Dream Theater

85 προπώληση και 95 ταμείο νομίζω, ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ. Ευτυχώς μας είχε ΦΕΞΕΙ και είχα μπει τσάμπα, τεράστιο win.

θυμομουν καπου κοντα στο 80αρι… Οπως και να εχει μιλαμε για Big4 . Δηλαδη τωρα δωσαμε 28 μονο για testament.

Εκανε 40 ευρω φετος μονο για Megadeth . Δεν συγκρινονται καν οι τιμες !

Καλά, σιγά μην έδινα και 40 ευρώ για να δω τους Megadeth ΣΗΜΕΡΑ, έλεος.

εεεεεε μα γι’αυτο θελει σαν τρελος BIG4. Του απαντησε ο Rob… Oταν τελειωσουν την Αμερικανικη περιοδεια τους θα το κοιταξουν…

Καλυτερα να μην πω απο που κρεμονται οι περισσοτεροι…

95 ευρώ δεν το λες… Πρέπει κάποια στιγμή να σας μάθω τα κόλπα :sunglasses:

1 Like

Πήρες από τα εισιτήρια των κατοίκων λογικά. ΟΚ, καλό και το δικό σου κόλπο :sunglasses:.

2 Likes

Πόση ώρα παίρνει μια βόλτα στην πλατεία του χωριού; :coffee:

1 Like

Για τέτοιου μεγέθους ονόματα μόνο, θα το σκεφτόμουν (+ Led Zeppelin). Εδώ το Wall έκανε 65 ευρώ γκάντνταμιτ. Αλλά πλέον που έχω δει όλους όσους θέλω, δε θα τα έδινε αβίαστα αυτά τα χρήματα. Κρίνοντας βέβαια κατά περίσταση και νοοτροπία καλλιτέχνη/μπάντας.

Και άνοιγαν Mastodon, Stone Sour, Bullet for My Valentine και θα ήταν και Alice in Chains που φαίνονται σβησμένοι με μαύρο μελάνι στο εισιτήριο! Σωστό φεστιβάλ! Βασικά το καλύτερο metal festival που έγινε ποτέ στην Ελλάδα!

Theater πάντα είχαν ακριβά εισιτήρια αλλά νομίζω το παραέκαναν αυτή τη φορά και θα ήθελα να δω πόσο κόσμο θα μαζέψουν (χωράει 8000 άτομα).

1 Like

Μόνο Rolling Stones πλέον. Led Zeppelin πιστεύω ότι δεν πρόκειται να ξαναπαίξουν μαζί, άλλωστε.

Πόσο αστείο;

Οι πρωτείνες του χουν μπετώσει το μυαλό απ ότι φαίνεται.

Όχι οτι περιμέναμε βέβαια αυτό για να το καταλάβουμε.
Πετρουτσι και βαμμένο μαλλί Λαμπρή προκαλούν εφιάλτες.

Πορτνου, πάρε το όνομα με Σερίνιαν, Ντοματίνι και Henshall/Gillete - τον κινέζο κράτο τον, ετσι και αλλιώς διακοσμητικός είναι.

2 Likes

Εγώ λέω μπράβο στον Petrucci που έχει το θάρρος της γνώμης του και πάει κόντρα στο ρεύμα. Λέει τη γνώμη του και είναι απόλυτα σεβαστή. Ελευθερία του λόγου και δημοκρατία έχουμε.

Περισσότερη βαρύτητα θα δώσω στον Petrucci παρά σε κάτι σούργελα τύπου Μαντόνας, Lady Gaga και Ριάνας που κράζουν τον Τραμπ για να φανούν αρεστές.

Ξαφνικά έγινε της μόδας να κράζουμε τον Τραμπ όταν για το φασιστικό καθεστώς της Ρωσίας και τον αποδεδειγμένα δολοφόνο Πούτιν δεν λέει κανείς τίποτα. Η Αμερική τουλάχιστον έχει δημοκρατία.

[quote=“separss, post:733, topic:4297, full:true”]
Εγώ λέω μπράβο στον Petrucci που έχει το θάρρος της γνώμης του …


protothema[/quote]

http://mitsigolaspasxos.gr/wp-content/uploads/2014/12/tsimentoli8oi.jpg

Βασικά στ’αρχίδια μου σε γράφω.

Eτσι για να υπαρχει και 2η φορά.

Και 3η άμα γουστάρεις.

:wink:

Μόνο που δεν το έβαλες.

http://mitsigolaspasxos.gr/wp-content/uploads/2014/12/tsimentoli8oi.jpg

:joy:

Βούλωνε ρε βλακάκο.

Πάντως, χωρίς να σε ξέρω και χωρίς να θέλω απαντήσω άκομψα όπως έκανε ο SeveK, και μένα μου χτύπησε άσχημα που είπες την άποψή σου πριν (με την οποία συμφωνώ εν μέρει) όταν πόσταρες link από το site αυτό…

Δε θέλω να το παίξω κριτής αλλά protothema (εφημερίδα, site και μεγάλα κεφάλια εκεί μέσα) και ελευθερία του λόγου (και ενημέρωση με ηθική) δε συνάδουν.

Στα της είδησης τώρα, δε συμφωνώ με την άποψη του Petrucci γιατί θεωρώ τον Trump επικίνδυνο και αφελή πολιτικά αλλά δε συμφωνώ και με το να επιτίθεσαι σε κάποιον χυδαία όταν απλά έχει άλλη γνώμη από σένα.

1 Like

Ούτε εγώ είμαι φαν του πρώτου θέματος αλλά η συγκεκριμένη είδηση με τις δολοφονίες του Πούτιν νομίζω ότι ειναι αλήθεια. Μιλάω για τη συγκεκριμένη είδηση και όχι για το τι γράφει το πρώτο θέμα γενικότερα. Αυτό το λινκ βρήκα πρόχειρα στο google που έψαξα για τα εγκλήματα του Πούτιν και αυτό έβαλα.