Dexter

Μόλις τελείωσα όλα τα επισόδεια, (1 σεζόν - 13 επισόδεια), και είναι από τις καλύτερες σειρές που είδα πότε. Και σε αυτό συνέβαλε σε μέγαλο βαθμό ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ υποποιός πραγματικά Michael C. Hall. H φωτογραφία είναι τέλεια, τα σκηνικά υπέροχα (η ιστορία εξελίσετε στο Miami) το cast τρομερό και οι ιστορίες πραγμάτικα συναρπαστικές.

Τολμώ να πω πως όταν διάβασα το story δεν περιμένα ένα τέτοιο αριστουργημα. Λοιπόν η ιστορία έχει έναν ειδικό στην διασπορά αίματος που δουλεύει στην αστυνομία του Miami το πρωί και το βράδι, μετατρέπεται σε serial-killer και κυνηγά ΜΟΝΟ εγληματίες. (Θα δείτε ότι η ιστορία δεν είναι τόσο εξωπραγματική…)

Μεγάλο θετικό στην σειρά είναι η αφήγηση 1ου προσώπου και φυσικά η ηθοποιάρα, ο M.C.Hall που είναι από τις ελάχιστες δουλειές που ανέλαβε στην TV (πρωταγωνίστησε επίσης στο Six Feet Under) ενώ δεν έπαιξε ποτέ σε κινηματογραφική ταινία καθώς ασχολείτε κυρίως με το θέατρο. (όπως και άλλοι μεγάλοι υποποιοί που παίζουν σε αμερικάνικες σειρες, William Peterser - CSI Las Vegas, Hugh Laurie - House M.D.)

Νομίζω μερικοί εδώ μέσα την έχουν δει οπότε περιμένω κριτική αλλά όσοι δεν την είδαν ακόμα έχω να πω ΤΙ ΚΑΘΕΣΤΕ ΑΚΟΜΑ???

ωραίος ρε, μόλις είδα και εγω πρόσφατα όλη τη πρώτη σαιζόν και μπορώ να πω ότι ήταν παρα πολύ καλή, αν και λίγο κλισε όμως ε, και καποια σημεια δεν τα εξηγει και πολυ ικανοποιητικα. Φινάλε ανατρεπτικό τέρμα… Κατα τα αλλα ηθοποιάρα ο τύπος οκ και πολλα πινκ για την αδερφή του!! Αντε να δούμε και τη σίζον 2 τώρα…ξέρεις ποτε βγαίνει ?

Eπιτέλους και κάποιος που απάντησε.

Η σειρά είναι βασισμένη στο βιβλίο Dearly Devoted Dexter αλλά το τέλος του δεν έχει καμία σχέση. Οπότε για να δούμε πως θα συνεχιστεί η 2η σεζόν η οποία είναι κανονισμένη να κάνει πρεμιέρα στην Αμερική στις 30 Σεπτεμβρίου 2007.

ε μην τρελαινεσαι, δεν ειναι και τοσο διαδεδομενη σειρα οσο οι αλλες…αληθεια στην Ελλαδα προβάλλεται??

εχω καποιο αγχος ως προς το πως θα ειναι η δευτερη σαιζον, γιατι ειχε αρχισε να κουραζει σε καποια σημεια, και ειχε ξεφυγει λιγο η κατασταση απο τα χερια του Ντεξ. Θελω να πω, την τραβαγαν αλλοι την σειρα.
Θα μου φαινοταν πολυ ανανεωτικο παντως να αλλαζε λιγο το μοτιβο στα νεα επεισοδια, για να δουμε…8)

Σιγά μην προβάλεται στην Ελλάδα. :lol: :lol: Σε καμια 10αρια χρόνια.:stuck_out_tongue: Με torrents την βγάζουμε.

Όσο για το plot της 2ης σεζόν από το wikipedia διάβασα πως θα είναι εξ ολοκλήρου γραμμένο από σκηνοθέτες κλπ και όχι από το βιβλίο και θα αφορά την εσωτερική αναζήτηση του Dex. Και κάτι μου λέει ίσως να ναι και η τελευταία σεζόν… Αλλά όπως και να χει είναι μια πολύ καλή σειρά so far.8)

Χμμ, λες να ειναι δλδ μια μαχη αναμεσα στην καλη και στην κακη πλευρα του Ντεξ ? Γιατι στο τελος της 1ης σαιζον δεν ηθελε και πολυ ακομα για να παει στην αλλη πλευρα…για να δουμε…παντως οπως και να χει, ναι, η σειρα ειναι πολυ καλη

Το κατεβασα και ειδα το πρωτο επεισοδιο.
Τερμα αρρωστο.Μ’αρεσε.

Και που να συνεχίσεις…

Από κάτι άλλα φόρουμ διάβασα πως διέρευσαν στο νετ τα 2 πρώτα επισόδεια της 2ης σεζόν πού είναι να κάνει πρεμιέρα στις 30 Σεπτεμβρίου. Τα επισόδεια ήταν για δημοσιογράφους κλπ αλλά κάποιος την έκανε την λαμογιά.

Τέσπα εγώ δεν θα τα ψάξω, θέλω να τα δω κανονικά, αλλά αν κάποιος τα δει πριν την πρεμιέρα, παρακαλείται να μην ποστάρει τίποτα απο τα νεα επισόδεια και μας χαλάσει το mood…:twisted:

Τελειωσα την 1η σεζον,γαμαει και δερνει η σειρα.
Αρρωστη,πανεξυπνη και με πολυ ωραιο τελος.

Αντε περιμενουμε και την 2η.

Τελειωσα και τη 2η σεζον,η σειρα ειναι φοβερη ε.

Απ’οτι ειδα θα βγει και 3η σεζον.
Ντεξτερ Μοργκαν ρε πουσιζ!

βγαίνει τρίτη? ε ρε γλεντια:!:

Πολυ καλη user.
Τη συμπαθω ιδιαιτερα.

Πεφτουλα παλιοσπαμμερ.

Μπεη Χαρμπορ Μπουτσερ ρε.

Εγω βασικα το εβλεπα γιατι το εβαζε παντα πριν απο τα ποκεμον οποτε το εβλεπα για να περασει η ωρα μου.Νταξ δεν τρελαινομαι κιολας αλλα για παιδικο καλο ειναι…

Στον δρομο που χαραξε ο ChrisP… :lol: :bleh:


Για οσους δεν το ξερουν…

Οτι πιο αστειο εχω δει.
Σειρα για διανοητικα καθυστερημενους με χαμηλο εως ανυπαρκτο IQ
Απορρω ποιοι καθονται και το βλεπουν…

Ωπ και σειρά για μένα;

Γαμώ:!:

Βίος και Πολιτεία του Ντέξτα.

#-o #-o #-o #-o Δε μιλάμε γιαυτό το Ντέξτα… Συνωνυμία…

Χαχα! Όχι πάντως αυτοί που βλέπουν Prison Break και Lost και ψαρώνουν λες και βλέπουν Kubrick… :expressionless:

:lol: :lol: :lol:

#-o #-o #-o #-o
Αστοδιαλο!Παντως αν μου κανεις πλακα τοτε νομιζω οτι εχεις ξεπερασει καθε οριο.Δεν ειναι σωστο να παιζεις με τα συναισθηματα τον ανθρωπων…Και στη τελικη αν δεν ειναι το παιδικο τοτε τι αλλο μπορει να ειναι?Τεσπα ειμαι πολυ περιεργος να δω την απαντηση σου… :frowning: :frowning:

Ti σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν κατάλαβα ότι κάνεις πλάκα? :-k

Σπαμ Οφφ.