Doctor Who

είδε κανείς το special? [SPOILER]μου φάνηκε λίγο χαζό γιατί όλα γίνονταν πολύ γρήγορα και είχε τους πάντες μέσα (και daleks, cybermen, silence etc.) και δεν προλάβαινες να νίωσεις τίποτα. Πάντως απ’ τον καινούργιο περιμένω να γίνει πολύ καλός γιατί μου άρεσε το στυλάκι του και σε παλιότερο επεισόδιο π είχε παιξει [/SPOILER]

Απογοητευτικο special για μενα…
Τοσο hype για το τιποτα…
Μετα το τεραστιο 50 anniversary νομιζω οτι απλα το κανανε απο αγγαρεια για να αλλαξεθ ο Σμιθ αλλα και για να εξηγησουν επιτελους το bug με τα regenerations…
Αν και μου αρεσε η πινελια της Amelia, το regen μου φανηκε πολυ γρηγορο!
Τεσπα… για να δουμε!
Εχουνε κλεισει τωρα ολες οι ιστοριες και περιμενουμε νεα καλουδια απο τον κ. Μοφατ.

Το τελειωσα κι εγω. Ηταν πολυ ωραιο που μια σειρα απο τις αγαπημενες σου μπορουσες να τη λες και απο τις καλυτερες στην 5η και 6η σεζον.

Καλυτερος Ντοκτορ ειναι ο Ματτ Σμιθ κι οποιος διαφωνει ειναι χαζος!!!1!

1 Like

οριακα με Τεναντ :stuck_out_tongue:

ο Σμιθ ηταν τυχερος γτ ειχε τις σεζον 5-6 που η σειρα ξεφευγει σε διαστημικα επιπεδα αλλα και υπερταλαντουχος, ας μην λεμε μλκιες, ΗΤΑΝ ο Doctor.-

New trailer!

23/8 πρεμιέρα ε…

Πάντως κάτι είχε ακουστεί πριν κανα μήνα, ότι αυτός ο Doctor δεν θα κρατήσει πολύ…Ίσως μονο μια series, άντε 2…σαν τον ninth…

ααααααααααααααααααααααααα

[B]The prospect of Peter Jackson directing an episode of “Doctor Who” is looking more promising.
[/B]

https://www.nerdist.com/2014/08/jenna-coleman-might-be-leaving-doctor-who-at-christmas/

Φεύγει λέει η Jenna Coleman τα χριστούγεννα…Κρίμα…Μετά την (top of the top) Amy Pond, η Oswin ήταν απο τις πιο ενδιαφέρουσες companions…

Ε οχι και top of the top η Αmy…
Δε λεω καλα τα πηγε αλλα για μενα παντα θα ειναι η Rose ! Oswin παντως απο πολυ κοντα 2η… πολυ καλη !

Ε οχι και τοπ οφ δε τοπ ο Χιμπατζης. Amy νουμερο 1 και δεχομαστε και οποιον υποστηριζει Ντονα.

1 Like

Rose για τα καλυτερα φιναλε - storylines!

Kαλύτερα storylines; ΛΟΛ, με τίποτα. Δεν έπαιξε με Ρόουζ ο Μοφατάρας, απλά τα πράγματα.

Σωστο αυτο αλλα πες μου καλυτερα φιναλε απο τις επικιλες με Rose !
The End of Time, nuff said!

υπηρχε ρε πιο ωραια σκηνη απο το something old, something new, something borrowed, something blue; μαζι με ολα τα υπολοιπα που εγιναν (νομιζω σε φιναλε ηταν)

Ντάξει, για να είμαστε ειλικρινείς ο 10th έκανε τα αδύνατα δυνατά για την rose…

“I’m burning up a sun, just to say goodbye…”
Και εγώ νόμιζα πριν εμφανιστεί η amy, οτι η rose δύσκολα θα ξεπερνιόταν…και ξαφνικά έγινε αυτό:

Dear God that woman is made of legs

Γεια πειτε εντυπωσεις…

Το πρωτο μισο ειμουν ετοιμος να το κλεισω δε μαρεσε καθολου… μετα πηρε λιγο μπρος και φαινεται πιο σκοτεινος Δοκτορας.
To Tζενακι μας απλα απο τις καλυτερες companions.

Τη σκηνη με το τηλεφωνημα απο τον 11th - Matt ολοι το χρειαζομασταν

Στην αρχή πράγματι ήταν αρκετά χλιαρό ειδικά σε σχέση με άλλα πρώτα επεισόδια με νέο doctor.
Όπως και να χει μου άρεσε αρκετά το παίξιμο του Capaldi. Με λίγο καλό γράψιμο μπορούμε να δούμε μεγάλα επεισόδια.

[SPOILER]Να πω την αλήθεια αν με πείραξε κάτι στο επεισόδιο ήταν
το τηλεφώνημα του 11ου. Έλεος τον είδαμε φτάνει, είναι ώρα να μάθουμε τον νέο doctor τώρα. Just sayin’[/SPOILER]

Χελό. Μει αι ασκ. Υποθέτω ότι όλοι οι σώφρονες άνθρωποι ξεκινάν τη σειρά απ’το '05 και μετά. Παρ’όλα αυτά, το γεγονός ότι παιζόταν από πάντα με προβληματίζει. Υπάρχει καμιά μέση λύση; Γιατί οκ, για να τα δω όλα θέλω καμιά 60αριά χρόνια ορ σμθ, αλλά υπάρχει πχ κάτι που να λειτουργεί σαν καλό ιντρο ή κάποιες καλές παλιές σεζόν που να μπορώ να δω πριν τα σύγχρονα;;