DREAM THEATER Αθήνα 2/7/2019

Στο Θέατρο Άλσος στο πεδίο του Άρεως στις 2 Ιουλίου ανακοινώθηκε ότι θα εμφανιστούν οι Dream Theater στην χώρα μας. Η ανακοίνωση ακόμη είναι πολύ φρέσκια και σύντομα θα είναι διαθέσιμες περισσότερες πληροφορίες. Προς το παρών ότι υπάρχει πάνω στην αφίσσα!

5 Likes

Τι συμβαίνει φέτος * insert-συναυλιακό-καλοκαίρι-με-σύριζα-here *

5 Likes

Άντε να δουμε. Αναμένουμε κ support (και setlist)

Για support λογικα θα παιξουν απο ελληνικα need/poem

“Τι θα γίνει Πολυξένη, το δολάριο ανεβαίνει” :hugs:

1 Like

Ωραιο νεο, καλα τι εχουν παθει φετος οι διοργανωτες? Δεν τους εχω δει ποτε γιατι εχω ξενερωσει με την πορεια τους εδω και καποια χρονια αλλα τον τελευταιο καιρο το σκεφτομουν οτι θα ηθελα να τους δω επιτελους καποια στιγμη… Και παλι κοντα στο σπιτι μου οπως και οι Slayer… Αυτα ειναι…

Τελειο νεο!!! Επιτελους θα τους ξαναδω!!! Γνωριζετε τπτ για την εταιρεια που το διοργανωνει?

ABOUT US:

Eventation. Concert Agency

  • Eventation is an international live music promoter company, originally founded in Moscow, Russia in 2007. The brand “Eventation” was used for the first time in the year 2012.
  • Since 2012 Eventation Russia has successfully promoted tours of such international acts as Evanescence, Disturbed, Breaking Benjamin, Skillet, Three Days Grace, Rise Against, and many other acts all around clubs and arenas in Russia and CIS countries.
  • In 2018 Eventation has started expanding business horizons in European market and launched their first international office – Eventation Greece.
  • In the nearest future Eventation are planning to announce many events in Greece, including Athens and Thessaloniki.

αυτά γράφει το σαιτ τους.

35 το απλό εισιτήριο, 60 το fanzone κάτι…

εχω καιρο,μου λειψανε,ειμαι ηδη εκει

Μια χαρα οι τιμες.

Ρε παιδιά αυτό το θέατρο άλσος τι είναι; Ξέρει κανείς;

Πολλες συναυλιες φετος,που σημαινει πολλα λεφτα. Ειπαμε, επεσε ο ΦΠΑ και το εχουν παρακανει. Σε οσες περισσοτερες μπορουμε τουλαχιστον,θα ειμαστε εκει.

Θεατρο-χωρος μεσα στο Πεδιο Του Αρεως το οποιο ηταν για χρονια παρατημενο και ξανανοιξε προσφατα.

Δεν εχω παει μεσα ποτε παντως.

ούτε εγώ, πάντως η επιλογή του χώρου δείχνει μια επιστροφή στα παλιά, όπως και η λεωφόρος. late 80s early 90s γίνονταν εκεί λαιβ, πχ fall, gamma ray. οι παλαιότεροι σίγουρα έχουν αναμνήσεις

1 Like

Αυτο ακριβως που λες. Βγαζουν μια νοσταλγια αυτοι οι χωροι και εγω που για λιγο δεν τα προλαβα αυτα και μενω εκει κοντα παντα ζηλευα που δεν ειχα ποτε την δυνατοτητα να δω συναυλια τοσο κοντα στο σπιτι μου…

Εντάξει πιο κοντά δεν γινόταν. Αν και νομίζω είναι λίγο μικρό αυτό. Δε με χαλάει να έχει need poem support αν και τίποτα soen.

Αλλο ένα συγκρότημα που θα διαγραφεί από την To do list

Πριν τον Οκτώβρη του 90 το Άλσος ήταν λίγο πιο κει. Στους Gamma Ray μετακινήθηκε λίγα μέτρα παραπέρα…

2 Likes

Ευχαριστα νεα!
Εισιτηριο κλειστηκε χωρις χρονοτριβες και περιμενω να ερθει Ιουλιος
Πρωτη φορα θα τους δω :grinning: