[/I]

Τελικά κι εμένα μου άρεσε απλά ήθελα περισσότερο όγκο στις κιθάρες.

να πέσει το βίντεο

[B]In My Absence [/B]

Πολύ μέτριο τραγούδι, όπως και ολόκληρο το cd για τα δεδομένα των Dark Tranquillity.

γιατι βγαζουν βιντεο κλιπ 2 χρονια μετα?

Swedish melodic death metallers DARK TRANQUILLITY have released the “Zero Distance” digital EP via iTunes.

Commented the band: “For those of you who don’t want to buy the tour edition of ‘Where Death Is Most Alive’ just to get the bonus songs, we’ve decided to release them digitally.”

“Zero Distance” EP track listing:

  1. Zero Distance
  2. Out Of Gravity
  3. Star Of Nothingness
  4. To Where Fires Cannot Feed
  5. The Bow And The Arrow

DARK TRANQUILLITY’s ninth album, “We Are The Void”, sold around 2,100 copies in the United States in its first week of release. The CD landed at position No. 15 on the Top New Artist Albums (Heatseekers) chart, which lists the best-selling albums by new and developing artists, defined as those who have never appeared in the Top 100 of The Billboard 200.

“We Are The Void” was released in North America on March 9, 2010 via Century Media Records. The LP was made available in Europe as a CD, digital download and strictly limited-edition die-cut digipak featuring two bonus songs (“Stars Of Nothingness” and “To Where Fires Cannot Feed”) and a bonus DVD.

Έχει κυκλοφορήσει στα γνωστά μέρη.

κι εκεί που βλέπεις ΝΕΤ,

:’)

ελα μωρη αρρωστια!!! DT for the win!!!

Και στα καπακια να σου δειχνουν Bob Katsionis ον στειτζ,πφφ

μίκαελ Στάννε :lol::lol::lol::lol:

Ωχ ΝΑΙ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!
Την πέτυχα κατά τύχη την εκπομπή κατά τις 2:00 το βράδυ σαββάτου.Κάναμε ζάππινγκ και λέω στην δικιά μου "Έχει deep purple.Άσε λίγο."Καπάκι ακούω το grandest accusation και λέω κάτι δεν πάει καλά εδώ…και τσουπ!!!
Προς ενημέρωση των οπαδών τους,γράφουν νέο δίσκο(Μετά την περιοδεία τους).Ευελπιστούμε σε καλύτερο από τον τελευταίο.Μακάρι να βγάλουν καμιά κάβλα πάλι,όπως οι περισσότεροι δίσκοι τους.
Ρε μάγκες παρατήρησε κανείς ότι αυτός ο Daniel Antonsson όταν μπήκε στους Soilwork βγάλανε μέτριο δίσκο(Sworn to a great divine) και το ίδιο έγινε και με τους Dark.Μητσοτάκης???

Παίζουν τέτοια πράγματα στην TV και δεν τα βλέπουμε… ΝΤΡΟΠΗ ΜΟΥ:p

ελα μωρη αρρωστεια.!!

…τό’χε δείξει και πριν κανά μήνα…Έχει και Ίαν Άντερσον στο τέλος:):!:

27/5 η νέα δισκάρα με τίτλο “construct”

ετσι μπραβο