Dexter

ντάξ τα “καλύτερο φινάλε της σειράς” μου φαίνονται υπερβολές

γενικά η σεζόν

[SPOILER]στα πρώτα επεισοδια είχε τρομερές προοπτικές για να γίνει απίστευτη.
κάπου στη μέση για έναν ανεξήγητο λόγο άρχισε να αφήνει τις λογικές εξηγήσεις,και τις φυσικές αντιδράσεις με αποκορύφωμα αυτό στο τέλος
με τον ντέξτερ να πηγαίνει στην εκκλησία για σκότωμα ενώ είχε κανονίσει από πρίν με την ντέπ να συναντηθούνε εκεί
και αρκετά άλλα μικρότερα όπως πχ το άνετο ξέλυμα των χεριών στο προηγούμενο επεισόδιο,η “ανώνυμη” κλήση στην αστυνομία από το κινητό του κτλ…
προχειράτζες που ναι μεν δεν χαλάνε μια ολόκληρη σεζόν και ίσως είμαι λίγο υπερβολικός που γκρινιάζω,αλλά δεν μας είχαν συνηθείσει σε τέτοια στο ντέξτερ…[/SPOILER]

δεν ήταν άσχημη σεζόν απλά θα μπορούσαν να φτιάξουν μια τρομερή ενώ τώρα ήταν απλώς ακόμα μια 3 ή 5 σεζόν…και μεταβατική για την 7 που θα ειναι κομβικής σημασίας για το τέλος της σειράς…

[SPOILER]

Ωραία η τελευταία σκηνή και “στρώνει” τον επόμενο κύκλο

Βέβαια το τέλος της σεζόν με Trinity [SPOILER]με την γυναίκα του στην μπανιέρα[/SPOILER] δεν ξεπερνιέται.

Κορυφαίες σεναριακές τρύπες φέτος ειδικά στο τελευταίο επεισόδιο.

α)Σου έχει πάρει όλα πράγματά σου o serial killer (ταυτότητες, πιστωτικές κλπ) και δεν σκέφτεσαι ότι θα έρθει για το γιό σου;

β)Σε έχει στείλει στην εκκλησία η αδερφή σου και πας εκεί για το ritual;

γ)Δεν συνέδεσε η Ντέμπρα ότι κολύμπησες και σώθηκες από την υποτιθέμενη πτώση από το σκάφος σου την ίδια μέρα που έκανε στη θάλασσα το ring of fire ο δολοφόνος και δεν βρέθηκε το πτώμα;

[/SPOILER]

[SPOILER]
Φοβερό φινάλε. Γενικά από την αποκάλυψη του πεθαμένου Geller και μετά είχε μπόλικη πλοκή. Κατά τα άλλα καλά τα λέει ο από πάνω για τις τρύπες μιας και το δυνατό φινάλε βοηθάει στο distraction να μη δώσουμε και πολύ σημασία στα προχειρογραμμένα σημεία.
Overal η σεζον πολύ καλή όμως, καλύτερη από την προηγούμενη κατ’ εμέ. :thumbup:
Τώρα “tha waiting game” μέχρι του χρόνου.
[/SPOILER]

AW GAWD !
Πολυ ωραιο φιναλε! Ψιλομαντευουμε τον νεο δολοφονο αλλα αφηνει πολλα να εξηγηθουν!
Επισης να δουμε και Κουιν τι θα παιχτει.

Αν και επειδη αναφερθηκατε σε αλλα τελειωματα, πιστευω το τελος season 4 με Rita ειναι αξεπεραστο.

[SPOILER]Έπρεπε να γίνει και αυτό κάποια στιγμή. Μάλλον το καλύτερο τέλος μετά τη δολοφονία της Ρίτα. Γενικά όλη η σεζόν ήταν πολύ καλή. Το σενάριο δε μπάζει μόνο σε αυτή τη σεζόν όμως. Τόσα και τόσα έχουμε δεί να συμβαίνουν :p[/SPOILER]

Για Season 7

[SPOILER]Ο τίτλος του πρώτου επεισοδίου:
Doakes Returns

Άρα επιβεβαιωμένα ο intern γίνεται ο νέος serial killer.[/SPOILER]

Αρχίζω 6η σεζον…Με όσα έχω ακούσει για τα πρώτα επεισόδια τουλάχιστον, οι προσδοκίες μου είναι στο θεό…

Κυριολεκτικα και μεταφορικα στη συγκεκριμενη περιπτωση!:smiley:

Now i know what you mean…:smiley:

Επικό φινάλε λέμε!!!

Ακραία η σεζόν, με εισόδους και εξόδους προσώπων, καταστάσεων.
Εκπληκτικό το φινάλε αν και περίμενα [SPOILER]αν όχι μετριοπαθές τέλος, πχ να μονολογεί ο Dexter για τον Θεό πχ, ένα δυνατό που να μην τον βλέπει πάλι η αδερφή του όπως τέλειωσε η 5η.[/SPOILER].

φοβερο το τελευταιο επεισοδιο,περιμενω πως κ πως την επομενη,καμια αλλη σεζον δεν την περιμενα ετσι

μολις τελειωσα κ εγω τη σεζον… :smiley:

[SPOILER]πολυ καλο το τελος αλλα αν το συνεχισουν αυτο με τον ερωτα της ντεμπ θα ξενερωσω, δεν ξερω αν το ειχαν σκεφτει απο την αρχη της σειρας ή τους ηρθε φετος αλλα δεν κολλαει… δεν μπορω να ξερω αν εχει καποιο σκοπο για την επομενη σεζον (λογικα εχει) αλλα με ξενιζει…

πολυ καλη η ιδεα της σεζον με τους doomsday killers να σπερνουν τον πανικο στο μαιαμι κ σχεδον ολα τα επεισοδια σε πιανουν απ’το λαιμο, τρελες ανατροπες κ κορυφαιες σκηνες
(η σκηνη που πνιγει το νικ μου’χει μεινει)…

κουιν-θεος… απο τους διακριθεντες της σεζον, λογικα του χρονου θα στρωσει σαν αστυνομικος…:stuck_out_tongue:
o λουις θα ειναι ο serial killer για του χρονου κ λογικα θα τον εχουν κ μες τα ποδια τους σαν βοηθο του μασουκα, τον οποιον εριξαν φετος… ουτε τρελα σκηνικα εκανε αλλα ουτε κ ατακες περαν των πρωτων 4 επεισοδειων…

αντε να περιμενεις τωρα τοσους μηνες… (βαρεθηκα να σκεφτομαι αυτη την ατακα καθε φορα που τελειωνει σεζον… ειδικα στο ντεξτερ…)

[B]brea grant[/B]… λιγο την κρατησανε…[-X
[/SPOILER]

Πολύ καλή όντως…

Εξαιρετικός αντίπαλος και το τέλος σε αφήνει με την αγωνία για την επόμενη…

μοναδικό μείον:

[SPOILER]η κοιλιά που κάνει για μένα η σεζόν στο σημείο που ψάχνει τον γιό του τρίνιτι… Πολύ άκυρο… άφησε μια εντύπωση ότι ήθελαν να βρουν κάτι για να γεμίσουν τα επεισόδια…[/SPOILER]

και επίσης:

[SPOILER]δεν εξηγεί τι σκατά παίζει με τον τύπο που πήρε το χέρι από την ice truck killer σεζόν και μετά το επιστρέφει στον ντεχτερ αλλά δεν δείχνει να το βρήσκει…:-k[/SPOILER]

Ε μα στη νεα σεζον θα παιξει μπαλα…

με μεγαλυ μου λυπη πρινλιγο διαπιστωσα οτι το κεντρικο στορυ-ιδεα που βασιστηκε η 6η σεζον του ντεξτερακου μοιαζει σε πολλα βασικα σημεια με επεισοδιο της 2ης σεζον του criminal minds…:-k

προμο

Γαμώ :smiley:
Τελικά θα είναι η τελευταία σεζόν;

Όχι ρε. Νομίζω έχει άλλες 2.

εξαρταται παντα απο την τηλεθεαση, αλλα θυμαμαι ειχανε πει για 7η και 8η.

Α! Ωραία:D Thnx :smiley: