Death Μetal κυκλοφορίες

Λεπόν:

Beyond Creation

Τρίτο κομμάτι από το Earthborn Evolution, το ομώνυμο:
Earthborn Evolution

Hideous Divinity

Δεύτερο κομμάτι από το Cobra Verde με ολίγον από Nile:

Alonest of the Alone feat. Dallas Toler-Wade

Το Βloodbath μου άρεσε, μου θύμισε λίγο Demigod για κάποιο λόγο, ίσως και λόγω των φωνητικών που ήταν όσο έπρεπε αδιάφορα ώστε να συνοδεύουν την μουσική.

Lago-Tyranny

για τους λατρεις των Morbid Angel (Domination) και Behemoth (Satanica)

Αν και το ακουσα πολυ βιαστηκα, προκειται μαλλον για μεγαλο διαμαντι το Deprived των Kαναδων Phobocosm. Ντεμπουτο, με εμφανεις επιρροες απo Dead Congregation, Arkhon Infaustus (Filth Catalyst), Ιncantation. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι στις κιθαρες/συνθεση ειναι ο Rob Milley των Neuraxis o οποιος δεν μας ειχε συνηθησει ως τωρα σε τετοιες μουσικες με την βασικη του μπαντα αλλα απ οτι βλεπω το παραεχει. Παει για πολυ ψηλα!!!

Μεγαλη μπαλα κι απο Septycal Gorge στο καινουγιο τους (τους οποιους δεν ειχα καθολου σε εκτιμηση) κι ισως ειναι ο πρωτος brutal death δισκος της χρονιας που μου αρεσε αρκετα, ενω το Decapitated αν και δεν προκειται να συγκινησει τους οπαδους των 3 πρωτων σιγουρα ειναι καλυτερο του προκατοχου του κι ισως στο ιδιο επιπεδο με το OH.

Αναμενω καινουργια Beyond Creation, Abysmal Dawn, Ηorrendous για να δουμε εαν η χρονια θα κλεισει οπως η περυσινη.

[B]Infested Entrails - Defiling a Piece of the Deceased[/B] του [B]2014[/B]

Σωστότατο (brutal)death ντεμπούτο από τους Αυστραλούς!!Καθόλου κουραστικά breakdowns κάθε λεπτό αλλά ούτε και ντεμέκ deathcore-ιλίκια. Θυμίζουν Pyaemia με περισσότερα καθαρα.
Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι, τίμια δουλειά!

ψιλογαμαει το phobocosm!

Decapitated-Blood Mantra
ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

Μας τη φέρανε μπαμπέσικα dargaard οι κύριοι. Το πρώτο κομμάτι που διέρευσε (Blasphemous Psalm) ήταν αρκετά δυνατό για να σε κάνει να έχεις προσδοκίες.
Δεν μου άρεσε ο δίσκος. Μερικές καλές στιγμές αριστερά-δεξιά για να αναπολείς Decapitated αλλά η κατρακύλα φαίνεται.

Το Cannibal Corpse μιαπταίδια. Η συνταγή που κάνει τους φανς να τους γουστάρουν. Με κούρασε ο δίσκος.
Καλή παραγωγή και πολύ καλά ντραμς, ακούγονται πολύ δυναμικά εδώ!

Towers of Flesh-Antithetical Conjurations

εδω μαλιστα.τα σπανε εχοντας και ατμοσφαιρα,Λιγο καλυτερη παραγωγη να χανε αλλα στα …δια μας

Πως σας φάνηκαν οι Bloodbath με Holmes??? Άκουσα το Famine of God’s Word…

https://www.youtube.com/watch?v=XtIA0IF9hK0

…τα φωνητικά δεν με ενθουσίασαν, δεν μου θύμισαν καθόλου Holmes βασικά και μάλλον πειραγμένα μου φάνηκαν. Το κομμάτι πάλι μου άρεσε πολύ.


Domains - Sinister Ceremonies

Υπέροχο death metal ισπανικής κοπής, από τα καλύτερα για φέτος, ο δίσκος που αν είχε επάνω του το λογότυπο των Morbid Angel όλοι θα μιλούσαν για ένα ανόθευτο αριστούργημα.


Disemboweled - Cadavers
Brutal Death Metal από την Γερμανία, όχι τόσο κοντά στους Defeated Sanity όσο στους Cannibal Corpse (ισχύει ό,τι και από πάνω) με περισσή φαντασία στις συνθέσεις, ήχο τούμπανο και ωραίους τίτλους…


Swallowed - Lunarterial

Ένα από τα ομορφότερα εξώφυλλα ευτυχώς συνοδεύει υπέροχη μουσική, deathdoom το οποίο απαιτεί αρκετές ακροάσεις για να ρουφήξει μέσα του τον ακροατή. Ίσως να το ήθελα λίγο πιο καθαρό και λίγο πιο ογκώδες αλλά έτσι όπως είναι βγάζει περισσότερη αναρχίλα…

Γαματο το Domains :wink: O,τι δε μπορουν να βγαλουν πλεον οι Morbid Angel

Vomitile-Mastering the Art of Killing

Παλιομοδιτικο death απο Κυπρο.Δεν θα μας αλλαξει την ζωη αλλα αξιζει να αφιερωσεις εστω για 1-2 φορες απο τα 37 λεπτα που μας ζητα

το νεο obituary ειναι εκει εξω8)

Βγήκε Inhuman.

[B]ABYSMAL DAWN - Obsolescence[/B]

Συνηθίσαμε στο καλό τεχνικό brutal από τους Abysmal. Ωραίο, ωμό brutal και εδώ, με δυναμικά φωνητικά. Αρκετά solos που δεν πολύ αντέχω, χωρίς να σημαίνει ότι είναι άσχημα, αντιθέτως θα έλεγα. Γενικά καλή δουλειά, απλά γκρινιάζω και λίγο!

exei na proteinei kaneis kati sto styl vomitory sto blood rapture severe torture ta 3 prwta i corpus mortale prin to telefteo tous?ii kati sto yfos ton arkhon infaustus tou orthodoxyn h ton usipian sto dead corner of the eye kai genika kalodexoumeni kathe protasi gia kalo olschool bdm i blackodeath galikis sxolis…

θα τσεκαριστει εντος μερικων ημερων αν και κατα πασα πιθανοτητα παει για αγορα. ως προς τον απο πανω φιλο θα του προτεινα τα εξης:
Composition of Flesh απο Corrosive Carcass
Δισκογραφια Ιniquity (φτιαχτηκαν απο μελη των Corpus Mortale και σπερνουν εξισου αν οχι περισσοτερο)
το ομωνυμο των Vengeful, το The Coming Scourge των Bodyfarm και τελος καποια απο τις διαφορες συλλογες που εχουν κυκλοφορησει με τα demos/eps των Torture Division.
Ως προς το Orthodoxyn ηταν τοσο ιδιαιτερο αυτο το αλμπουμ που δεν μου ερχεται κατι παρεμφερες στο νου αλλα σιγουρα οι προφανεις επιλογες τυπου DO η’ Αkercocke σου ειναι ηδη γνωστες οποτε δεν αναφερονται καν. Ισως σου αρεσουν οι Weapon, Diocletian, Infernal War.

Τωρα το ακουω. Καλο, κλασικο Obituary. Οποιος περιμενει απο μια απο τις πιο ξεροκεφαλες death metal μπαντες να παιξει κατι διαφορετικο πλαναται πλανην οικτραν. Απολαυστικο. Με μια πρωτη ακροαση ξεχωρισα τα Pain Inside, Back On Top, Violence και το ομωνυμο.

Πρότεινε κάτι πιο απλό-κλασικό στο παιδί, μη δυσκολευτεί 8)

τα απλα και κλασικα υπεθεσα πως τα ξερει…:stuck_out_tongue:

Revocation-Deathless

Διολου ασχημο.πιο βαβουριαρικο απο το προηγουμενο χωρις βεβαια να εχει περιορισει την ιδιαιτερη τεχνικη του.