Doom κυκλοφορίες

2 Likes

Εξαιρετικο Σουηδικο forlorn Doom

2 Likes

Πολύ ωραίος ντράμερ

1 Like

Οντως. Τον αναφερουν και στα ρηβιους που διαβασα

Α ρε μάγκες τι μου κάνατε… πάνω που είχα να αγγίξω doom καμία διετία

Κακως :stuck_out_tongue:

Doom και Sludge ειναι η φυσικη καταληξη καθε μεταλα μετα απο καποια ηλικια :stuck_out_tongue:

2 Likes

Μεγαλη αληθεια :smiley:

1 Like

Μπορούμε να την προσδιορίσουμε λίγο αυτή την ηλικία? :stuck_out_tongue:

Από τις πιο αναμενόμενες κυκλοφορίες της χρονιάς για μένα προσωπικά. Το “To Below and Beyond” του 2015 το είχα βρει εκπληκτικό. Θεωρώ πως είναι από εκείνες τις μπάντες που έχουν όλα τα σωστά χαρακτηριστικά, εν προκειμένω ριφάρες, ατμόσφαιρα, οκαλτίλα, καλούτσικη (και σημαντικότατο : καθαρή!) φωνή, αλλά δεν το έχουν με το songwriting τόσο, γιατί τα τραγούδια δεν έχουν ιδιαίτερο repetitive value, τουλάχιστον σε μένα. Παρ’ ολ’ αυτά είναι από τις περιπτώσεις που εύχεσαι να χώσουν κι άλλο, κι άλλο! Τούτο δω μου αρέσει πάρα πολύ μέχρι στιγμής.

Μια ομορφιά και γιαυτό ευθύνονται σε μεγάλο βαθμό οι Lord Vicar:

και 2 φετινά επικοντουμάκια EP με γυναικεία φωνητικά

2 Likes

Θα τσεκαριστουν τα αποπανω (εχεις παιξει σοβαρη μπαλα σε 3 θρεντς Void) , αλλα θα ξανα αναφερω τους Drug Cult απο κατω, που στανταρ θα ειναι σε μια απο τις λιστες μου για το 2018.
Γενικα τσεκαρετε το label Ritual Productions.

Γυναικεια φωνητικα , Doom φρομ Αουστραλια.

Για καποιο λογο επισης, δεν ειχα ακουσει σοβαρα ολοκληρο το τελευταιο δισκο των Monolord , περα απο τα singles, και ειναι τεραστιοςςςςς

2 Likes

Βαζω και εδω γτ νομιζω το χα βαλει και στα στοουνερ. Forming the Void - Rift. Η αγαπημενη μου κυκλοφορια για φετος. Δεν τα πολυδιαχωριζω απο το Doom αυτα. Ειναι παρομοια φαση με τους υπεραγαπημενους μου Arc of Ascent.
Ψυχεδελο στοουνεροντουμ με επικες προεκτασεις στο πως απλωνει ο ηχος. Γενικα πολυ καλο build up συνθεσεων. Και φοβερα ληντς

Βιντεοκλιπαρα

Φανταστικο και το προηγουμενο τους

Αυτη η Doom απειλη που νιωθω στο 2¨34 με τρελαινει

3 Likes

Ω να σου γαμήσω απογευματιάτικα!!!

1 Like

Tα forming the void, τα ακουσα πολυ ευχαριστα - ωραια tunes.
Τα απο πανω τα επικ του void, not my cup of tea …

To Smoulder ψιλογμσε

1 Like

εσύ είσαι πιο κοντα στο στυλ των

και αυτά είναι ωραία και ζουμερά

1 Like

To Haunted μου αρεσε πολυ…!
Εβαλα και ολο το ομωνυμο αλπουμ και ειναι πολυ καλο.
Πολυ Windhand / Black Moth φαση, γαμω!

1 Like

Αυτές τις μέρες ακούω και το heavy dreamer από τους Vanishing Kids,δεν θα τον έλεγα doom δίσκο,περισσότερο κινείται σε 70’s psych μονοπάτια και η πλειοψηφία των συνθέσεων κινείται σε αργούς ρυθμούς-doom-
Τα φωνητικά της Nikki Drohomyreky είναι εξαιρετικά!
Ενδιαφέρον άκουσμα

1 Like