Deftones

Σε ποιους ακριβώς είναι παρεξηγημένοι; Αν αναφέρεσαι σε άτομα που δεν έχουν επαφή με τον ήχο τότε δεν μου λέει κάτι αυτό, γι αυτούς οι deftones παίζουν nu metal και ακούνε μόνο το passener επειδή τραγουδάει “αυτός από τους tool”

Προφανως και απο τον αγνο metal οπαδο (ειδικα τον Ελληνα, χωρις να ειναι μομφη αυτο) δεν εχω την “απαιτηση” να καταλαβαινει 100% τι εστι πραγματικα Deftones, ασχετως αν στη συναυλια στο Λονδινο, εβλεπες ατομα με t-shirts απο καθαροαιμες metal μπαντες.

Αλλα απο ατομα που εχουν επαφη με Tool, System Of A Down, Faith No More και πιο “μοντερνα” πραγματα στον σκληρο ηχο κτλ θα περιμενα το κατι παραπανω, να αναγνωριζουν οτι αλλο Linkin Park (οι οποιοι μου αρεσουν αρκετα) και αλλο Deftones.

One down οι Deftones. Κρίμα. RIP Chi.

Ανακοίνωσαν ευρωπαϊκή περιοδεία για την άνοιξη του 2017 οι Deftones:

https://cdn.zumic.com/wp-content/uploads/2016/10/deftones-uk-europe-2017-tour-dates-tickets.jpg

Deftones back in STUDIO!!!

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

3 Likes

Αφού πιάσαμε τις επετείους στις συναυλίες, ας θυμηθούμε (με δύο μέρες καθυστέρηση) και αυτήν εδώ πριν 6 χρόνια.

Be Quiet And Drive και ο κόσμος πάνω-κάτω!

3 Likes

Και το tease από το ohms φανταστικό! :slightly_smiling_face:

1 Like

Πώς σας φαίνεται;

5 Likes

Απλα αψογος ο φιλος μας.

1 Like

Κομματαρα! Γάμησε απλά!

Η πιο κουλ μπάντα στο σύμπαν, don’t @ me.

1 Like

*αβίαστα κουλ

4 Likes

Με το ohms έδινα 2.20 απόδοση να είναι δισκάρα
Με αυτήν την τουμπανιάρικη κομματάρα το δίνω 1.40
Άντε να δούμε :smiley: :smiley:

1 Like

outthere

1 Like

Deftones always delivers

1 Like

25 χρόνια :partying_face::partying_face::partying_face:

Από αυτό το άγουρο εφηβικό nu metal στο να ορίζουν κάθε φορά και από την αρχή το no genre στο χώρο τους. Ακόμη με στοιχειώνει το video clip του Bored. Μεγάλη μπάντα, τυχεροί οι λίγοι που τους απολαύσαμε λάιβ στη θάλασσα. Εύγε!

ΥΓ1 Chino με ράστα = τσουρέκι με τζατζίκι
ΥΓ2 nu metal is not a crime

4 Likes

Πήγα να γράψω μεγάλη κουβέντα για ενκόρ με τετράδα από Adrenaline στην πλατεία νερού. Δύο κλάσματα μετά θυμήθηκα ότι όλο το λάιβ ήταν τελειότητα.

Και ναι, το καινούριο σκίζει το σύμπαν. Τίποτα που δεν περιμέναμε δηλαδή.

4 Likes

Και χωρίς πουκάμισο, γάμησέ τα!

2 Likes