Death Μetal κυκλοφορίες

inve μονο!!!

α και δε ξερω αμα ειπε καποιος τιποτα πιο πριν αλλα ο δισκος vulnus μιξαρετε αυτη τη στιγμη…τα κεφαλια μεσα κουφαλεεεες

Νέο EP από τους Ιρλανδούς
[B][I][U]Malthusian - Below The Hengiform[/U][/I][/B]

Morgoth ρε μουνιά!! Για νοσταλγούς των Cursed/Odium, λες και κυκλοφόρησε μετά το Cursed αλλά τώρα το βγάλανε στη φόρα. Κρίμα που έφυγε η φωνάρα λίγο πρίν τις ηχογραφήσεις αν και τη δουλειά την κάνει μια χαρά ο αντικαταστάτης, αλλά ρε γαμώτο ήθελα λίγο ουρλιαχτό original.

Τώρα πήρα χαμπάρι το EP τους που βγήκε τον δεκέμβριο, για μένα πολύ ανώτερο από το τελευταίο άλμπουμ τους. Τα 2 πρώτα κομμάτια αρκούν να σε ξετινάξουν. Πλησιάζουν περισσότερο στον πρώτο τους δίσκο αλλά με καλύτερη παραγωγή.

Ο Kollias από τους Nile βγάζει το πρώτο προσωπικό του άλμπουμ. 2 κομμάτια που άκουσα μου άρεσαν πάρα πολύ. Βασικά ήταν πολύ διαφορετικό από αυτό που περίμενα. Πίστευα πως θα το τερμάτιζε στην τεχνική και στις 89756 αλλαγές το δευτερόλεπτο, γενικά να δείξουμε πόσο βιρτουόζοι είμαστε. Αλλά καμιά σχέση. Μου θύμισε αρκετά τους Behemoth στις καλές τους στιγμές.

https://www.youtube.com/watch?v=Jpv47K0MMCw

Η αλλαγή κάπου στο 4.30 σκοτώνει. Η εισαγωγή επιβλητική μεν αλλά δεν είναι και τόσο σίγουρος αν τελικά ταιριάζει και τόσο σε αυτό το κομμάτι. Η καθαρή παραγωγή ίσως χαλάσει μερικούς, να πω την αμαρτία μου ακόμα και εγώ θα το ήθελα κάπως πιο “βρώμικο” αλλά οκ δεν με χάλασε και τόσο.

Πω, κι εγώ τώρα το είδα, και αυτό και το Hiraeth :stuck_out_tongue:

Απολαυστικότατο μπορώ να πώ, με καλές δόσεις τεχνικής χωρίς πολλές υπερβολές. Αυτός ο ήχος των drums που έχει πετύχει είναι ΓΚΑΥΛΑ. Από συνθετικής άποψης επίσης, δίνω respect. Δεν είναι κάτι καινούργιο σαφώς, αλλά εμένα μου ακούγεται φρέσκο και δεν με κουράζει όπως οι περισσότερες κυκλοφορίες πλέον. Μια ένσταση λίγο στη χρήση κάποιων ηλεκτρονικών, μάλλον, drum ήχων που ενώ πετυχαίνουν σε ένα δυό κομμάτια μετά το ξανακούς και στα επόμενα και λές εντάξει αρκετά ρε george. Πολλά respect επίσης στο τελευταίο κομμάτι με την εισαγωγή/ψαλμό.

Full Album Stream

Tech Death EP με τρέλα, απίστευτο κόλλημα τους τελευταίους μήνες. Πρώτα με κόλλησε στον τοίχο αυτό Tombs of Trepidation και μετά όλο το EP, το κάθε κομμάτι είναι μια μίνι περιπέτεια.

Καλησπέρα κυρίες και κύριοι. Δεν είμαι πρεζάκι. Λίγα λεπ΄τα ζητάω από τον χρόνο σας. Ολόφρεσκο και σπαρταράει. Yours truly στα όργανα και κτήνος Κώστας Αναλυτής (Abyssus) στο μικρόφωνο.

[B]Carnal Garden - From The Catacombs[/B]

Facebook Page: https://www.facebook.com/carnalgarden

[B]Sulphur Aeon - “Diluvial Ascension - Gateway To The Antisphere”[/B]


[B][COLOR="#000000"]ΕΠΟΣ[/COLOR][/B]

Έρχεται…

http://www.blabbermouth.net/news/nile-to-release-what-should-not-be-unearthed-album-in-august/

THE KING IS BLIND - The Deficiencies of Man (ep - 2014)

4 άγγλοι μαντράχαλοι, πρώην μέλη extreme noise terror και entwined. Έχουν αρχίσει να κινούνται και να αποκτούν όνομα, στο UK τουλάχιστον, με ένα μόλις ep τεσσάρων κομματιών. Ντουβαριαστό, μονολιθικό, αρκετά “παραδοσιακό” brutal death σχολής MORBID AΝGEL, HATE ETERNAL, CELTIC FROST κλπ. Μιλάμε για όγκο, όχι αστεία. Ειδική μνεία στα φωνητικά του Steve Tovey
Αναμένεται full length έως το τέλος της χρονιάς.

τσεκαρετε αυτο εδω AMPUTORY-ODE TO GORE ΔΙΣΚΑΡΑ απο φιλανδια εσκασε 10 μαιου δε θα ακουσετε κατι καινουργιο εδω περα απλα ειναι τερμα γαματο old school death metal

ρε μαγκες δεν ξερω αν ξανα εχει υποθει η μπαντα αλλα τι αλανια ειναι αυτοι οι instestine baalism τσεκαρα πριν μερικες μερες και εχω τρελαθει με τους μαγκες δεν μπορο να ξεκολισω ειλικρινα αναρωτιεμαι πως δεν τους ειχα ξαναακουσει η εστω δει το ονομα τους πουθενα τελοσπαντων καλιο αργα παρα ποτε

  1. Earth Pus 03:53
  2. Blackout: Renewed Souls 05:28 instrumental
  3. Textures (Cynic cover) 04:11 instrumental
  4. Earth Pus: Salvation 04:49 instrumental
  5. Transcendence 15:22
    Λοιπόν αυτό εδώ δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Το θέμα μας δεν είναι τα instrumental ούτε η διασκευή στους Cynic αλλά το 15λεπτο ομώνυμο κομμάτι…απλά ρίχτε του ένα άκουσμα…μη φοβηθείτε από τη διάρκεια…απλά δε περίμενα να κολλήσω με τόσο μεγάλο tech-death κομμάτι σε διάρκεια…πραγματικά είναι απόλαυση το τι έχουν κάνει εκεί μέσα…

Transcendence

Σε άλλα νέα


Feral - Where Dead Dreams Dwell

Από τις καλύτερες κυκλοφορίες σουηδικού ήχου, αφήνει πίσω του τους άπειρους κλώνους και δείχνει πώς παίζεται το death metal με ψυχή…


Embodied Torment - Liturgy of Ritual Execution

Brutal death metal ντεμπούτο το οποίο μοιάζει αχαλίνωτο στην κτηνωδία αλλά και την φαντασία του, συστατικά που το τοποθετούν στην κορυφή του είδους για την φετινή χρονιά…


Cut Up - Forensic Nightmares

Όσοι από εμάς λυπηθήκαμε με την διάλυση των Vomitory, αυτά τα παιδιά φέρνουν και πάλι χαμόγελα στα πρόσωπά μας, αφού κάποιοι από τους πρώτους συνεχίζουν εδώ. Ο ήχος, το ύφος και τα κομμάτια είναι υπέροχα, ήδη ψάχνω μπλουζάκι…

https://www.profoundlorerecords.com/cruciamentum-complete-work-on-new-album/

kalo.

Τώρα το πήρα χαμπάρι το Cruciamentum. Γάμησε!! Μαζί με Vektor μάλλον από τα πλέον αναμενόμενα άλμπουμ της χρονιάς.

Oι Cruciamentum δεν απογοητευουν για αλλη μια φορα !