Darkthrone

Βσκ το Morne με πορωσε περισσοτερο. Απ τους Darkthrone τους εμαθα εξ αλλου, Nocturno συγκεκριμενα. Ειχε παθει μεγαλη πλακα με το demo τους.

Ποοοοο! Με εφτιαξες τωρα φιλα! Δεν ειχα δει το εξωφυλλο απο τον (επερχομενο) καινουριο τους δισκο!!

Frostland Tapes (3CD)

EUR 8.49

http://www.play.com/Music/CD/4-/5448213/Frostland-Tapes/Product.html

:eek: :eek:
:expressionless: :expressionless:
#-o #-o
:x :x

25 από bowel

Όποιος μαυρονεκρομέταλλος δεν το έχει, ΤΩΡΑ!

σορρυ για την έκπληξη αλλά είδα την τιμή και είπα να το ποσταρω…

βεβαία μπορεί να εχει λίγα αντίτυπα αλλά όπως και να έχει μια χαρά…

*υπάρχουν ακόμη 3-4 άλλες κυκλοφορίες με πολύ χαμηλή τιμή που δεν ποσταρω γιατί θέλω να τα πάρω και νομίζω πως είναι λίγα τα αντίτυπα…ίσως και ένα…,…αν τα πάρω και μείνουν θα τα ποσταρω και αυτά…:smiley:

10.99 γράφει τώρα, αν κιαυτά αλάζουν συχνά:):!:

και τώρα λέει 15.49
όπως το φαντάστηκα είναι για μια φορά και έξω…ελπίζω να το πίρε κάποιος από εδώ…:slight_smile:

εχω πάρει διπλό dvd από rush και μόλις έγινε η αποστολή η τιμή του από 6.49 πηγε στα 17 ευρό.!! όποιος προλάβει

Παίζει να ξαναπέσει η τιμή…πρέπει να το κοιτάς μέρα με τη μέρα:):!:

Ravishing Grimness αγαπημένο αλλά απτήν στιγμή που δεν υπάρχει στο poll δίνω ψήφο στο Panzerfaust!

Κι εμενα αγαπημενο μου το panzerfaust ητανε μεχρι που ακουσα το under a funeral moon (ναι τα πηρα αναποδα)

Μα καλα απο το 2007 μονο 9 σελ θρεντ! Για τους Darkthrone μιλαμε!

Δευτερος δισκος για τους Darkthrone και πρωτος τους ως BLACK METAL.Μπλακ μεταλ ειναι δυο πραγματα.Αρνητικα συναισθηματα και ριφς.Μια επιτηδευμενη ασχημια στην μουσικη.Και οι Darkthrone ειναι απο τους πρωτεργατες αυτου του ειδους,της παλιας σχολης πριν προστεθουν πληκτρα και γυνιακεια φωνητικα.
Μετα απο ενα συντομο μυστηριακο ψαλσιμο μπαινει το κλασσικο μαυρομεταλλικο ριφ,αυτο που επηρεασε χιλιαδες μεταγενεστερες μπαντες.Αλλοτε πνιχτα,τσιριχτα,απεγνωσμενα φωνητικα και αλλοτε φωνη-ιαχες κυνηγου που ψαχνει για θηραματα.Σκοτεινη νυχτερινη αισθητικη με δυναμικες χαμηλοκουρδισμενες κιθαρες που δημιουργουν ομιχλη(την τρομαχτικη ομιχλη που φοβοσουν απο μικρο παιδι),ικανη να φοβισει παντοτινα το μυαλο ενος ακροατη που ερχεται σε πρωτη επαφη με αυτον τον ηχο.Στο in the Shadow of the Horns ξεχωριζουν οι Celtic Frost επιρροες,μια μπαντα που επηρεασε μεγιστως πολλες ακραιες μπαντες.Ξυσιμο μεχρι να πληγιασουν οι κιθαρες και η ψυχη σου.Χωρις ιχνος τεχνικου παιξιματος,διαγειρουν με αυτον το ασχημο,παγωμενο ηχο τους και διοχετευουν αβυσσαλεο μισος στον ηδη αρνητικο ψυχισμο σου.Βεβαια μεσα απο τις δυσαρμονιες τους υπαρχει μπολικη δυσανακουστη μελωδια(μην τρομαζετε με την λεξη) αλλα και μια μελαγολικη ταση οπως στο Where Cold Winds Blow παρα τις υψηλες ταχυτητες που ακουγονται πολυ κοντα σε αυτο που ακουμε απο παμπολλες συγχρονες μπλακ μεταλ μπαντες.Δυστυχως σε αυτο το στυλ πολλα απο αυτα συγκροτηματα χασανε τον δρομο τους αφου επελεξαν την ταχυτητα,τα τσιριχτα φωνητικα και το βαψιμο χωρις να το '‘νιωθουν’'οπως οι Darkthrone που τους ανηκει ο θρονος…Και ο δισκος φτανει στο The Pagan Winter που μια μονο λεξητο περιγραφει.Αψογο.Συλλαμβανει και μεταδιδει ενα ψυχρο κυμα οδυνης στον ακροατη.Παλι το ριφ ειναι αυτο που σε αναρροφα μεσα στον κολασμενο κυκλωνα του.Εδω ακουγονται και πιο καθαρα φωνητικα(και αυτα οφειλονται στην μεγαλη των Celtic Frost σχολη.Προσωπικα το καλυτερο του δισκου ο οποιος τελειωνει με τον ιδιο τροπο που ξεκινησε…με ψαλμους…A Blaze in The Northen Sky…

http://www.burningshed.com/store/peaceville/product/233/3526/

παραδόξως το [B]FOAD[/B] με κέρδισε -[I]σε σχέση με τα προηγούμενά τους[/I]…Μήπως επειδή ήταν η λιγότερο blackmetal-ίζουσα δουλειά τους; Σαν να’χει…“ψήγματα” από τσαμπουκαλεμένο rock’n’roll/ garagopunk-ιές μου φάνηκε ή είναι απλώς ιδέα μου;

Για πείτε…:-s :-k

Niiiiice.

Ε αυτο.Αν σ’αρεσε τσεκαρε και τα δυο επομενα.Στο ιδιο υφος ειναι.

θενκς…Τελικά θα μπεί μια μπλακμεταλ μπάντα στη δισκοθήκη μου [I](φίσκα στα HxC/-Core πονήματα[/I]), φθάνει να ξαναπεράσω από το δισκάδικο που θα τους έχει…

Ξανακουω το Circle the wagons, και δεν ξερω αν ειμαι τοσο κολλημενος αλλα ειναι ο,τι καλυτερο εχω ακουσει τη νεα χιλιετια!

Γενικά όχι, αλλά όταν το ακούς γίνεται

Νταξει δεν ξερω αν γενικα οχι, περι ορεξεως που λενε, εγω δεν το βαριεμαι ΠΟΤΕ και ηδη το θεωρω κλασικο

φουλ πώρωση, το ένα ριφ καλύτερο από το άλλο. Κομμάτια που σου μένουν καρφωμένα στο μυαλό. Τι άλλο να ζητήσεις από έναν ΧΑΙΒΥ ΜΑΙΤΑΛ δίσκο?

Ακριβωωωως!!! Τι να λεμε τωρα I am the graves of the 80’s ( there is too much black and too little metal!!!), those treasures will never befall you, Eyes burst at dawn ( heavy metal!), το black/thrash σημειο του stylized corpse!
Kαι να μην μιλησουμε για το ομωνυμο καλυτερα.

Αγαπω Darkthrone, μ αρεσουνε τιγκα, ablaze in the northern sky, panzerfaust, transylvanian hunger, λατρεμενοι δισκοι. Με το cult is alive και μετα ανεβηκανε ακομα περισσοτερο στην εκτιμηση μου. Ε, με το circle the wagons, απλα τρελαθηκα.
Ειναι και το attitude, οι δηλωσεις του fenriz. Ποσες καινουριες μπαντες εχει διδαξει στον κοσμο!

Επισης, κοβω φλεβα και για Isengard