Καταγγειλετε την Didi για τη συναυλια του Roger Waters

Για το γήπεδο που λες έχει να κάνει περισσότερο με την ατμόσφαιρα και αν αυτή σε εκφράζει ή όχι. Κι εγώ πάντως έχω κόψει αρκετά το γήπεδο λόγω αυτών που λες.

Για τις συναυλίες δε νομίζω ότι ισχύουν ακριβώς τα ίδια όμως. Δεν είναι “άρτος και θεάματα”, είναι καλλιτεχνικό γεγονός και ως τέτοιο θα πρέπει να αντιμετωπίζεται. Οπότε όταν ο άλλος νιώσει την ανάγκη ν’ ανάψει τσιγάρο/μπάφο/καπνογόνο στο An/Gagarin/Fuzz, οφείλει πρώτα να σκεφτεί πρώτον μήπως βάζει σε κίνδυνο τον ίδιο και τους γύρω του και δεύτερον μήπως αυτή του η ανάγκη -που δεν είναι βιοτική, έτσι;- χαλάει την εμπειρία για τους υπόλοιπους.

Δε δέχομαι ότι δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να το αλλάξεις, νομίζω ότι και μόνο το να συνεχίσεις να πηγαίνεις υπερασπιζόμενος αυτό που πιστεύεις ότι είναι σωστό είναι η μόνη ελπίδα για να βελτιωθεί η κατάσταση.

Οπα μισο γιατι μαλλον καπου παρεξηγηθηκα. Μεσα σε κλειστο χωρο του τυπου An/Gagarin/Fuzz σιγουρα δεν θα ανεχομουν ουτε εγω να αναψει καποιος καπνογονο,εδω δεν μπορουμε να ανασανουμε απο τα τσιγαρα, οχι και καπνογονο. Για τα τσιγαρα γενικοτερα δεν μπορει καποιος να κανει κατι. Για τα καπνογονα, εγω εχω προσεξει οτι οταν αναβουν,ολοι γυρνανε και τραβανε φωτο και βιντεο,οποτε εχει να κανει και με θεαμα. …
Anyway ο καθενας εχει την προσωπικη του αποψη και δεν ειμαστε σε αυτο το σαιτ για να αντιδικησουμε ή να τσακωθουμε. Ευτυχως ή δυστηχως ετσι ειναι τα πραματα,μακαρι να αλλαξουν ολα προς το καλυτερο και να απολαμβανουμε ολοι μας τις συναυλιες.
Εγω προσωπικα θα συνεχισω να πηγαινω,γιατι ειναι ο τροπος ζωης μου, ειναι η διασκεδαση μου, ειναι το “ναρωτικο” μου…

Οπότε αυτό που σου λέει ο made in hell είναι πως και η Didi δεν πρόκειται να αλλάξει, ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα στην ελλάδα όσον αφορά στις διοργανώσεις συναυλιών και θα πρέπει να πάψεις να διαμαρτύρεσαι και να συγκρίνεις με το εξωτερικό. Είτε θα ανέχεσαι την Didi χωρίς γκρίνια, είτε θα σταματήσεις να πηγαίνεις στις συναυλίες της.

like +62 !!! 8)8)8):wink::wink::smiley:

ακριβως αυτο…

vassilis7 σε νίκησε :stuck_out_tongue:

πάντως το θέμα τους τσιγάρου (όλων των ειδών) είναι θέμα σεβασμού. ούτε προσωπική άποψη ούτε μαλακίες. με τη στιγμή που ανάβει κάποιος το κάνει για την παρτή του. άντε και για 1-2 ακόμα. απλά είναι άτοπο να μιλάμε για αλληλεγγύη, στήριξη και όλα αυτά τα “υψηλά” ανιδιοτελή αισθήματα όταν αυτο-αναιρούμαστε στα βασικά.

Μα δεν διαφωνησα ουτε μουρμουρησα,απλα απαντησα στον φιλο που ελεγε για τσιγαρα,για ποτα και για ξενυχτια και ξεφυγε λιγο το θεμα. Προσωπικα ετσι κουβεντα για να κανουμε, δεν καπνιζω…:roll:

Ok oi 3 teleutaies selides einai to TELEIO digma tou giati o Lwris kanei oti tou kavlwsei kai profanws KALA KANEI giati kserei pou apeuthinetai.

Otan maga mou o xwros grafei no smoking/no spitting/no breathing apaks kai eiserxesai se auton to sevesai. Ean esena h apolausi sou einai to tsigaro,oi mpafoi, to pioti ktl kala kaneis, alla otan pas kapou pou einai kai alloi parevriskomenoi ypoxreouse na tous sevasteis. oxi gia ton Lwri, alla gia ton malaka pou kathete dipla sou.

To epixirima tou sigaurou Vassilis7 ‘einai apolausi kai egw tha to kanw giati etsi eimaste oi Ellines’ einai isaksio me to na sou pw ok egw eimai ourolagnos kai einai h apolausi mou opote ean se katourisw stin sinaulia den tha se enoxlisw e?

To minima proerxetai apo fanatiko kapnisti ta teleutaia 15 xronia kai pou thewrei ektos logikis to ban se ANOIXTOUS xwrous sinauliwn (stadia ktl) alla to sevomai giati gia na to lene KATI THA KSEROUN oi koutofragoi edw sta ksena…mipws prepei na tous diksw oti DEN KSEROUN kai na kanw oti mou kavlwsei? Na ekpolitisw tous varvarous?

P.S. Sorry gia ta greeklish den exw Ellinika stin doulia.

η λύση που πιάνει πάντα αλλά δεν νοείται να την αφήσουν να εξελιχθεί είναι να [B]μην [/B]έχεις έναν μπαμπούλα από πάνω να σε παρακολουθεί.

φταίει σίγουρα ο βλάκας ο αξλ αλλά βρήκε και το έκανε.

Καμία σχέση το video αυτό με αυτό που λέει ο [B]made in hell 21[/B]. Ο Axl είναι ηλίθιος περιωπής και ίσως έβγαλε τον άλλο έξω για πραγματικά γελοίο λόγο. (π.χ να φόραγε μπλούζα Slash απ’οτι βλέπω στα σχόλια από κάτω.) Τώρα το βρήκε και το κανε δεν καταλαβαίνω τι εννοείς…

agree 100%

ας έρθει οποιοσδήποτε στην ελλάδα να φωνάξει, βγάλε έξω αυτόν που κάνει μπάφο, αυτόν που χτυπιέται, αυτόν που φοράει μπλούζα σλάσ και θα σου πω άμα θα γίνει.

και ξεκαθαρίζω ότι [B]δεν [/B]θέλω να γινει. Και όχι γιατί δεν μπορεί να με ενοχλήσει κάποια συμπεριφορά (πχ. να κατουράει, όπως αναφέρθηκε) αλλά γιατί μπορεί να λυθεί και με άλλο τρόπο πέρα από την παρέμβαση του μπράβου/νταβά/σεκιουριτά του κώλου.

Nai, me to na mathoume na sevomaste ton dipla mas san anthrwpo kai san kapoion pou exei paei se ena xoro gia na diaskedasei, opws kai emeis…nomizw oti sizitame ta autonoita…

Οι πιθανότητες να ζητήσεις από κάποιον να σβήσει το τσιγάρο ή το “τσιγάρο” σε κλειστό συναυλιακό χώρο και να ΜΗ σε βρίσει/χλευάσει κλπ. πόσες είναι; :stuck_out_tongue:

http://www.comfis.gr/2013/07/16/roger-waters/

Πολύ σωστά τα λέει ο άνθρωπος στο άρθρο του! Πάντως να που όταν υπάρχει μαζική αντίδραση από τον κόσμο υπάρχουν και αποτελέσματα. Αναγκάστηκαν υπό την πίεση των αντιδράσεων του κόσμου και πιθανόν και απ’το φόβο των καταγγελιών στην Γραμματεία καταναλωτή και νομικών εμπλοκών να επαναφέρουν την συναυλία στο ΟΑΚΑ.
Αυτή η εταιρεία πάντως φέτος ειδικά έχει ξεφτιλιστεί απίστευτα! Ρεζιλίκια!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Συμφωνω.Αν και το (δυνατο) ρεζιλικι της εχει ξεκινησει απο το 2011, φετος ολοκληρωσε τη παρασταση με το κερασακι στη τουρτα να ειναι η συναυλια του Roger Waters. το rockwave το βλεπω του χρονου να μετατρεπεται καπως ετσι

χαχαχαχαχαχα

Καλό!! Αυτή η εταιρεία πάντως θα βάλει λουκέτο αν συνεχίσει έτσι αλλά βλέπεις ποντάρουν στην τρέλα μας!

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Σκοπος ειναι να δαμοασουμε τητρελα με τη λογικη.ακομα κ αν μας ποναει καποια συναυλια να μην παμε αν ειναι αυτης της διοργανωσης διοτι μετα θα τα θελουμε κ θα τα παθαινουμε.

τι είχε γίνει το 11 ?
(εννοώ ποιο συγκεκριμένο περιστατικό ?? )