DesertFest 2017 Athens 6-7 Οκτ 2017

Την πρώτη μέρα θα την τιμήσω μιας και βρήκα και παρέα. Ελπίζω φέτος να βρουν καλύτερο 2ο μαγαζί. Orange goblin θα είναι η 3η φορά, αλλά τους γουστάρω.

2η μέρα τους έχω ακούσει σχεδόν όλους.

Day1
Saint Vitus
Orange Goblin
Church of Misery
Stoned Jesus
Black Rainbows
Mos Generator
Mahakala

Day2
Graveyard
Planet of Zeus
Colour Haze
Radio Moscow
Sadhus
Puta Volcano
Allochiria
Bus
Krause

Καλα η 2η μερα δε χανεται… μακαρι να ειμουν κατω.

Θα τιμήσουμε και φέτος. Ελπίζω να μην προκηρύξουν πάλι καμιά απεργία που τελικά δε θα πραγματοποιήσουν οι καραγκιόζηδες της πολιτικής αεροπορίας. 43 ευρώ πήρα το διήμερο εισιτήριο, είναι το πιο τίμιο φεστιβάλ που γίνεται στην Αθήνα.

1 Like

Κανένα σχόλιο για τον περσινό 2ο χώρο?

Ναι, από τους χειρότερους που έχω δει ποτέ. Γι’ αυτό και πήγα να δω μόνο μια μπάντα νομίζω. Το κατάλαβαν πιστεύω και φέτος θα είναι διαφορετικά. Γενικά το περσινό Desertfest ήταν μια χαρά από διοργάνωση, μακάρι να είχε και περισσότερο κόσμο. Ήταν πολύ κρίμα αυτό που έγινε τη δεύτερη μέρα, οι καημένοι οι διοργανωτές δεν έφταιγαν σε τίποτα και την έφαγαν.

Πάμε με δύναμη για το φετινό λέμε!

2 Likes

Στον 2ο χώρο άκουσα τους WeOwnTheSky τους οποίους γουστάρω πολύ και τους Saddhus. Ειδικά Saddhus με τον πιο βαρύ ήχο δεν ακουγόντουσαν με τίποτα.

Πάντως το στήσιμο στο κεντρικό stage είχε πάααρα πολλά λάθη. Από θέμα μηχανημάτων ήταν ότι καλύτερο παίζει στον κόσμο αυτή τη στιγμή (L-acoustics K2) αλλά το στήσιμο δεν παρείχε καθόλου καλή ηχητική κάλυψη του χώρου.

Πάρε και για την δεύτερη. Θα σου κάνουμε εμείς παρέα ! Δεν είμαστε ακαταδεκτοι!

2 Likes

Σου χρωστάω μπύρα εσένα ε ;

όποια μέρα μπορώ θα πάω . Και οι 2 μέρες είναι πολύ καλές . Μακάρι να μπορώ και στις 2

έχει ακουστεί κάτι για smoke the fuzz btw ??

1 Like

Όχι δυστυχώς, αλλά αυτά συνήθως σκάνει από το πουθενά!

2 Likes

Πωλουνται δυο εισιτηρια για την 2η ημέρα με 30 ευρω το ένα.

Ρε η δεύτερη μέρα είναι φοβερή. Graveyard, Planet Of Zeus, Radio Moscow ΚΑΙ Colour Haze.

2 Likes

Και Krause ρε ΦΛΩΡΕ.

1 Like

Από Krause, μόνο ο GM των Bulls που έφτιαξε την υπερομάδα των '90s, λυπάμαι.

1 Like

Προτιμάς Πάνο Καμμένο του μπάσκετ από noise rock. Αυτός είσαι.

1 Like

ΠΟΙΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ; Ε; ΠΟΙΟ;

1 Like
3 Likes

2 Likes

εχει καταλαβει κανεις ποια θα ειναι η δευτερη σκηνη;
Δε θα ναι το τραγικο δωματιακι που ειχαν περυσι;

Γιατι βγαλανε ανακοινωση και λενε οτι η πρωτη σκηνη μεταφερεται στην Ιερα οδο από το Arco ενώ η δευτερη παραμενει στο ισογειο του Gazi music hall (??)

ειχα αποφασισει να μην παω μετα τα περσινα, αλλα αν ειναι κανονικη η δευτερη σκηνη μαλλον θα το δωσω το 30αρι

1 Like

Θα δούμε αν θα μπορέσω να πάω αύριο… Με χώσαν στη δουλειά και πρέπει να βρω κάποιον να κάνω αλλαγή…θα δούμε

Δεν έχω ιδέα για το πού θα είναι η κάθε σκηνή. Ούτε είχα ακούσει για τη μεταφορά. Τι ακριβώς παίζει;