Αγαπημένος Drummer

8O
δικαση ταμαααααααααααααααααααααααααα 8O 8O 8O
ααααααααααααααα πωρωση 8O

freedom, υπαρχουν κατι πραγματα σαν σιγαστηρες που ‘‘μπουκωνουν’’ τον ηχο και τα βαζεις στην μποτα νομιζω.

αλλα θα μου πεις… τυμπανα θες να βαρας, οχι ενα ματσο λαστιχα.

Nαι,αλλα οπως λες και εσυ,δεν εσκασα εγω ενα ματσο λεφτα για να ακουω μπουκομενο τον ηχο των ντραμς μου.Στη περιπτωση που μενεις σε πολυκατοικια και εχεις ντραμς,οπως εγω,το μονο που σε σωζει ειναι να εχεις καλη μονωση,κατι που δυστυχως δεν ισχυει σε εμενα.Για να μη πω τι γινεται οταν ερχονται και τα φιλαρακια μου με τις ηλεκτρικες… :vibrate:

Danny Carey (Tool)
Dave Lombardo (Slayer)
Joey Castillo (QOTSA)

αμα μενεις σε πολυκατοικια και σε διαμερισμα χωρις καλη μονωση, τοτε η λυση ειναι τα ηλεκτρικα ντραμς που αυξομειωνεις εσυ το volume :wink:

αλλα και παλι τιποτα δεν συγκρινεται με μια δικαση ταμα… 8O
ασε που στα ηλεκτρικα ντραμς φοβασαι να πωρωθεις πολυ μπας και παθεις κανα βραχυκυκλωμα :stuck_out_tongue:

Εχεις 2500 εουρα να μου δωσεις??:roll:

Tι λες ωρε Βασιλη.Ενα σετ ηλεκτρονικα ντραμς με μια καλη κεφαλη της Roland να σου ερθει το πολυ 1000 ευρω.

Δεν τα εχω ψαξει πολυ δαυτα, αλλα γενικα ξερω οτι κοστιζουν… Anyway, πρεπει να αρχισω να ψαχνομαι μαλλον…

2500 χιλιαρικα δεν σου κοστιζει ακομα και υδρομασαζ να εχει

ενας φιλος απο χαλανδρι που αντιμετωπιζει προβλημα με γειτονες, εχει ενα σετ με 500 ευρα…

Τρελή σολάρα



Ο Lars προσπαθει να παιξει drum solo!
Για παμε λιγο κραξημο… :stuck_out_tongue:

Καλος δικασσος… 8)
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=ygaQkgFn81c

Cozy Powell

Respect plz!

Των Led Zeppelin ηταν ο καλυτερος.Δυστυχως μας αφησε χρονους εδω και καιρο.

Danney Carrey - tool
Mike Portnoy - Dream theater
Bill Ward - black sabbath
Simon Philips - toto
Ian Paice - deep purple
mike mangini
virgil donati - planet x

προσκυνώ και εύχομαι να δω ζωντανά και κάποιους που δεν έχω δει…

παρεξηγησες…εγω να απαξιωσω τον Weckl?? εγω τον ειδα live και επαθα πλακα! και ειναι στους 3 αγαπημενους μου!

αντε και μια 6αδα…

Κωστας Αναστασιαδης
Dave Weckl
Neal Peart
Piere Moerlen (Gong - Gazeuse,Expresso II)και στα υπολοιπα βεβαια!
Βill Ward
Μike Portnoy (oλα εκτως των τελευταιων τριων dream theater)

PAICE φυσικα

Lombardo
Portnoy
Jordison

Enough said…

Φοβερες επιλογες!:thumbup:

Επειδή αυτά τα ονόματα Αναστασιάδης-Ζαχαριάδης τα έχω μόνο ακούσει από εσάς τους Θεσ/νικείς του forum (αλλά πάντα με διθυραμβικά σχόλια! :!: ), αναρωτιέμαι που μπορούμε να τους ακούσουμε οι Αθηναίοι…:-k
Υπάρχουν CD τους; Παίζουν ποτέ live στην αθήνα;

Ο απόλυτος ροκ drummer !

Ποιούς δεν είδες; Όλοι έχουν παίξει live στην Αθήνα τα τελευταία δυόμισυ χρόνια, με εξαίρεση τον Mangini που έπαιξε το 2000.

C.Powell(rip)
M.Portnoy
J.Michael
M.Terrana
Α.Johansson

μεταξυ πολλων αλλων:wink: