Deftones

Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη :stuck_out_tongue:

δύο? :stuck_out_tongue:

http://www.youtube.com/watch?v=asqR6fDQw8s

καλοί οι κούκοι, αλλά ο άλλος έχει ολόκληρη μοίρα βομβαρδιστικών με το κωδικό όνομα “knife party” οπότε τι σκιάζεσαι?

αν το “knife party” είναι ολόκληρη μοίρα βομβαρδιστικών, τότε το ‘dai the flu’ είναι η raf.
και να μη μιλήσω για το ‘headup’. 8)

Μόλις σκόραρες δέκα μπούρμπους στο αμπαλόμετρο, τα θερμά μου συγχαρητήρια.

^lol

Νταξ, πάντως εγώ περισσότερο ως τρόλινγκ το εκλαμβάνω…

αδικημένος παίκτης ο μπούρμπος. 8)
πάντως, μου αρκεί που ξέρω ότι το ‘mx’ με όλα τα hidden tracks του, είναι ίσως το πιο συναρπαστικό και περιπετειώδες κομμάτι που έχουν γράψει οι deftones…

Nταξει ανθρωπο που λεει καλυτερο το Around The Fur απο το White Pony δεν τον κακολογω…

Και εγω το White Pony θεωρω καλυτερο αλλα εχει τους λογους του καποιος για να χαιδευεται με το Around The Fur

Αμα ελεγε το Saturday Night Wrist καλυτερο ε τοτε θα ειχαμε ενα θεμα:p

Από μένα ξεκίνησαν όλα. Χαίρομαι, γιατί ασχολείστε πάλι με την μπαντάρα και υπάρχει συζήτηση βρε αδερφέ. Για εμένα το white pony είναι top, απλά δηλώνω ότι ο τελευταίος δίσκος είναι άξιος προσοχής και η μπάντα, αντί να κατρακυλάει σαν την οικονομία, προσφέρει ένα δίσκο, ο οποίος αν δεν υπήρχε το white pony θα έπαιρνε χαλαρά δεκαράκι.

E παντα πισω απο μια ανακατωσουρα θα υπαρχει μια γυναικα, σιγα το νεο:p

Το τελευταιο πραγματικα δεν ξερω που να το καταταξω, ειναι πολυ καλος δισκος και αλλες στιγμες τον νοιωθω καλυτερο πχ απο το Around The Fur αλλες παλι οχι. Ευχαριστος μπελας βεβαια να προσπαθεις σε μια δισκογραφια 6 δισκων, οπου οι 5 σπερνουν να κανεις μια καταταξη…

White Pony στην κορυφη εννοειται και μετα αναλογως με τις διαθεσεις. Αν βαριεσαι πχ ακους ενα “Bored” απο το Adrenaline:p

πάντως το “diamond eyes” είναι ένας πολύ καλός δίσκος, αλλά νοιώθω πως κάπου έχουν χάσει την ορμή που είχαν στo παρελθόν.και αυτή η ορμή σε κομμάτια όπως το ‘my own summer’ και ‘rickets’ είναι που με κάνει να αγαπάω περισσότερο το “around the fur”.

Χμμμ… Προσωπικά θεωρώ το Adrenaline καλύτερο δίσκο από ότι το Around The Fur:-k
Δεν ξέρω αλλά κομμάτια όπως bored,7 words,minus blindfold κλπ. κόλλησαν στο μυαλό μου με την πρώτη.

Δεν υποτιμώ τον άλλον δίσκο, καθώς και αυτός έχει κομματάρες άλλα νιώθω ότι κάπου με ξυνίζει τη στιγμή που το Adrenaline το ακούω σχεδόν όλο πολύ ευχάριστα.

απο τα πιο “αδικημενα” συγκροτηματα
η φωνη του τσινο οταν τραγουδαει(και δεν στριγκλιζει)ειναι απο τις αγαπημενες μου και πιο χαρακτηριστικες

καλυτερος δισκος “White Pony” χωρις αμφιβολια μετα ο καθενας εχει τις επιλογες του εγω θα λεγα το “Saturday Night Wrist”

10 κομματια τους που θα πρεπε να εχεις ακουσει(χωρις σειρα προτιμησεις)

Lifter
My own summer
Be Quiet And Drive
anniversary of anuninteresting event
Hole in the Earth
Beware
Digital Bath
Knife Party
Change
Pink Maggit

το τελευταιο τους Album δεν με ενθουσιασε γενικα ειναι σε καλο επιπεδο αλλα δεν δινει το κατι παραπανω που θα το φερνε μεσα στα καλυτερα τους

υ.γ αυτο το καλοκαιρι παιζουνε live στην βουλγαρια
εδω στο ελλαντα μαλλον μονο για πυξ λαξ και κιαμο ειμαστε

και επισης λαιβ ΓΑΜΑΝΕ ΣΥΜΠΑΝΤΑ!
οσοι εχουν δει ξερουν 8)

Καλοί είναι live, πολύ καλοί 8). Είναι λίγο μπούλης ο Chino :p.

Μου έχουν κολλήσει τα 2 τελευταία τους single…πολύ ωραία!

bump

Τους ειδα πριν μερικες μερες στο Λονδινο (υπαρχει και το report για οποιον ενδιαφερεται) και πριν/μετα τη συναυλια ειχα/εχω επιδοθει σε ενα επικο ξεθαμα των αλμπουμ τους μετα απο αρκετο καιρο.

Τεραστια αλλα και παρεξηγημενη μπαντα, ειδικα στην Ελλαδα. Θα μαζευαν παραπανω απο Slayer αραγε αμα ερχοντουσαν?

μπουκάλια επί σκηνής;

Όποιος τους παρεξήγησε είναι άμπαλος μήπως;

Το 1998 ευκολα, τωρα απλως λιγο μουρμουρα μεχρι να βγουν οι Slayer