Dropkick Murphys Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017 Principal Club Theater Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017 Piraeus 117 Academy

Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017 Principal Club Theater
Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2017 Piraeus 117 Academy

με support τους slapshot

Καλησπέρα, καλησπέρα.
Παίζει μήπως σε κανέναν κάποιο έξτρα εισιτήριο;
Επειδή είναι sold out (όπως λένε) και μας ξέμεινε ένας της τελευταίας στιγμής…

Δεν είναι ο μόνος:stuck_out_tongue_closed_eyes: …όντως είναι sold out;;;

Στην Αθήνα, ναι. Στη Θεσσαλονίκη ξέρω ότι έγινε soldout εδώ κι έναν μήνα και άλλαξε χώρο.

Έχει κάποιος χρήστης report? Διότι δεν πολυεμπιστεύομαι τα reviews από τις διάφορες σελίδες, ακόμα και το ρόκινγκ.

Γιατι το λες αυτο?

Το rocking δεν έβαλε review από Αθήνα ρε.

Οι Slapshot δεν ήταν γι’ αυτόν τον χώρο, αντιμετώπισαν και κάποιο πρόβλημα με το μπάσο στην αρχή. Ο κόσμος είχε πάει για τους Dropkick Murphys κι αυτό φάνηκε μωρέ, τα αμιγώς hardcore είναι για το An Club το πολύ.

Οι Dropkick Murphys δώσανε μια συναυλία πολύ καλή, με πολύ ωραίο show, με εκπληκτική παραγωγή (φώτα, ήχος κλπ), με τρομερή απόδοση, με τον κόσμο (στην πλειοψηφία τους νεαρά παιδιά) να συμμετέχει όσο δεν πάει τραγουδώντας κι ανάβοντας μέχρι και καπνογόνα. Ίδρωσαν τη φανέλα τα μέλη του συγκριτήματος (με την εξαίρεση αυτουνού με το κιλτ :grin:) παίζοντας κυριολεκτικά ασταμάτητα, στο τέλος ανέβασαν και καμιά 50αριά άτομα στη σκηνή, υπέγραψαν και αυτόγραφα υπομονετικά μόλις τελείωσε το show. Εδώ μπορείς να δεις και το setlist. Τιμιότατη εμφάνιση για έναν περιστασιακό ακροατή, εκπληκτική για έναν οπαδό. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μη τους ξαναφέρει σύντομα ο Λώρης.

Btw, να ξαναπούμε κάπου εδώ ότι έχει κάνει μαγαζάρα με το Academy. Δεν

3 Likes

Τα ίδια και στη Θεσσαλονίκη αλλά λολ για την επιλογή του χώρου, οκ έγινε sold out ένα μήνα πριν, βρείτε μια σοβαρή λύση αν θέλετε να φάτε κι άλλα φράγκα από όσους δεν πρόλαβαν να πάρουν ειστήριο. Ανηφορική κλίση βρε μαλάκες; :") Πραγματικά δεν ξέρω τι έβλεπαν όσοι καθόντουσαν στα πλάγια.

Διαφωνώ πολλές φορές με τα review συναυλιών, είτε στο Ρόκινγκ είτε αλλού. Αντιλαμβάνομαι ότι δεν πρέπει να είναι πολύ αυστηροί και πρέπεί να γράφουν το πράγματα από μια πιο αντικειμενική και επαγγελματική πλευρά, άλλωστε αυτό είναι το ζητούμενο και δε μπορούν να εκφραστούν όπως θα γούσταραν.

Γι’αυτό προτιμώ το φόρουμ, όπου κράζουμε ελεύθερα.

Στη συγκεκριμένη συναυλία δε νομίζω ότι υπήρχε κάτι να κράξουμε πάντως. Εγώ μέχρι που ήμουν και υπεράνετα από άποψης χώρου, επειδή καβατζώθηκα μπροστά αριστερά, που δεν πάει κανείς για διάφορους λόγους.

Δεν αναφέρομαι για συγκεκριμένη συναυλία… Μιλάω γενικά.

Αλλά επειδή κ εσύ είσαι γκρινιάρης σαν εμένα. Σε εμπιστεύομαι ότι ήταν καλά!

να ρωτησω κατι με αφορμη τα παραπονα για το ηχο στο Live των Fates Warning.

Σρο Piraeus Academy εχει υπαρξει ποτε προβλημα εντονο προβλημα με τον ηχο ;

(εγω μια φορα εχω παει και μπορω να πω τα καλυτερα, αλλα η μια φορα δεν ειναι κριτηριο)

Εγώ έχω πάει πολλές φορές και από ήχο είναι πάντα και γαμώ, με μία και μόνη εξαίρεση. Τους αρχιάμπαλους Μάσταντον.

τέσσερις φορές έχω πάει … UDO, Innerwish, Megadeth (μεγάλο μείον βέβαια οι συνθήκες σάουνας τότε) είχε γαμώ τους ήχους. Mastodon ετσκιεστ

αρα μιλαμε οτι η εγκατασταση ειναι πολυ καλη , εχουν κανει σωστες μετρησεις και εχουν και δικο τους ανθρωπο που ελεγχει το τελικο προιον. Νομιζω οτι αυτη ειναι η απαντηση στο προβληματα που υπαρχουν στο Gagarin.

Κυτταρο απο την αλλη , αν και δεν ειναι το ιδιο ποιοτικος ο ηχος με αυτον του Academy , κανουν δουλεια με μερακι και αγαπη. Ξερουν τι αποτελεσμα θελουν να βγαλουν και τα καταφερνουν εξαιρετικα (μιλαω εκ μπυρας - πειρας!)

Εγώ πάντως ως επαγγλεματίας του ήχου/φωτός θα επενδύσω σε αυτό το software/hardware και στο σεμινάριο και μετά θα σας το παίζω ακόμα πιο ειδικός:

http://alive.gr/gr/newsroom/accessories/item/5103-σεμινάριο-smaart-v8.html

1 Like

Πάρε μαζί σου και κάποια από τα παιδιά που δουλεύουν στο Gagarin.

Αν πληρώσουν το 500άρικο που κοστίζει το σεμινάριο (έκαστος), παίρνω και όλο τους το σόι.

Edit: Ακόμα δεν έχει βγει τιμή, αλλά για εκεί το κόβω 400-500

1 Like

ναι οκ απλα δεν σημαινει οτι θα μαθουν κιολας ή οτι θα προσπαθησουν να το εφαρμοσουν αν μαθουν κατι.

Ειμαι πολυ της αποψης οτι πληρωνεις παιρνεις και δεν θα κανω εδω την εξαιρεση.