Diy συναυλίες

Εγώ άκουσα τώρα τελευταία πώς αν κάποιο γκρουπ κάνει πρόβες σε κάποιο στούντιο και πληρώνει, δεν είναι …DIY, γιατί δεν κάνει πρόβες και δεν ηχογραφεί στο σπίτι. Επίσης, άκουσα πως μια κυκλοφορία που δεν είναι home-made CDr με αυτοσχέδια εξώφυλλα και αυτοκόλλητα, δεν είναι …DIY, γιατί πληρώθηκε τυπογραφείο για τις εκτυπώσεις. Άκουσα κι αυτό, πως αν διοργανώσεις μια συναυλία και - εκτός όλων τω άλλων - δεν κάνεις και τον ηχολήπτη ασπούμε (που έτσι κι αλλιώς μπορεί να μην έχεις ιδέα ούτε εσύ, ούτε κάποιος άλλος από τα παιδιά που συνδιοργανώνουν την εκδήλωση) και πληρώσεις κάποιον ηχολήπτη-κοράκι-δούλο του χρήματος, τότε δεν είναι πάλι …DIY. Τέλος, άκουσα κι αυτά, πως είμαι ένας καρκίνος του πλανήτη, ότι είμαι ένας εισοδηματίας της μουσικής, ότι είμαι ένα κοράκι που θέλει να κονομήσει και ένα σωρό άλλες αρλούμπες, με αφορμή το ντίστρο που τρέχω. Μου 'ρχεται να ξεράσω με τις φασιστικές συμπεριφορές από ανθρώπους που υποτίθεται πως παλεύουν για το διαφορετικό και την ελευθερία. Το απόλυτο ΜΗΔΕΝ.

Κι αν το DIY είναι ένα βιβλίο γεμάτο από κανόνες, το φτύνω κατάμουτρα και απλώς συνεχίζω και πορεύομαι με ανθρώπους που χαρακτηρίζονται από μια κατάσταση συνείδησης, δείχνουν ανοχή, κατανόηση και σεβασμό στο διαφορετικό, έχουν διάθεση για προσφορά και στήριξη και παλεύουν για ένα καλύτερο αύριο.

6 μπάντες και αρχή κατά τις 11? Γεναίοι!

γάμησαν οι παραμάνες

Αύριο στο live στον Πραπόπουλο θα είναι διαθέσιμοι οι παρακάτω νέοι δίσκοι:

[B]Lifewreck - s/t 7"
Dirty Wombs - Opposite Flow 12"
Gutter - s/t 7"[/B]

[B]Πέμπτη 27/11[/B], [B]21:00[/B] στη [B]Φάμπρικα Υφανέτ[/B], live οικονομικής ενίσχυσης της κατάληψης με τους [B]State of Tension[/B].

δεν το είχαν σπάσει αυτοί?? 8O

Dala Sun Live

  1. 12/12 Giannena @ Dombolis basement with Opium Curs, Living Under Drones, Vradiflegis Anaflexi
  2. 20/12 Athens @ K.Vox with Mass Culture & D.O.P.A

Δεν το ειχαν διαλυσει ποτε βασικα.Απλα ο μπασιστας ηταν στην απω ανατολη για κανα διχρονο.
Καλα σε εκεινο το λαηβ 20 δεκεμβρη 2 στους 3 θα ειναι πατρινοι.Θα μαζευουν κουτακια μεχρι τις
22 οι του Βοξ.

Προβλεπεται παρταρα. Κατα 99% μεσα. Αυτο το Κβοξ τι/που ειναι, ξερουμε;

Κλαμπακι ειναι, ξεπουληθηκαν κι αυτοι.

Ναι πολυ Νταλα Ηλιο θα εχει 12 Δεκεμβρη στα Γιαννενα.Τι να σου πω.

Με τα τσίπουρα που βλέπω να κατεβάζονται θα βγεί και ήλιος :stuck_out_tongue:

αφισάρα!