Doctor Who

Καλά, τι καύλα ήταν το φινάλε της 7ης; Πόσο έσπειρε; Δυο φορές το είδα καπάκια και είμαι ακόμα έτσι. 8O Θα πέσει και τρίτη προβολή μόλις βγουν σαμπς.
Δεν υπάρχει, απίστευτη τηλεόραση.

Eγκεφαλικο το φιναλε…
Παιζει στα τοπ 5 επεισοδιιων Dr Who.

Ιδεες για τον John Hurt?? Πιστευω οτι παιζει ναναι ο Doctor που τελειωνει το Time War.
Το επεισοδιο απο την αρχη ξεκινησε πολυ δυνατα και στο τελος απλα δε ξερεις τι βλεπεις.

Tι παίζει; Χαλαρά είναι! Εγώ το βάζω στη δεύτερη θέση μετά το blink. Κάνει απίστευτα πράγματα ο Μόφατ σ’ αυτό το επεισόδιο.

[SPOILER]Σωστός για John Hurt. Κάτι τέτοιο πρέπει να παίζει. Και πρέπει να τοποθετείται ανάμεσα σε 8th και 9th. Γενικά τι να πρωτοαναλύσεις γι’ αυτό το επεισόδιο. Την Κλάρα; Την Ρίβερ; Το time stream του Ντόκτορ; ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΖΑΝΙ.[/SPOILER]

εκτός του φινάλε η υπόλοιπη δεύτερη μισή σεζόν τι έλεγε; γιατί το πρώτο μισό μου άφησε μια “έτσι κι έτσι” αίσθηση…

Δεν ηταν απο τιs καλυτερες αλλα το budget εχει ανεβει πολυ και γενικα ειναι πολυ προσεγμενα οπτικα οποτε ειναι πολυ ευχαριστα.
Η Κλαρα απο τις καλυτερες companion.
Πολυ καλο επεισοδιο και το Cybermen του Gaiman.

Tο αλλο επισης ερχεται και το θεμα των regenerations.
Αμα ειναι και ο Hurt ενα regen, σημαινει οτι ο Ματ Σμιθ ειναι η 12ος Doctor. Και αν το ΒΒC κρατησει το "12 regenerations lifespan ".

Ξεκίνησα το τιτάνιο έργο να δω το (νέο) Doctor Who. Season 1 ακόμα, 2 επεισοδιάκια έχω δει μόνο. Από ό,τι έχω καταλάβει η σειρά απογειώνεται απο τη στιγμή που ανέλαβε ο Μόφατ. Ελπίζω να μη βαρεθώ μέχρι να φτάσω 5η σεζόν!

Ναι! Μοφατ ειναι καλλιτεχνης. Μοφατ και Γκαιμαν.
Μου αρεσει πολυ που σε αυτη τη σειρα ολοι επικεντρωνονται στους σεναριογραφους .
Η αρχη μπορει να ειναι λιγο δυσκολη, λογω τον ξεπερασμενων εφε και του σοβαρου Εκλεστον αλλα κανε υπομονη λιγο και θα την αγαπησεις!
Ο Εκλεστον μου αρεσε πολυ σαν Δοκτορας: σοβαρος και σκοτεινος ( μολις γυρισε απο το μεγαλο πολεμο) αλλα το στορυ συνδεεται πολυ ωραια με τον Τεναντ μετα.

Bασικά cozy, και μέχρι να φτάσεις 5η σεζόν έχεις να δεις κάποια επεισόδια από Μόφατ στη σειρά, με αποκορύφωμα το αριστουργηματικό Blink (3x10). Oπότε κρατιέσαι στα μοφατικά επεισόδια (θα καταλάβεις ποια είναι, θα είναι αυτά που είναι κλάσης και χέσης ανώτερα απ’ τα υπόλοιπα :p) μέχρι να φτάσεις 5η, και μετά αφήνεις ελεύθερο το σαγόνι σου να πέσει στο πάτωμα. :smiley:

ντάξει, έτσι όπως του τα λέτε θα νομίζει ότι είναι σκατά η υπόλοιπη σειρά ρε παίδες… :stuck_out_tongue:

Tomorrow, the Twelfth Doctor will be revealed…

[B]Behold!

Our new Doctor![/B]

Για όσους γενικά καίγονται με το σύμπαν του Doctor Who, θα τον θυμούνται κυρίως ως John Frobisher στην 3η σεζον του Torchwood (αλλα και ως Caecilius κάπου από την εποχή του Tennant, στο επεισόδιο με την Πομπηία).

Ενδιαφέρουσα επιλογή…:-k Δεν με χαλάει, αλλά δεν με ενθουσιάζει κιόλας…Φαίνεται δυνατός ηθοποιός, και φάση θα έχει να ξαναδούμε έναν πιο μεγάλο Doctor…

Καλος ηθοποιος που εχει ηδη παιξει στο Doctor Who και Torchwood (!) και τελειως Doctor παρουσιαστικο!
Πιστευω οτι χρειαζοντουσαν εναν σοβαρο χαρακτηρα για να σηκωσει το βαρος του 50th Αnniversary.

Και οπως ειχα ανακαλυψει με το που τον ανακοινωσαν :

(ειχε παιξει στo World War Z) ! Easteregg!

Day of the Doctor trailer!!!

Άντε δυο εβδομάδες μωρέ!

Εχω κλεισει εισητηριο σινεμα.
3Δ Ταρντις και το sonic screwdriver ανα χειρας.

Σκάσε κωλόφαρδε. :stuck_out_tongue: