Deletes σε μουσικά θέματα

το σέβομαι. ας στείλει μέηλ το παιδί σε κάποιον από το ροκιν κ στο προωθούμε. ανταλλάξτε μσν, βγείτε για καφέ, κάντε ότι νομίζετε.

ας πω κ κάτι άλλο

στο παρελθόν είχαμε αφήσει double account ανθρώπου που δήλωσε reformed. ε το έκανε για τα πρώτα 100 ποστ κ μετά γυρίσαμε στα ίδια. αν ειναι να μπανάρουμε κόσμο, για να ξαναμπαίνει με μια δήλωση “καλής θέλησης” το σκίσαμε το μαγαζί, γιατι ποινή που δεν επιβάλλεται, δεν φοβίζει κανένα.

κ όπως έχω ξαναγράψει, υπάρχουν κ φόρουμς (!) χωρίς Moderation. και χωρίς εμάς Moderators. από την άλλη πολλοί σπρώχνονται να γράφουν εδώ κ όχι αλλού

τυχαίο?

δεν νομίζω

εδιτ: τα σοβαρά ποστ σβήνονται, γιατί αν απαντήσεις, θα θέλει να απαντήσει με το 35ο νέο του ακάουντ. κ θα δηλώνει “αλλαγμένος”. κ μετά λόγω de facto Κατάστασης θα πρέπει είτε να συζητάτε μέσω νέων ακάουντς συνέχεια, είτε να αφήσουμε το νέο ακάουντ κανονικά, πράγμα που αναιρεί το μπαν.

ο κανονικος έπιταφ θα χαρώ πολύ να γυρίσει τον δεκέμβρη, όπως γύρισαν τόσοι κ τόσοι κ έκτοτε ποστάρουν κανονικά κ είναι όλα οκ. μέχρι τότε, ας κάνει υπομονή

  1. Για αρχή: post του Έπιταφ ΔΕ διαγράφηκε.

  2. Το ότι υπήρξαν διπλά accounts, που αφήσαμε posts τους, δε σημαίνει πως θα αφήνουμε ποστς από 2πλα accounts του Epitaph. Έτυχε. Οπως έτυχε και δε διαγράψαμε όλα τα ποστς τους White Zombie ή του isle of the θυμάμαι ποιος

  3. Υπάρχουν κάποιοι χρήστες, που δέχονται να γίνουν mods, για να μας βοηθήσουν και να μένει το φόρουμ οργανωμένο και όμορφο, όπως το θέλουμε οι άνθρωποι του site και όπως σας αρέσει (και ας μη το παραδέχεστε δημόσια). Εγώ από τη μεριά μου, οφείλω να “προστατεύσω” αυτούς τους χρήστες από όσους τους βρίζουν αδικαιολογήτως δημόσια, γιατί κάνουν αυτό που εμείς, ως rocking, τους ζητήσαμε (δηλαδή εφαρμογή των κανόνων του φόρουμ που ΟΛΟΙ αποδέχεστε με το κάθε σας ποστάρισμα και οι οποίοι κανόνες σκοπό έχουν να συνεχίσει το φόρουμ να προσφέρει μουσικές συζητήσεις επιπέδου). Την επιστροφή του Epitaph, που έχει βρίσει αδικαιολογήτως όλους τους mods (διεγραμμένα που πλέον κάνετε σαν να μην υπήρξαν), με όλα του τα διπλά account, δε την κάνω εγώ αποδεκτή. Το να ζητήσω από τους mods, να επιβάλλουν τους κανόνες του φόρουμ, για να το χαίρεται ο Epitaph που είχε το θράσος να τους βρίζει δημόσια είναι αναξιοπρεπές εκ μέρους μου και είναι σαν να ζητάω και από τους mods να ρίξουν τον εγωισμό τους για ένα χρήστη που δε το αξίζει. Αφού ο Epitaph δεν έχει δείξει ΚΑΝΕΝΑ δείγμα μεταμέλειας, προσωπικά χέστηκα για το αν θέλει αυτός να γράφει στο φόρουμ κι αν τον θέλουν και 500 χρήστες. Εγώ υποχρέωση χρωστάω σε όσους μας βοηθούν (mods & χρήστες που βοηθάνε). Όχι σε όσους μας βρίζουν (Epitaph).

Τις τελευταίες 24 ώρες, μπανάραμε 4 λογαριασμούς του Epitaph, που οι 3 trollarαν και ο ένας μας κλαιγόταν για επιστροφή, προκαλώντας μας ταυτόχρονα. Εγώ από τη μεριά μου, έχω να επιβεβαιώσω πως στο επόμενο 2πλο account που θα ανακαλύψω από τον Epitaph, το Δεκέμβρη δε θα επιστρέψει στο forum. Τις επιλογές του, τις έκανε. Το ίδιο έκανα κι εγώ. Στο φόρουμ έχω συζητήσει με όλους, όλες μου τις αποφάσεις και έχω εξηγήσει το σκεπτικό μου και έχω αμφισβητήσει αποφάσεις μου (κι ας μη φαίνεται από τα ποστς μου). Στη συγκεκριμένη περίπτωση όμως, είμαι κάθετος. Καληνύχτα και ελπίζω να έγινα κατανοητός. Αυτή την περίπτωση δε την διαπραγματεύομαι. Μέχρι το Δεκέμβρη του επιτρέπεται να διαβάζει και να ενημερώνεται, αλλά όχι να ποστάρει. Over and out.
Διαγράφθηκε 2 φορές :
[B]
λοιπόν “φίλε”.

  1. λύσε μου μια απορία. Παίρνω παράδειγμα τον 1988Troll. Τα ποστ που δεν έβρισα και πόσταρα φωτογραφίες ή μιλούσα για reverend bizarre κ.λ.π διεγράφησαν. Τα μόνα 2 που αφήσατε ήταν αυτά που ήμουν κάπως επιθετικός. Γιατί ?

  2. όσοι mods μου πουλάνε εξυπνάδα (όπως εσύ που μου χες στείλει εκείνο το εξυπνακίστικο pm ή τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα εγώ) έχουν φάει βρισίδια. Το ότι είπα “γαμιούνται οι mods” (δε θυμάμαι να το πα ποτέ αυτό , αν κάποιος τα χει σώσει πληζ ας τα ποστάρει για να τα δω - ΔΕΝ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΙ) ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως αφήνει απ’έξω πολλούς από την Ομάδα (βασικά το μεγαλύτερο πρόβλημα το χω με σένα ειδικά με το ποστ σου αυτό). Aκόμα και σένα όμως δε σε έβρισα όταν μου στειλες το πμ. Είπα απλά “Στα @@ μου” (χαίρω πολύ πως είχατε δει την IP μου και ξέρατε ποιος είμαι. άμα θες κάνε ban μη μου το παίζεις μούρη σε φάση “σε έχουμε καταλάβει από καιρό και σε προσέχουμε”) . Επίσης τότε τον Ιούνιο που άρχισε το troll-bombing είχα άλλον έναν που με «βοήθησε» και έφτιαξε 2 ή 3 accounts (το ένα λεγόταν ΚρετίνοςΜεΛοστό). και θυμάμαι σας τα χωσε σε ένα ποστ που έχω σώσει. Και καλά σας έκανε γιατί α) δεν ήταν fake account μου (και για αυτό το λόγο του ήρθε το ban) β) Δεν έβρισε στο πρώτο του post , και ήθελε να πουλήσει κάτι (στα αλήθεια) και σεις του το διαγράψατε. False Judgement.

Επίσης ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΛΑΦΤΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΣΤΟ FORUM. λες ψέμματα “φίλε”. Κι αυτό είναι ποταπό.
Μου στείλατε μάλιστα και ότι “αν ξανακάνεις fake accounts το διάστημα που χεις ban θα αυξηθεί” και γω έφτιαξα κι άλλα accounts. Και θα συνεχίσω να φτιάχνω μαν ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΚΑΙ ΑΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ. Δεν πρόκειται να με σταματήσεις εσύ. Σας έδωσα και μια συμβουλή για well-hidden trolls. ίσως να εξέλαβες αυτή τη συμβουλή ως 'κλαψιμο για επιστροφή". και χέστηκα αν νομίζεις ότι δεν αξίζω να μαι σε αυτό το φόρουμ. Πραγματικά νομίζεις θίχτηκα? One Thousand Lies.

Θα τα πούμε σύντομα ("το όποτε γουστάρω σύντομα είναι αυτό)[/B]

[U]Διεγράφθηκε 1 φορά :

Edit : λοιπόν επειδή θέλω να μαι δίκαιος και όχι ψεύτης (γκουχ karvou γκουχ), είπα πριν ότι δε θυμάμαι αν έχω βρίσει mods. Λοιπόν ναι «έβρισα» mods.
Ιδού και η απόδειξη :

http://img835.imageshack.us/img835/1410/deatg.jpg

Και ναι Crisp μερικά από τα accounts που έφτιαξα είχαν ηλίθιο όνομα και όχι αστείο και γελούσαν μόνο 14χρονα. Αλλά παραδέξου κιόλας ότι για να θιχτεί κάποιος από αυτές τις «βρισιές», να θυμώσει και/ή να το χρησιμοποιήσει ως κατηγορία πως κινδυνεύουν οι mods από αυτόν τον χρήστη και χρειάζονται την «προστασία» named Karvou, πρέπει να ναι επίσης 14 χρονο. Μπορεί να θιχτεί μόνο από την κακή αίσθηση χιούμορ (και γω τώρα δεν τα βρίσκω αστεία, αλλά αύριο μπορεί να έχω καλύτερη διάθεση και να γελάσω).

Anyway montechristo ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ? Την απάντηση δεν την έγραψα για να απαντήσω σε αυτόν, αλλά για να ξεκαθαρίσω κάποιες μαλακίες που ειπώθηκαν. Για να καταλάβουν τι παίχτηκε άλλοι χρήστες , όχι για να καταλάβει ο karvou (που χλωμό το κόβω).

Τέλος τον Isle_Of_Avalon τον έφτιαξα περισσότερο για να κοροιδέψω τους mods (νέα IP δε μπορούσαν να καταλάβουν ότι είναι ίδια με του Epitaph/White Zombie) .εβαίως δε μπόρεσα να αντισταθώ.

Έτσι όπως πάμε το ban βλέπω να λήγει το 2012 ellanor οπότε χλωμό να ξαναχρησιμοποιήσω το ίδιο account.

Μην διαγραφεί. Αν δεν γραφούν άλλα ψέματα δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με το θέμα. [/U]

ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ

τό ότι όλοι οι μη έγχρωμοι χρήστες που έχουν ποστάρει εδώ μέσα τίθενται σαφέστατα κατά του ψαλιδιού που έπεσε, δε βλέπω να σας προβληματίζει. μάλλον είμαστε αντιδραστικά στοιχεία όλοι μας, τι να πω.

Στο θρεντ των Ρεβερεντ Μπιζάρ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΑ ΠΟΤΕ! μόνο στον Παπαρδέλα είπα “βούλωστο” ως αστειάκι. Αν το πήρατε κι αυτό σοβαρά τότε τι να πω…

επιταφ δωσε στον βληδιν αυτο που θέλει παρακαλώ

δουδε μας απασχολεί. αλλά από την άλλη είμαστε 5, είστε 10 κ ενδεχομένως εκει έξω ειναι αλλοι 1000 που θα πουν το ένα ή το άλλο. το Moderation ΔΕΝ δεν ΔΕΝ δεν ΔΕΝ είναι υπόθεση όλων μας. δεν γίνεται. το τρέχουμε εμείς και μόνο. δεν μπορεί να δουλέψει διαφορετικά.

δεν ειναι τυχαίο που για κάθε τι που κάνουμε, 10 μας βρίζουν, 10 μας στηρίζουν. απλά αυτοί που στηρίζουν βαριούνται να γράφουν κατεβατά, δυστυχώς

Δεν διαφωνούμε κι ούτε καν μ’ ενοχλούν όσο τρολάρεις στο οφ-τόπικ.

Tέσπα κούρασελ. Θα διαφωνούμε πάντα

Ελάτε στην ανασκόπηση της χρονιάς να παίξουμε μπάλα!

@ Bleedin (τα είχα ξεχάσει τα ποστς πριν από αυτό)

  1. Ο jim_rotten είναι σοβαρότατος χρήστης. Άτοπο παράδειγμα. Ειδικά όταν κανένα από τα ποστς στο τόπικ που μου είπατε να δω, δεν ήταν τέτοιου επιπέδου. Ο διάβολος αξίζει καλύτερο δικηγόρο! :stuck_out_tongue:

  2. Διαβάστε (εσύ και Dude) τα ποστς που διάβασα εγώ χθες βράδυ όταν γύρισα. Μέσα σε όλα γίνεται σαφέστατη παράκληση για ξεμπανάρισμα του Epitaph.

  3. Δέχομαι όσα λες για το τόπικ RB και κυρίως για τη σπάνια έκδοση. Όλα τα ποστς γίνονται soft delete. Για τέτοιες περιπτώσεις μας ενημερώνετε και το συζητάμε. Θα ήθελα πάρα πολύ να εξυπηρετήσω εσάς τους χρήστες που συμβάλλετε στα μουσικά και ποτέ δε μας δημιουργήσατε πρόβλημα σεβόμενοι το χρόνο μας, αλλά το να μη διαγράφω μέχρι το τέλος του 2010, όλα τα ποστ που θα κάνει ο Epitaph, είναι ένα leap of faith, που δε μπορώ να κάνω. Σε εμένα και στους mods θα γυρίσει μπούμερανγκ στο μέλλον, που πάλι θα τρέχουμε.

δε μπορώ να καταλάβω γιατί τονίζετε τόσο πολύ θέματα που δεν έχουν θιχτεί καν από τους απλούς χρήστες. ούτε θέμα ban έθεσε κανείς, ούτε υπακοής του moderation στις διδαχές μας.

όλο το ζουμί είναι εδώ.

Ε αυτό έγινε χτες. Έκανε ακάουντ, δεν τον πήρε χαμπάρι κάποιος μοντ να του ρίξει -σωστά- μπαν, πόσταρε σοβαρά σε ένα μουσικό θρεντ και είχε πράματα να πει, κάναμε κουβέντα, και ξαφνικά -τσουπ- ντιλίτ. Ε αστοδιάολο κι εσύ κι οι κανόνες σου κι ο γρύλλος σου που λέει κι ο λαός. Ρίχτου το το γαμήδι το μπαν, αλλά άσε την κουβέντα να κυλήσει. Πόσο πιο απλά.

όλα τ’ άλλα είναι “όσα δεν πιάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια” και “άλλα λόγια ν’ αγαπιόμαστε”.

απ’ ότι φαίνεται όλο το μοδ τημ έχει την ίδια άποψη επί του θέματος και δυστυχώς τίθεται για μένα πλέον σοβαρό θέμα προτεραιοτήτων.

καλό σ/κ να χετε.

Μα ρε πασά μου, αυτό λέμε. Γι αυτό γράφω εδώ στο “Deletes σε μουσικά θέματα…” και όχι στο Κουτί παραπόνων.
Το θέμα μου δεν είναι “γιατί έφαγε μπαν ο έπιταφ” αλλά “γιατί σβήστηκαν τα ποστς”.

Ξαναλέω, άμα ξαναπετύχετε φέηκ, ρίχτε του μπαν, αλλά άν -όπως χτες- έχει προλάβει να κάνει μερικά ποστς σαν παλιός έπιταφ και έχει γίνει όμορφη κουβεντούλα, άσε να κυλήσει το πράμα και μην πιάνεις το ψαλίδι με τη μία.

Νόμιζα ότι θα ήταν κατανοητό από την αρχή. Έχω χάσει το λέγειν μου… :frowning:

dude ωραία η κουβέντα για την κουβέντα, αλλά διαβάζουμε κ τις απαντήσεις ε :wink:

πρώτα πρώτα το κουότ σου είναι από εδιτ, οπότε λογικό που δεν το διάβασα. πρώτη φορά με κατηγορούν ότι δε διαβάζω τα ποστς των άλλων πάντως και γράφω μόνο για να γράφω, καιρός ήταν να γίνει και δαύτο.

στο ζουμί τώρα, να φανταστώ ότι δεν ήσουν μέσα τη στιγμή που έγιναν όλα αυτά ε? όχι, δε θα υπήρχε κανένα πρόβλημα αν μέναν τα ποστς του και δε μπορούσε να απαντήσει στη συνέχεια λόγω μπαν. άλλωστε μιλάγαμε 4-5 άτομα εκείνη τη στιγμή στο τοπικ.

θα έπρεπε να σου κλείσω κι εγώ πονηρά το μάτι τώρα, αλλά έχε χάρη : P

Dude, Bleedin, και οι υπόλοιποι (όσοι είστε). Αν μπορείτε απαντήστε μου. Θεωρείτε οτι θα έπρεπε να υπάρχουν εξαιρέσεις όσο αφορά τα νέα accounts μπαναρισμένων users?

Οτι δηλαδή θα έπρεπε να αφήνουμε τυχόν σοβαρά ποστ τους? Απαντήστε αν γίνεται μονολεκτικά, με ναι ή όχι. Αν θεωρείτε πως “ναι, θα έπρεπε να τα αφήνουμε τα ποστ” τότε πραγματικά δε νομίζω πως είναι δυνατόν να καταλήξουμε κάπου, γιατί απλά αυτό ακυρώνει όλο το (όποιο) νόημα ενός μπαν:

Θα μπαίνει κάθε μπαναρισμένος με νέο account και θα ποστάρει “σοβαρά”, όσο ξέρει οτι τα ποστ του θα μείνουν, και έτσι σα να μην έφαγε μπαν ποτέ. Και αν φάει δεχτεί ξανά μπαν, θα μπει με τρίτο λογαριασμό, θα ξαναγράψει “σοβαρά” ποστ, μέχρι το επόμενο μπαν, και πάει λέγοντας.

αν δεν το είδες, my bad.

νομίζω ότι κάλυψα το θέμα. απλά ας γράψω πάλι ότι η λογική όλων σας “οι φίλοι/συμπάθειες μου ας κάνουν ότι νομίζουν, αλλά οι άλλοι να μπαναρίζονται άμεσα γιατι μας κουράζουν” ειναι λανθασμένη. έχουμε γράψει κειπερα κάποιους κανόνες κ τους τηρούμε/συντηρούμε. ο κάθε έπιταφ θα μπορούσε να σκεφτεί τι σημαίνει μπαν πριν το φάει, μεγάλο παιδι είναι

Έλα ρε μόντε, ποιοι φίλοι και συμπάθειες τώρα.

Μιλάς με μερικούς από του σοβαρότερους χρήστες του φόρουμ αυτή τη στιγμή (όχι με μένα και την κλίκα μου που είμαστε κατεξοχήν γκρινιάρηδες όπως λές :D) και έχουν κάτι να σας πουν. Btw, εγώ σ’ αυτήν την περίπτωση συμφωνώ με το μοντερέητινγκ. Αλλά από την άλλη ξερωγώ, το να απαντάτε σε dude και bleedin με απόλυτο ύφος “εγώ αποφασίζω” μου κάθεται κάπως.

Ναι, δεν είναι λογική αυτή όμως, με την ίδια λογική γιατί να έχω 7.000 ποστς στα μουσικά του ρόκιν ενώ μπορώ να συζητήσω κατ’ιδίαν με τους φίλους μου?

Τον έπιταφ δεν τον ξέρω προσωπικά, δεν έχω δει τη φάτσα του ποτέ, δεν είναι φίλος μου. Δεν ήξερα ότι εχει εκείνη την έκδοση του δίσκου, το έμαθα από το φέηκ ακάουντ του ΣΤΟ ΡΟΚΙΝ και ήθελα να τη δω. Το πρόβλημά μου δεν είναι ο έπιταφ ξαναλέω, αλλά το ψαλίδι.

εξαιρέσεις όσο αφορά τα νέα accounts μπαναρισμένων users, όχι.
common sense από την πλευρά του moderating team, ναι.


'Αρα
. Χρειάζεται θεωρείς να αφήνουμε τα σοβαρά ποστ των νέων account, ναι?

κρισπ δεν έχω ύφος. περιγράφω μια κατάσταση. όπως σε οποιαδήποτε μορφή decision making, έτσι κ στο Moderation δεν γίνεται να συναποφασίζουν 100 άτομα. γιατι όπως γράφω κ ξαναγράφω, μπορεί τα παιδια εδώ (που εκτιμώ κ ναι ειναι απο τους σοβαρότερους εδώ μέσα) στο συγκεκριμένο θέμα να διαφωνούν με εμάς, αλλά υπάρχουν άλλοι που συμφωνούν (πχ εσύ) κ σε άλλα θέματα, γίνεται vice versa. δεν έχω ύφος. απλά εξηγώ ότι ειμαστε 5, μιλαμε, αποφασίζουμε.

αν θελει κάποιος να γίνει Mod, ας το πει. να βοηθήσει κ όλας, να δει κ την γλύκα του να έχεις πάντα να σε βρίζει κάποιος που “ξέρει καλύτερα”

εσύ ως προπονητής της εξέδρας θα έπρεπε να το ξέρεις αυτό :stuck_out_tongue:

Μια παρατήρηση τεχνικής φύσεως. Για να διαγράψεις ποστς υπάρχουν 2 επιλογές. Να το κάνεις βλέποντας τα ένα-ένα και να το κάνεις μαζικά (όλα με τη μία). Αφού τις τελευταίες 4 μέρες έχουμε μπανάρει 8 τουλάχιστον Επιτάφιους, όπως καταλαβαίνετε πλέον οι διαγραφές γίνονται μαζικά (“ban&delete” μας κοστίζει 4 κλικ) και δε διαβάζουμε τίποτα. Αν υπάρχει κάτι όντως σημαντικό που πιστεύετε θα πρέπει να μείνει στο φόρουμ και δε χρειάζεται η παρουσία του Έπιταφ (π.χ. δεν είναι κάτι που θα πρέπει να απαντήσει σε αυτό), ενημερώστε μας.

Ισχύει αυτό που λες. Και ειδικά αφού οι φώτος υπάρχουν, δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύετε πως η διαγραφή των ποστς του ήταν αυτή που “κατέστρεψε” τη συζήτηση. Τα υπόλοιπα που διεγράφησαν ήταν συζητήσεις που απαιτούσαν παρουσία Έπιταφ για να συνεχίσουν (λέγατε για τη σπάνια έκδόση που έχει και σας ρωτούσε αν θα θέλατε να ψάξει να σας βρει μία). Ειλικρινά, μόνο το σοκ του ότι ζήσατε real time τα deletes, μπορώ να σκεφτώ ως αιτία για να σταματήσατε μετά από αυτό να μιλάτε για τους RB. Το τόπικ των RB είναι ανοικτό και εδώ νομίζω το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Back to RB (κι εγώ back to the office! :()

Ρε έλλανορ ήμαρτον τι ναι και όχι, αυτή τη στιγμή συζητάτε για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ποστς ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ χρήστη. Μην είστε τόσο τσίτες, αφήστε να υπάρχει το ποστ με την σπάνια κυκλοφορία και μετά συνεχίστε να μπανάρετε φέηκ ακάουντς και να σβήνετε τα ποστς τους.