Dream Theater

το Images γίνεται 25 και έρχεται στην Ευρώπη!!

1 Like

Εσύ κοίτα να κάνεις ένα καλό review για το hardwired :grinning:

Μακάρι να έρθουν Ελλάδα btw .Αγαπάμε petrucci

καλέ μου φίλε δεν το βλέπω να έρθουν. είναι πολύ ακριβή μπάντα πλέον. πάλι 24 ώρες σε μια πόλη με βλέπω

ΥΓ Παρασκευή αυτό που ζήτησες…

1 Like

Πρέπει να κλέισω εισιτήριο για κάπου, δεν χάνεται αυτό. Από την άλλη φοβάμαι λίγο τον LaBrie (και σε δεύτερη φάση τον Mangini), κι έχω απορία για το ποιά άλλα κομμάτια θα παίξουν, ελπίζω να δούμε επιλογές που δεν έχουν παιχτεί από τότε που μπήκε ο Mike στη μπάντα.

στο Παρίσι φέτος (5/3/16) ήταν τρομερός στο Μιλάνο λίγες μέρες μετά μέτριος. Όσες φορές τον έχω δει στο εξωτερικό μάλλον είχα την τύχη να είναι σε καλή κατάσταση. Περίμενε λίγο να βγουν οι ημερομηνίες και βλέπεις. πάντως τα αεροπορικά για Μιλάνο είναι μόνο 90 ευρω…

Ε το είχαν παίξει σχεδόν όλο στο Ρόδον το 2002.

επειδη λεμε για λιστες παρ’τε αλλη μια !

Με το ομότιτλο πάνω απο Falling Into Infinity, ΒC&SL πάνω από Octavarium, δεν ξέρω αν τη λίστα την έγραψε καν κάποιος που ακούει Dream Theater…:yum:

1 Like

εκει θελω να καταληξω… οτι οι περισσοτερες αν οχι ολες αυτες οι λιστες ειναι ΓΤΠ … καβαλα κιολας.

Για γέλια και για κλάμματα.

1 Like

3ο το Astonishing…3 δεν είναι ούτε οι φορές που μπορείς να το ακούσεις ολόκληρο.

1 Like

Μάλιστα… Το Awake λοιπόν κάτω απο το τελευταίο που ειναι και τοσο ψηλά…

Αντίστοιχη περίπτωση που έχουμε συζητήσει ώρες με άλλο μέλος του φόρουμ στο τηλέφωνο , είναι το allmusic. Οι βαθμολογίες είναι πραγματικά αστείες.
2 αστεράκια το μνημειώδες rage, 4 αστεράκια το απλά συμπαθητικό tribe ενω το μεγαλο promised land εχει 3.
Και αυτό είναι απλά ενα παράδειγμα…

1 Like

E γενικά αυτές οι λίστες δεν έχουν τόσο νόημα ειδικά όταν είναι με αρίθμηση. Opinions, opinions…

2.5 αστεράκια το Pleasant Shade of Gray…

Κάψιμο στην πλατεία του χωριού απλά.

1 Like

Μόλις βγήκαν τα εισιτήρια για την tour 2017 και είδα τιμές… 61 euro :money_with_wings:

εγω παντως θα εδινα πιο ευκολα τα 100 για Guns.

Τρελό δίλημμα… από την ανάποδη ομως! Νομίζω το πιο τραβηγμένο είναι των GnR γιατί είναι και σε μεγάλο, ανοιχτό χώρο και άλλωστε χτυπάει αλλιώς το τριψήφιο. Και Theater όμως, 60άρι είναι πολλά, ότι show και αν κατεβάσουν (εκτός και αν έχουν ηθοποιούς κτλ.). Ίσως πάνε να βγάλου ενδεχόμενα σπασμένα (?) δεν ξέρω πόσο καλά πήγε το Astonishing.
Δεν έχω δώσει ποτέ 60άρι για συγκρότημα μεγέθους Theater σε κλειστό χώρο και δε νομίζω να το κάνω και στο μέλλον. Και βέβαια δεν έχω δώσει ποτέ 100άρι για απλή συναυλία σε εξωτερικό χώρο.

Εσύ για ποιους έχεις δώσει 100άρι (όχι φεστιβάλ) και για ποιους θα έδινες; (μη μου πεις Metallica γιατί δε θα βάζαν ποτέ τόσο ακριβό εισιτήριο :))

Εγώ νομίζω για τρεις το έχω κάνει. Springsteen, Neil Young φέτος το καλοκαίρι και Gilmour πέρσι. Δε μετάνιωσα για κανένα, θα τα θυμάμαι μέχρι να πεθάνω ή μέχρι να πάθω άνοια!

EDIT: Πάντως τα χρήματα αυτά είναι ΠΑΡΑ πολλά και οι καλλιτέχνες “βρίσκουν και κάνουν”. Μου θυμίζει λίγο τα γελοιωδώς υψηλά ποσά που διακινούνται στο ποδόσφαιρο.

Metallica δεν θυμαμαι ποσο ειχε το 2010 αλλα ηταν και αλλα 4 πολυ καλα συγκροτηματα.

Αλλα για αυτους τους αλητες θα εδινα και 200 οποτε δεν μετραει . Δηλαδη δεν θα τους εχανα με τιποτα.

τωρα 100αρικο… Οτι πληρωσα και το δικο μου και της κοπελας μου για τους Muse μετραει ; (το καθενα εκανε 50 ευρω) χα χα χα χα!!

Θελω να πω οτι αν ερχοντουσαν και οι 2 Ελλαδα και μου ελεγαν διαλεξε (και το πιο πιθανο ειναι οτι θα ηθελα να παω σε τουλαχιστον σε μια απο τις 2 συναυλιες) θα διαλεγα τους Guns.

Αν εβρισκα παρεα και ειχα και τα χρηματα θα προσπαθουσα να παω και στις 2.

Οι Dream Theater ειτε ετσι ειτε αλλιως θα ξανακανουν tour (θα ειχε και διαφορετικη αξια αν ειχαν μαζι τον Portnoy) , για τους Guns δεν ειμαι σιγουρος ποσω μαλλον μαζι με Slash και Duff! Και ο Axl αυτη την φορα δειχνει να το εχει παρει σοβαρα .

Ασε που για τα γουστα μου δεν συγκρινω καν τους Guns με τους Dream Theater.