Death

Αυτή τη στιγμή ακούω το Live In L.A των πολύ μεγάλων Death του Chuck Schuldiner (R.I.P) κι επίσης επειδή λίγο πριν ξεφύλλιζα το τεύχος Φεβρουαρίου του Rock Hard κι έπεσε το μάτι μου στη κριτική του Σάκη Φράγκου για την επανακυκλοφορία (χμ…) του Sound Of The Perseverance, μου ήρθε η ιδέα. Γι?αυτό λοπόν επειδή πάντα θαύμαζα τους Death είπα να βάλω μιά ψηφοφορία για το καλύτερο τους άλμπουμ (η έστω αγαπημένο άλμπουμ)

Δυσκολη απόφαση βέβαια να διαλέξεις κάποιο, καθώς όλα τους τα άλμπουμ είναι άρτια κ αξεπέραστα! Προσωπικά τα αγαπημένα μου είναι τα: Symbolic, Individual Thought Patterns, Spiritual Healing. Aλλά επειδή πρέπει κάποιο να διαλέξω, αυτό είναι το Symbolic.

Leprosy αν και όλα αγγίζουν το τέλειο.

Symbolic χωρις δευτερη σκεψη.

Ιndividual Thought Paterns χωρις δευτερη σκεψη!!!εχουν ξεφυγει…
και μετα Spiritual Healing!!!

Τι Λεω ο βλακας???Βασικα ενοουσα Τhe Sound Of Perserverance!!! και μετα Spiritual Healing!!! Το individual το βρισκω λιγακι υπερβολικο στη δομη των κομματιων.πολυ πολυπλοκο για το τιποτα.Δεν ειναι του επιπεδου των αλλων 2.

The Sound Of Perseverance.
Μόνο και μόνο για το Flesh and the power it holds.

Spiritual Healing gia mena…kollisa asxima otan ton akousa.Oxi pos oi alloi pane piso alla itan o …protos mou…

Και τι εισαι ρε??? γκομενα…ακου εκει…ο 1ος μου… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Και τι εισαι ρε??? γκομενα…ακου εκει…ο 1ος μου… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Death.Τι να πρωτοπεί κανείς για αυτό το τεράστιο συγκρότημα?Ενα συγκρότημα που έσπασε τα στεγανά του death metal.Που επηρρέασε δεκάδες συγκροτήματα.Που κάθε δίσκος τους ήταν ο τέλειος συνδυασμός μελωδίας και επιθετικότητας.Που η τεχνική κατάρτιση των εκάστοτε μελών τους ήταν έτη φωτός μακριά από άλλους.Που ο ηγέτης τους (R.I.P CHUCK) είχε πραγματικά όραμα για το death metal.Μετά μεγάλης δυσκολίας (είναι σαν να σε ρωτάνε ποιο δάκτυλο θες να σου κόψουν) επιλέγω Human.Iσως επειδή το Lack of comprehension ήταν το πρώτο κομμάτι που άκουσα από Death.Kαι επειδή το cosmic seas είναι υπέρτατο.Αυτά (Death-Live in Rhodon 1998-Δεν ξεχνώ)

human mono kai mono gia to cosmic seas spernei!diskara noshro apsogo kai ehei kai gamw ta line-up :twisted: pantws eimaste tyxreroi poy aksiw8hkame na tous doume kai live :twisted:

:roll: :roll: Μμμμ… Μάλλον το symbolic… :idea: Αλλά και το Human…

Human δαγκωτό! :twisted:

bump :!:

Δεν έχω σκεφτεί ποιο είναι το αγαπημένο μου αλλά μάλλον το Leprosy.

Όλα τα σπάνε, αλλά αγαπημένο μου είναι το The Sound Of Perseverance.

Δύσκολη ερώτηση αλλά μάλλον το ndividual Thought Patterns.

Εγώ ψήφισα το Leprosy, βασικά γιατί ήταν ο πρώτος δίσκος Death Metal που άκουσα. Εκτός από αυτό σε αυτό το LP υπάρχουν τόνοι θεϊκών riff. Υπάρχει ένα περίεργο groove που το λατρεύω. Υπάρχει επίσης και το Open Casket. Εννοείται ότι δίσκοι όπως το Human, Symbolic klp είναι ανώτεροι μουσικά από το Leprosy, αλλά οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται ποτέ.

Human

Ιndinidual Thought Patterns και μετα Human.